Belediye İş Hanı’nda aidatını veren keriz mi?

MAKALEYİ DİNLE

24 Ocak’ta yapılan Belediye-İş Hanı kongresinin yankıları devam ediyor.

Yönetim başkanı Dursun Önal, kongrenin bir sonraki haftaya ertelenmesini, muhalif kanadın adayı Muammer Erden de kongrenin yapılmasını istemiş, çıkan tartışmalar sonrasında kongre yapılmıştı.

Kongrede Muammer Erden başkan seçilmişti.

Kongreyi ben de izledim…

İlk günkü yazımda kongreyle ilgili gelişmeleri yazdım…

Dursun Önal’a yapılan eleştirileri dile getirdim.

Ertesi gün Dursun Önal beni ziyarete gelerek muhalefetin neden kendisini düşman olduğunu gerekçeleriyle anlattı…

**

Önal üç konuya temas etti;

1-Yangın merdivenlerini zemin kata indiremedi… Zira zemin kata inen kısmın biri kiralanmış, biri satın alınmış. Yani iş hanında yangın çıkarsa, vay orada oturanların haline. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bu işe bir el atmalı…

2-Kuyumcular, dükkanlarını genişletmişler, koridorları daraltmışlar. Yani bazı yerleri işgal etmişler.

3-Birçok kat maliki aidatlarını vermiyor. Bunun için de icraya başvurmuş.  

**

Karşılıklı suçlamaların yaşandığı Belediye İş Hanı’nda önceki gün devir teslim töreni yapıldı. Belediye İş Hanı yönetim kurulunda yapılan seçim sonrasında görev başına gelen Muammer Erden, görevi Dursun Önal’dan devraldı. Devir teslim töreninde yeni başkan Muammer Erden, Davut Özensoy, Denetim Kurulu üyeleri Ruhi Çelik ve Mürsel Oğuzhan’ın yanı sıra eski Başkan Dursun Önal, Zafer Kızılkaya ve Coşkun Ergül hazır bulundu…

**

Devir teslim töreni yapıldığına göre mevcut yönetim, kat maliklerinden han gideri paralarını toplamalı…

Zira alacak 360 bin lirayı buluyor…

447 kat maliki olan İş Hanı’nda han gideri parasını zamanında verenler keriz yerine konulmamalı... Kuyumcuların işgal olayıyla ilgileniyorum. Gerekirse suç duyurusunda bulunacağım.

 

CHP’de Ertan vekil adayı

7 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesinde CHP’de hareketlenme başladı. Milletvekilliği düşünen parti üyeleri aday adaylıklarını birer birer açıklarken bir aday da gençlik kollarından çıktı. CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Yöneticisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ertan Çağlın, geçtiğimiz gün Başiskele ilçesinde yapılan gençlik kolları toplantısında milletvekili adaylığını açıkladı. Kurtlar sofrasının çok olduğu CHP’de Ertan Bey’e başarılar diliyoruz.

 

 

MHP’li Aydın Ünlü Derince’de kahvaltıda

MHP’nin il kongresi 1 Şubat’ta yapılacak. Seçime sayılı günler kaldı. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü de adaylar arasında. Seçim çalışmasına aralıksız devam eden Ünlü, önceki gün kahvaltısını Derince yaptı. Ünlü’ye Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek, Güven Deniz ve Mehmet Eryürek eşlik etti. Görüş alışverişinin bulunulduğu kahvaltıda Ünlü, 400 oy alacağını yineledi. Ünlü, her açıklamasında 400 oydan bahsediyor. Bakalım Ünlü, bu hedefi tutturabilecek mi?

 

Mimarlik ve Tasarım öğrencilerine ödül

Autodesk’in sponsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenen “Design Next 2014 Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması”nda Kocaeli Üniversitesi ödül kazandı. Mimarlık, Mühendislik ve Tasarım Bölümü öğrencilerinden Yakup Kara ve Berna Başaran,  akademik danışmanları Arş. Gör. Seda Kaplan ile birlikte hazırladıkları “Halat İskele” projesiyle Mimari Tasarım kategorisinde mansiyon ödülü kazandı. Kendilerini kutluyoruz.

 

Gölcük’te kaldırım işgali yapılıyormuş?

Gazetemize mail gönderen okurumuz, Gölcük’teki sıkıntıyı şöyle ifade etti; Gölcük Yüzbaşılar'da Amiral Kayacan Caddesi ile Süleyman Solak Caddelerinin kesiştiği yerde yeni yapılmış bir bina bulunmaktadır. Bu binada kapalı otopark olmasına rağmen Süleyman Solak Caddesine bakan tarafına kaldırımı da içine alacak şekilde bir açık otopark yapılmış durumdadır. Bu otopark kaldırımı kullanan insanlar için sıkıntı yaratmaktadır. Gerek kaldırım işgali ve gerekse de kötü görüntü nedeniyle etrafa rahatsızlık verilmektedir. Durum otobüs duraklarına, kaldırımlara araçlar için demir engeller koymakla övünen Gölcük Belediyesi’ne defalarca bildirilmiş, ancak bir sonuç alınamamıştır. Belediyenin sessiz kaldığı bu durum karşısında çevre sakinleri bir çözüm beklemektedir. Sesimizin duyurulması için konu hakkında bir haber yaparak bizlere yardımcı olmanızı beklemekteyiz. İyi günler. Sorunu dile getirdik, Gölcük Belediyesi bu konuya bir al atsa iyi olur.

 

Alo 130 sizin için…

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sorumluluğunda bulunan sanayi ürünlerine ilişkin ihbar ve şikayetlerin Türkiye’nin her yerinden doğrudan ilgili birimlere yapılabilmesini sağlayan Alo 130 Ürün Güvenliği İhbar ve Şikayet Hattı aktif olarak hizmet veriyor. Bu kapsamda, sorunlu ürünlere ilişkin toplam 46 adet şikayet alındı. Bunlardan 40 adedi asansör, 2 adedi otomotiv, 1 adedi elektrikli ekipmanlar ürün gruplarında yer alan ürünlere ilişkin kaydedildi. 3 adet başvuru ise Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki ürünlere ilişkin yapıldı..

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR