BİR DAMLA SU

MAKALEYİ DİNLE

İnsanların ve tüm canlıların ihtiyacıdır su. Öyle ki bir damla sudur aslolan. Dahası, doğumdan ölüme yaşam boyu bedenimizi ayakta tutan vazgeçilmezdir, hayattır su. Hani derler ya, “Su gibi aziz olasın!” diye. Su muhteşemdir, kainatın özü, hayat kaynağıdır.

İnsanoğlu bu mucizevi maddenin kadrini bir bilebilse inanıyorum ki, günümüz dünyası daha mutlu ve müreffeh olacaktır.

Maalesef bencil ve bağnaz yaşamı benimseyenler yüzünden insanoğlu asrı saadeti bulamamaktadır. Bir tarafta bir damla temiz suya hasret olanlar, bir tarafta hoyratça dereleri, nehirleri, gölleri ve denizleri kirleten bencil ve bağnazlar dünyada korkarım su yüzünden çıkacak olan savaşlar yakındır.

Bu bağlamda spor dahil her evremizde sudan sebeplerle hafife aldığımız hayatımız maalesef negatif manada karşımıza çıkmakta, gerçeğin taa kendisi olarak bizleri uyarmaktadır ama anlayan kim?

O nedenledir ki, veciz bir deyişte olduğu gibi “Bir bardak suda fırtına koparıyoruz” maalesef, okyanusta boğuluyoruz. Örneğin, olimpiyatlar…

Öyleyse hakikatlerden uzak, adil olmayan her ne varsa bu ülkeye ihanettir. Sosyal, ekonomik, kültürel her manada dürüst, ilkeli ve erdemli bireylerden oluşan bir toplum olmalıyız ki başarıyı hak edelim.

Bedenimizde taşıdığımız su anamızın ak sütü gibi berrak olmadığı sürece başarıyı hayal eder dururuz.

Ömür bir yaşamdır. Doğumdan ölüme suyumuzu iyi korumalı, ona değer vermeliyiz ki, musallada temiz su ile yıkananlardan olalım.

Bunun için de, riyasız, yalansız, su gibi berrak ve temiz geçmişimizle geleceğimize varmamızın umudunu taşıyalım. O nedenledir ki, “inancımız gereği” umut ve korku arası yaşamı benimseyen bir milletiz.

Spor mu? Bu duygu ve düşüncelere vakıf olduğumuzda inanıyorum ki gerisi teferruattır.

Temiz bir yaşam için el ele, gönül gönüle sağlıklı ve mutlu bir ömür dileğiyle…

Kalın sağlıcakla.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR