MHP Kocaeli, Lütfü Türkkan ve Saffet Sancaklı’lıyı sindiremedi!

MAKALEYİ DİNLE

MHP Kocaeli’de işler bıçak sırtında…

MHP Kocaeli teşkilatları Genel merkezin birinci sıraya Saffet Sancaklı’yı, ikinci sıraya Lütfü Türkan’ı koymasını bir türlü içine sindiremedi…

Ne kadar enteresan değil mi?

Öyle bir insan düşünün ki kendi partisi tarafından sevilmiyor.

Partisinin 1. sıra milletvekili adayı olmasına rağmen kimse sevmiyor.

Her yerde, her koşulda eleştiriyor.

Onun 1. sırada olmasını içine sindiremiyor.

Parti yöneticileri ve parti tabanı bir türlü ona ısınamadı.

Taban çok farklı bir sıralama beklerken, tepeden inme bir şekilde Saffet Sancaklı'nın 1.sıra konması kendisi dışında kimseyi memnun etmedi.

***

Bunların dışında Saffet Sancaklı, partililerin kendisini sevmemesi yetmezmiş gibi gittiği yerlerde kırdığı potlar yüzünden başı epey derde giriyor.

“AKP ile koalisyon yaparız” deyince partililer ayağa kalktı, tepki gösterdi.

İl Başkanı Aydın Ünlü, haberin çıktığı gün açıklama yaparak ,“Saffet Sancaklı’nın söyledikleri kendini bağlar, bizi bağlamaz “dedi.

Partililer onun yeterince çalışmadığını hep söyledi durdu.

Büyükşehir adayı iken de çok çalışmamıştı. Şimdi de çalışmıyor. Mesela yerel basınla hiç bir araya gelerek projelerini anlatmadı.

Geçen günler yürüyüş yolunda bir kalabalık gördük, dedik bakalım nedir diye, bir baktık Saffet Sancaklı, Habertürk televizyonunu almış ve esnaf ziyaretine çıkmış.

Hiç yerel basınla bir araya gelmeyen Sancaklı'nın bu hareketine bir anlam verilemedi.

Sancaklı, ben sokağa inersem ulusal basınla inerim demek istedi herhalde.

Parti tabanı zaten onu 1. sıra milletvekili adayı olarak içine sindiremiyordu, şimdi iyice sindirememeye başladılar.

***

Geçen günler yine Cumali Durmuş'un verdiği yemekte konuşan Saffet Sancaklı, eski partilileri sokağa inmeye davet edince partililerin tepkisine neden oldu. Partinin önde gelen isimlerinden Salih Ayten, Sancaklı’nın bu söylemine, “Biz zaten alandayız” diyerek tepki gösterdi.

Ve Sancaklı bir pot daha kırmış oldu.

Zaten parti yönetimi ve tabanı tarafından sevilmeyen Sancaklı, bu sefer bu sevgisizliğe tuz biber ekti.

Bir mucize olmazsa, Sancaklı milletvekili seçilecek ve Ankara’ya gidecek…

Kendi deyimiyle bakarsınız AKP-MHP koalisyonu olur…

Kendi deyimiyle koalisyon hükümetinde Spor Bakanı oluverir…

***

MHP Teşkilatı sadece Saffet Sancaklı’yı değil, ikinci sıra adayı Lütfü Türkkan’ı da içine sindiremedi.

 

Cumali Durmuş hala ağır toplardan

Geçtiğimiz günlerde MHP eski milletvekili Cumali Durmuş, tüm milletvekili adaylarını, eski ve yeni yöneticileri akşam yemeğinde bir araya getirdi. Yemeğe İl Başkanı Aydın Ünlü, milletvekili adaylarından Kemal Köse ve Süleyman Pekin dışında herkes katıldı. Aydın Ünlü'yü temsilen de başkan vekili Hüseyin Çakıroğlu yemekte yer aldı.  Cumali Durmuş, il başkanının katılmamasına tepki gösterse de, yine de toparlayıcı bir konuşma yaptı. Eski partililerin de ayağa kakması ile birlikte MHP'nin iktidara koşacağını söyledi. Lütfü Türkan da konuşmasında Cumali Durmuş'a böyle bir yemeği organize edip partilileri bir araya getirdiği için teşekkür etti. Cumali Durmuş'un parti içerisinde ki etkisinin bittiğini düşünenler yanılmış oldu. Durmuş bir hareketiyle eski ve yenileri bir araya getirdi. Demek ki Cumali Durmuş'un etkisi parti içerisinde ki etkisi devam ediyor. Yani Durmuş, hala MHP'nin ağır toplarından birisi konumunda.

 

Aygün moral verdi

AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, SEKA Devlet Hastanesi Semt Polikliniğinde tedavi olan hastaları ziyaret edip sohbet etti. Aygün’e ziyarette Seka Devlet Hastanesi Semt Polikliniği Başhekimi Opr Dr. Burak Karabulut eşlik etti.  Hastanede her katı gezen ve sıra bekleyen hastalar ile hastane çalışanlarıyla sohbet eden Zeki Aygün, vatandaşların sağlık alanında yaşanan dönüşümlerle alakalı fikirlerini aldı. Aygün, kendisine gösterilen ilgiden memnun kaldı. AKP’yi birçok konuda eleştirebiliriz, ama sağlık konusunda başarılı çalışmalara imza attıklarını kabul etmeliyiz.

 

MHP’li Pekin’den Akşener’e ziyaret

MHP Milletvekili adayı Süleyman Pekin, TBMM Başkan Vekili ve Kocaeli'nin yetiştirdiği çok özel bir siyasetçi olan Dr. Meral Akşener’e atılan iftiraya karşı eşi Tuncer Akşener'i İzmit’teki işyerinde ziyaret etti. “Yapılan hiçbir iftiranın Meral Akşener üzerinde iz dahi bırakması mümkün değildir” diyen Süleyman Pekin, “Bir İzmitli olarak, bir vatanperver olarak, bir kardeşi olarak, bir öğrencisi olarak, karakterimizin, genetiğimizin, mensubiyetimizin, imanımızın ve vicdanımızın gereği olarak Dr. Meral Akşener hanımefendiye atılan iftiranın sahiplerini Türk adaletinin gereken cezayı vermesini bekliyorum.” dedi. Ziyarette; Meral Akşener’in ağabeyi Nihat Gürer, eski Aydınlar Ocağı Başkanı Ahsen Okyar, Teknik Öğretmen Osman Ölçer, Ziraat Mühendisi Naim Polat ta hazır bulundu. Meral Akşener’e iftira atan kişi en ağır şekilde cezalandırılmalı. 

 

Hanife Nine’nin İlyas Şeker sevgisi

Bulduk Köyü’nde ikamet eden 88 yaşındaki Hanife Ceylan’ı ziyaret eden AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Hanife nine tarafından büyük bir sevgiyle karşılandı. Bulduk Köyü’nde gerçekleştirdiği ziyaretinde 88 yaşındaki Hanife Ceylan’ı da ihmal etmeyen Şeker, Hanife Nine’nin hayır duasını aldı.  AKP’de oy kaybı devam ediyor. Anlaşılan AKP’nin daha çok hayır dualarına ihtiyacı olacak.

 

Yılmaz’dan Üçyol çıkarması

AKP Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, önceki gün Bekirpaşa  Üçyol esnafını gezerek destek istedi. Yılmaz, esnaflar tarafından samimice karşılanmış. Esnaflar Yılmaz’a; "Allah çıktığın bu yolda daima başarılı kılsın dualarımız ve desteğimiz seninle" demiş. Bir mucize olmazsa, Yılmaz 7 Haziran sonrası Ankara’da… Babası Şevki Yılmaz’ın desteğiyle AKP Kocaeli’de daha çok söz sahibi olacak gibi görünüyor. Yılmaz ayrıca ahlak dışı hareketlere uğrayan MHP'li Meral Akşener için sosyal medya hesabından şu ifadelerle sahip çıktı; "Farklı partilerde siyaset yapsak da, Meral Akşener, ilimizin yetiştirdiği bir değer. 28 Şubat askeri vesayetine boyun eğmemiş örnek bir siyaset kadını. İzmit'ten komşumuz, ablamız. Her şeyden önemlisi bir anne. Yapılan alçakça iftiraları kınıyor, müfterileri lânetliyorum."

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR