Namuslular da, en az namussuzlar kadar cesur olmalı!

MAKALEYİ DİNLE

CHP, 92 yaşında…

92 yıl ayakta kalmak öyle kolay değil…

CHP’nin 92’nci kuruluş yıldönümüyle ilgili birçok mesaj geldi…

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın gönderdiği mesajı sizlerle paylaşmak istiyorum…

“Cumhuriyet Halk Partisi, 92 yıldır, Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin, sosyal adaletin, laikliğin ve özgürlüklerin güvencesidir.

Bağımsız bir Cumhuriyetin temellerini atan CHP, çok partili yaşama geçişi sağlayan, Türkiye’ye demokrasiyi getiren partidir.

CHP, Türkiye’de çağdaşlaşmanın, değişimin ve yenilenmenin de mimarı olmuştur. Büyük Önder Atatürk’ün “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” sözü, CHP’ye gönül veren CHP’nin ilkelerini benimseyen herkes için yol göstericidir. CHP,1923’ten bu yana hiçbir makamı, mevkiiyi, kişisel çıkarı düşünmeden, değerleri ve ilkeleri uğrunda mücadele eden bir kadronun, uygar bir anlayışın partisidir.

***

Türkiye bugün “ezilenlerin ve halkın partisi” CHP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır.Toplumsal barışın ve güvenliğin sağlaması güçlü bir ekonomik yapı oluşturulması, Cumhuriyetin kazanımlarının korunması için CHP’nin iktidara gelmesi büyük önem taşımaktadır.

***

İsmet İnönü’nün “Namuslular da, en az namussuzlar kadar cesur olmalı” sözü bize ışık tutmalı, dürüst, ilkeli ve özgürlükçü bir iktidar için hep birlikte çalışmalıyız.

Kökleri sağlam bu ulu çınarı, yeni filizleri ile yarınlara taşımalıyız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, merhum Genel Başkanlarımız İsmet İnönü ile Bülent Ecevit’i şükran ve minnetle anıyor, 9 Eylül ruhunu bugünlere taşıyan herkesi saygıyla selamlıyorum.”

***

CHP, uzun zamandır iktidara gelemedi…  Seçmen, CHP’yi iktidara getirmedi… CHP, uzun zamandır neden iktidara gelemediğini sorgulamalı… Şimdi CHP’liler, askeri darbelerden dolayı iktidara gelemedik diye bilir. Bunu bahane olarak kabul etmemek lazım…

Recep Tayyip Erdoğan,  2001 yılında AKP’yi kuruyorsa, 2002 yılında yapılan genel seçimlerde iktidar olabiliyorsa CHP, bunu sorgulamalı…

***

1 Kasım’da seçim var… Ülke kan gölüne dönerken, Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı varken, CHP Kocaeli’de koltuk sevdalıları, kendilerinin aday gösterilmesi için kulis yapıyorlar…

Yani anlayacağınız CHP’nin iktidar olma derdi yok, koltuk derdi var…

CHP’de bu iş hesaplaşmalar rafa kaldırılmadıkça, birlik ve beraberlik sağlanmadıkça, Türkiye’nin içinde bulunduğu şu ortamda hala koltuk kavgası yapıyorlarsa, iktidara gelmesi hayal gibi…

 

Ensar Öğüt, “il” kısmını boş bıraktı!

CHP Gebze eski İlçe Başkanı, işadamı Ensar Öğüt, Kocaeli’de umduğunu bulamayınca memleketi Ardahan’dan aday oldu. 3 dönem milletvekilliği yaptı. Öğüt, vekil olduğu sıralarda TBMM’nin en renkli simalarından oldu. Kimi zaman elinde süt, kimi zaman et ile kürsüye çıktı. Büyük ilgi uyandırdı. Öğüt, 1 Kasım’da yapılacak erken genel seçimde Kocaeli’den aday adaylık başvurusunda bulundu. Öğüt adaylığıyla ilgili şunları söyledi;  “Aday adaylık başvurusunda bulundum. Ancak aday adayı olacağım il hanesini boş bıraktım. Kocaeli’nde de aday gösterilebilir, Ardahan’a da başka bir il’e de. Bu genel başkanımızın takdirindedir. Ama benim gönlüm Kocaeli’nde aday gösterilmemdir. 7 Haziran genel seçiminde 68 bin oy daha alınmış olunsaydı CHP, Kocaeli’de 4 milletvekili çıkartırdı. Kocaeli’den aday gösterilirsem 68 bin oyu alacak potansiyelim mevcuttur” dedi. Öğüt, Ardahanlı… İlimizde Kars-Ardahan ve Iğdırlıların nüfusu 150 bin civarında. Anlaşılan Öğüt, bu nüfusa güveniyor.

 

Kocaeli Barosu da bu bildirinin altına imza attı!

Türkiye Barolar Birliği, teröre karşı ortak bir bildiri yayınladı. Birçok ilin yanı sıra vergi rekortmeni olan Kocaeli Baro Başkanı Av.Sertif Gökçe de bu bildirinin altına imza attı. “Dağlıca ve Iğdır’daki hain saldırıları lanetliyoruz” başlıklı bildiri şöyle; Bölücü terör örgütünün Dağlıca ve Iğdır’da gerçekleştirdiği alçakça saldırılar, teröre karşı akıllı, kararlı ve tek vücut olmamız gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Devletimizin terörle mücadelede hukuka uygun atacağı her adımı Türkiye Barolar Birliği ve barolar olarak desteklediğimizi; yurt içinde ve yurt dışında bölücü terör örgütünün taban kazanmaması için var gücümüzle mücadeleye devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmaya, Türk Milleti'nin birliğini bozmaya hiçbir şer odağının gücü yetmeyecektir. Çözüm, yetmiş yedi milyonun, millet olma bilincini ve ruhunu tekrar tazeleyerek, insan hakları, hukukun üstünlüğü, demokrasi ve adalet paydasında kucaklaşmasıdır. Bugün, başta siyaset kurumu olmak üzere demokrasinin tüm taşıyıcı unsurlarına ve tek tek bütün vatandaşlarımıza düşen ödev, bu kucaklaşmanın sağlanması için bütün gücüyle mücadele etmektir.  Öte yandan, bölücü terör örgütünün devlete karşı bir kalkışmayı sağlayacak boyutta nasıl silah depoladığının, yolları nasıl ve ne zaman mayınladığının, ülkenin bir bölümünde egemenliğin terör örgütüne devredildiği algısı yaratacak şekilde otorite boşluğunun ne şekilde oluştuğunun yetkili mercilerce açıklanmasını bekliyoruz. En son Dağlıca ve Iğdır’daki alçakça saldırılarda şehit olan asker ve polislerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Saygılarımızla.”

 

İnşaat mühendisleri Büyük Ada’ya gidiyor

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, 20 Eylül 2015 Pazar Günü,  üyelerine, yakınlarına yönelik  İstanbul Büyük Ada`ya gezi düzenleyecek. Üyeler ve aileleri ile Büyük Ada`da kent yaşamından uzakta güzel bir gün geçirme fırsatı bulacaklar. Gezi ücretsiz olup katılmak isteyen inşaat mühendisleri ve aileleri şubenin  262 322 80 74 nolu telefondan iletişime geçerek kayıt yaptırabilirler.

 

BAYSAD’dan kınama!

BAYŞAD (Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği) Genel Başkanı H.Osman Saraç, terörü lanetleyerek yazılı bir açıklama yaptı. Birlikte okuyalım; Son günlerdeki terör olayları neticesinde artan şehit sayısı, toplumda büyük bir infiale sebep olmuştur. İktidar ve muhalefet partilerimizin, teröre karşı tek vücut hareket etmesi gerekirken, büyük bir sorumsuzluk örneği göstererek, bir birlerini suçlamaları son derece yanlıştır. Terör olaylarını siyasi rant aracı olarak görmek ve buradan beslenmek, teröre cesaret vermektedir. Milli birlik ve bütünlüğümüze, devletin meşruiyetine karşı yürütülen terör eylemleri, bu gibi sorumsuz yaklaşımlar nedeniyle amacına ulaşmaktadır.

Bütün siyasi partilerimiz, demokratik kitle örgütleri, STK'lar ve diğer paydaşlar, toplumun hissiyatına tercüman olmalı, teröre hizmet edecek açıklamalardan ve tutumlardan uzak durmaya özen göstermelidir. Bilerek bilmeyerek, terör örgütünün amaçlarına hizmet eden gafilleri gafletten uyanmaya davet ediyoruz. Terörün amaçlarına hizmet etmek yerine, inadına daha da bütünleşmeli, siyasi ayrım gözetmeden bir birimize daha sıkı sarılmalıyız. Hain terör saldırılarını, destekçilerini ve yandaşlarını lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz.”. BAYSAD’ın açılaması böyle. Bu açıklamanın altına ben de imza atıyorum.

 

CHP’li Hürriyet, kaçırılan Türk işçisinin ailesinin yanında

CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Irak'ın Sadr bölgesindeki Türk inşaat şirketinde çalışan ve kaçırılan işçiler arasında bulunan boya ustası Tahsin Cömert'in İzmit’te ikamet eden eşi Nevin Cömert’i ziyaret etti. Nevin hanım, elleri kolları bağlı bir şekilde beklediklerini belirterek, “Evde her an güzel bir haber gelecek diye bekliyoruz. Elimiz kolumuz bağlı” dedi. Hürriyet de bu işin takipçisi olduklarını söyledi. Bir yandan işçilerimiz kaçırılıyor, bir yandan askerimiz, polisimiz şehit oluyor. Buradan yeter artık diye haykırıyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR