AKP’li Mahmut Civelek Kocaeli’yi terk ediyor?

MAKALEYİ DİNLE

7 Haziran’da genel seçimler yapılacak…

AKP’nin milletvekili aday listesi açıklandı…

Açıklanmasına açıklandı, ama herkes eski il başkanı Mahmut Civelek’in aday gösterilmemesini konuşuyor…

**

Aslında Civelek, kendinden emindi…

Zira milletvekili adaylarının açıklanacağı 7 Nisan akşamı, evinin bahçesinde kutlama organizasyonu bile yapmıştı.

Hatta evinin bahçesine 3 adet havai fişek düzeneği bile koydurmuştu.

**

Civelek, akşam evine gidecek, yakın çevresiyle birlikte milletvekili adaylığını kutlayacak, tuttuğu kemençe ekibiyle birlikte bol bol horon tepecikti.

Ama olmadı…

Evdeki hesap çarşıya uymadı…

Mahmut Civelek, aday gösterilmedi…

Sanırım seçim döneminin en mutsuz kişisi Mahmut Civelek’tir…

**

2002’den beri bütün il başkanları bir yerlere aday gösterilirken, Civelek’in aday gösterilmemesi, bir geleneği de bozdu.

Peki bundan sonra Mahmut Civelek ne yapacak?

**

Aldığım duyumlar…

AKP eski İl Başkanı Mahmut Civelek’e Ankara yolu gözüktü.

7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili aday listesinde kendisine yer bulamayan Civelek’in genel seçim sonrasında Ankara’ya taşınacağı siyasi parti kulislerinde konuşulmaya başlandı.

**

 2011 yılında AKP Kocaeli İl Başkanlığı’na gelen Mahmut Civelek, 7 Haziran genel seçimleri öncesinde görevinden ayrılarak milletvekili aday adayı oldu.

Kamuoyunda ve parti içerisinde oldukça tartışmaları dönem yaşayan Civelek, AKP genel merkezi tarafından açıklanan milletvekili aday listesinden kendisine yer bulamadı.

 **

Bu karar sonrasında Civelek’in neler yapacağı kamuoyunda merak edilirken, siyasi parti kulislerini hareketlendiren bir durum ortaya çıktı.

Civelek’in milletvekili aday listesine koymayan AKP genel merkezi 7 Haziran genel seçimleri sonrasında bir bakanlık bünyesinde görevlendirileceği öne sürüldü.

 **

Henüz hangi bakanlık olduğu yönünde bilgi verilmezken, Civelek’in görevlendirme sonrasında Kocaeli’den ayrılması bekleniyor.

Buradan ailesiyle birlikte Ankara’ya taşınması beklenen Civelek’in gelecek olan bu teklif sonrasında nasıl karar vereceği merak ediliyor.   

 

Bize her yer Türkiye!

AKP’nin seçim şarkıları görücüye çıktı. AK Parti'nin 'Bize Her Yer Türkiye' adlı seçim şarkısı ilk kez dinletildi.  

İŞTE ŞARKININ SÖZLERİ:

Mazlumun boynuna muhteşem bir mazi

Bütün bu cihanda özgürlüğün nefesi

Gazze, Somali Bosna kalbimde

Kafkasya, Kerkük kardeş benimle

 **

Ben Türkiye'yim büyük Türkiye

Ben Türkiye'yim yeni Türkiye

Biz Türkiye'yiz yeni Türkiye

Biz Türkiye'yiz yeni Türkiye

Bize her yer Türkiye

 

Bitmez ne zaman gelecek?

7 Haziran genel seçimleri öncesinde SP-BBP arasında sağlanan Milli İttifak’ta Kocaeli birinci sıra adayı olarak SP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez gösterildi. Milli İttifak tarafından hazırlanan liste YSK’ya sunuldu. Bakalım Hasan Bitmez, ne zaman gelip seçim startını verecek?

 

SP’li Birol Aydın, İstanbul’da ter dökecek

SP’de Birol Aydın’ın yıldızı giderek parlıyor. Bir dönem Kocaeli İl Başkanlığı ve 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Aydın, daha  sonra SP’nin İstanbul İl Başkanlığına getirilmişti. Aydın İstanbul İl Başkanlığı görevinden ve genel başkan yardımcılığı görevinden ayrılarak İstanbul 2’nci bölge birinci sıradan milletvekili adayı gösterildi. Birol’a başarılar diliyoruz.

 

Fatma Şahin’den Gönül’e ziyaret

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül'ü makamında ziyaret etti. Gönül’ün makamında gerçekleşen ziyarette başkanlar arasında kadına yönelik yapılan çalışmalar görüşüldü. Gönül’ün partide yıldızı parlıyor. Bakalım bu yıldız nereye kadar parlayacak? Bakarsınız Gönül, 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olur.

 

Madalyona tersten bakmak!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, önceki gün açıklama yaptı.  2015 Ocak ayında 25 milyon 454 bin olan istihdamın 13 milyon 565 bini hizmetler, 4 milyon 842 bini tarım, 5 milyon 349 bini sanayi, 1 milyon 697 bini inşaat sektörlerinde gerçekleşti. Ocak ayında bile tarımın 4,8 milyonun üzerinde istihdam sağlamasının önemli olduğunu belirten Bayraktar, “tarım Türkiye’de bir istihdam kapısı. Hala istihdamın 5’te 1’ini karşılıyor. İstihdamda hizmetlerin payı yüzde 53,3, sanayinin payı yüzde 21, inşaatın payı yüzde 6,7 düzeyinde bulunuyor” dedi. Bayraktar’ın açıklaması ilginç. Tarım sektörü kan ağlarken, mevsimlik işçiler alıp başına giderken, çiftçiler traktörüne mazot bulamazken, Bayraktar’ın hala madalyona tersten bakması çok garip.

 

TÜBİTAK, olsun AK-TÜBİTAK

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) daha düne kadar dünyanın gözbebeği olan özerk bir kurumumuzdu. Her türlü bilimsel araştırmaların her tür siyasi baskı ve kaygıdan uzak bir kuruluşu olarak ülkemiz ve dünyamız insanlığına sağladığı katkılar ile saygın bir yere sahip oldu. Ancak siyasi iradenin bir ahtapot gibi sarmaladığı bu kurum da birilerinin çiftliği haline getirildi. Son bir yıl içinde dile kolay 800 kişi işten çıkartılırken bilim insanları da tasfiyelerden “payını” aldı.  TÜBİTAK’ın beli kırıldı. Bakalım ne zaman toparlanacak. TÜBİTAK’ın bundan sonra ismini AK-TÜBİTAK yapmak lazım.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR