26 Şubat İstanbul’da tarihi yürüyüş günü

MAKALEYİ DİNLE

Türk Milleti olarak üzerimizde ki ölü toprağını atıp silkinerek kendimize gelmenin zamanı gelip geçiyor. Bugün 22 ülke parlamentolarında aldıkları siyasi kararlarla 1915 yılında Türkler Anadolu’da Ermenilere “Soykırım” yapmışlardır kararı almışlardır. Bu kararlar tarihi tarihçilerin değil tarihi siyasetçilerin yazdığı bir karardır. Bu karar suyu tersine akıtmaktır. Bu kararlar tarihi gerçeklere olduğu kadar, ifade özgürlüğüne, insan haklarına ve geleceğe ihanettir.
Tarihi katleden bu siyasi kararlar Ermeni Diasporasının taleplerine gizli ve açık destek veren ülkelerce alındı.
Tarihi Gerçek: 1915 yılında Osmanlı topraklarında yaşayan, sadık vatandaş kabul gören Ermeniler; Rusların, Fransızların kışkırtması ile Osmanlı’ya isyan edip arkadan vurmaya başladılar. Güneydoğu’da ve Doğu’da Fransız askeri üniforması giyerek açık bir şekilde savaştılar. Beraberce yıllardır sorunsuz yaşadıkları Türklere toplu katliam yaptılar. Her tarafı yakıp yıkmaya başladılar. Korumasız köylerdeki insanları topluca samanlıklara, ahırlara, camilere doldurarak yaktılar. Hâlâ bu yörelerimizde toplu mezarlar çıkıyor. Kadınların ırzına geçerek, kafa derilerini yüzüp, memelerini kesip ağlayan çocukların ağızlarına tıkayarak işkencelerle insanları öldürdüler. Sırf Ağrı, Kars ve Erzurum’da 110 bin insanımızı hunharca katlettiler. Bu vahim durum karşısında Osmanlı aldıkları bir karar ile Ermenileri mecburi göçe (tehcire) tabi tuttular. O zaman Osmanlı toprağı olan Suriye’ye gönderildiler. O zamanın ulaşım vasıtası olan at ve öküz arabalarının masrafları bile karşılandı. Ermeniler’in arkadan vurdukları, köyleri yakıp yıkıp toplu katliam yaptıklarında elbette ki karşılık verilecekti. Bu bir savaş haliydi. Her iki taraftan çok kayıplar olduğu kesin.
1960 yıllarına kadar hiçbir konu tartışılmadı. Gündemde yoktu. 1960 yıllarından sonra kış uykusundan uyanan Ermeniler ASALA Terör Örgütü ile bir kaşık suda fırtına koparmaya başladılar. Çeşitli ülkelerde görev yapan 44 hariciyecimizi belirli aralıklarla katlettiler. Bu olaylar planlı bir şekilde propagandalarla tırmandırıldı.

Azerbaycan topraklarının
işgali ve katliamlar
Bağımsızlığına yeni kavuşan Azerbaycan topraklarının yüzde 20’si Rusya’nın desteği ile Ermenilerce işgal edildi. Her tarafı yakıp yıkan Ermeniler Azerbaycan halkına yaptıkları insanlık dışı katliamları ile soykırım yaptılar.
Hocalı kasabasında bir gecede 613 insanı katlettiler. Bir milyon insan yerinden yurdundan kaçarak canlarını zor kurtardılar. Bu insanlar doğup büyüdükleri yerlere dönmenin umudu ile yaşamaktalar.
Ermenilerin Azerbaycan’da yaptıkları katliamlarla elleri kanlı dolaştıklarına yakın tarih ve bütün dünya şahittir. Azerbaycan katliamını ve Hocalı soykırımını unutturmak için 1915 yalanına sarılan Ermeniler’in artık maskesini indirmek insanlık adına tarihi bir borçtur.
Bu prangadan kurtarmak, haksızlıkları, hukuksuzlukları protesto etmek için, geleceğimize sahip çıkmak için 26 Şubat Pazar günü Taksim’deki yürüyüşte el ele olalım.
NOT: 26 Şubat Pazar günü saat: 9.30 da Anıtpark yanı Perşembe Pazarı’ndan otobüslerle hareket edilecektir.
İsteyen gruplara otobüs verilecektir.
Otobüs ve kumanya ücretsizdir.
İRTİBAT: TADEF (Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu) İZMİT
TEL: 0 262 321 70 91
FAX : 0 262 325 54 18
GSM: 0 532 770 14 34

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR