SP’li Mustafa Can ne yapmak istiyor?

MAKALEYİ DİNLE

Saadet Partisi’nin neferleri arasında yer alan Mustafa Can, yıllardır Milli Görüşü benimsiyor…

Gerek yerel, gerekse genel seçimlerde partisinin başarısı için elinden geleni yapıyor…

Can, şimdi de SP İzmit İlçe Başkanı olmak istiyor…

Bu yönde çalışmalarını sürdürüyor…

***

Can, önceki gün Saadet Partililere hitaben bir yazı yazdı…

Yazdığı yazıyı gazetemize mail olarak attı…

Can’ın yazdığı yazıyı birlikte okuyalım;

“Çok değerli Saadet Partili ve Milli Görüşçü kardeşlerim gördüğüm lüzum üzerine aşağıda kaleme alacağım yazıyı sizlerle paylaşma ihtiyacı hissettim.

Bundan yaklaşık 15 gün önce basına gönderdiğim bir açıklama ile yakın bir zamanda yapılması planlanan İzmit İlçe Kongresinde teşkilatlarımızla yapacağım istişareler neticesinde aday olabileceğimi söyledim.

***

Bu kararı verebilmek benim için tabii ki çok kolay olmadı. Çünkü bizler itaat ve biat kültürünü içimize sindirmiş yıllardır gerçek manada yapılan istişareler neticesine rıza gösteren teslim olan dava erleriyiz.

Madem öyle bu çıkışım neden öncelikle olması gereken istişareler yapılmamış üstelik sanki teşkilatlarla yapılmış gibi yapılan istişareler neticesinde atama yapılmıştır şeklinde çekilen mesaj, hem teşkilat mensuplarımızı, şahsım olarak ta bu teşkilatta yıllarca emek vermeye devam eden bir kişi olarak beni çok rahatsız etmiştir.

***

Peki ne yapmak istedim?

Bu açıklamayı muhterem genel başkanım Prof.Dr. Mustafa Kamalak beyefendinin Kocaeli’nde olacağı güne denk gelecek şekilde hazırladım ki haberdar olsunlar ve olası bir yanlışa müdahale edebilsinler.

Genel başkan yardımcılarımın bir kısmına da bilgi verdim.

Çünkü gizli saklı iş yapmam ve yaptıklarımın da bedelini her zaman ödemeye hazır bir insanım biz muhterem hocamızdan böyle gördük.

Gelinen süreçte olumlu bir adım görünmemekle beraber yaptığım basın açıklamamda söylediğim gibi gerek davamızın büyükleri ile gerekse teşkilata emek vermiş ve vermeye devam eden arkadaşlarla partimize zarar vermeyecek, fakat Milli Görüş düşünce ve prensiplerini harekete geçirecek güçlü bir Saadet Partisi’nin temellerini Kocaelide atma gayretimiz Allah’ın izni ile olumlu sonuç verecek diye düşünüyorum.

***

Çıkışımı ve yöntemimi yanlış bulan büyüklerime ve dava kardeşlerime saygı duyuyorum. Beni çok kısa zamanda daha iyi anlayacaklarını ümit ediyorum. Selam ve dua ile inşallah.”

***

Can’ın Saadet Partililere hitaben bir yazı kaleme aldı…

Can, İzmit İlçe Kongresi’nde başkan adayı olmak istiyor…

Bundan daha doğal ne olabilir ki?

Saadet Partisi’nde ilginç bir yöntem var…

Yazının bütününe bakıldığında Saadet Partisi’nde adaylığın kolay olmadığı görülüyor…

***

Şu da bir gerçek; Saadet Partisi gerek yerel, gerekse genel seçimlerde istediği oyu alamıyor… Büyük bir düşüş içinde… AKP’nin bunca yanlış politikalarına rağmen Saadet Partisi’nin oyu hala düşüyorsa, bunun sebebi iyi araştırılmalı…

Saadet Partililer öz eleştiri yapmalı…

2019’da muhtemelen yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimi var…

Tabi eğer o zamana kadar Başkanlık sistemi gelmezse…

Saadet Partililer, güçlü kadrolar kurup, 2019’daki seçimlerde gerçek güçlerini göstermeli diye düşünüyorum…

 

Özdağ kadınlara karanfil verdi

KOTO Başkanı Murat Özdağ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde odaya işlem yapmak üzere gelen kadın üyelere ve odanın kadın personeline karanfil hediye ederek, “Kadın elinin değmediği bir ekonominin bereketi olmaz” dedi. Şu da bir gerçek, kadın istihdamı Türkiye’de çok az. Kadın istihdamını geliştirmek lazım.

 

Konak Hastaneleri Tıp Balosu düzenliyor

Konak Hastaneleri, yarın saat 19.30’da The Ness Otel’de Tıp Balosu düzenliyor. Hastane yönetimi ve çalışanları güzel bir gün geçirmeyi planlıyor. 

 

Furuncu kardeşler Körfez’e damga vurdu

Yahya-Hasan- Cengiz Furuncu kardeşler, Körfez'in en tanınmış simalarının başında yer alıyor. 'Kalp kırmak değil, gönüllerde var olmak' önemli diyen Cengiz-Hasan ikizler, TÜPRAŞspor'u başarıdan başarıya koştururken; ağabeyleri olan Yahya Furuncu ise Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'ın en büyük yardımcıları arasında yer alıyor. Güler yüzlü kişilikleri ile her zaman, her daim etrafa pozitif enerji yayan bu üç kardeş, Körfez'de oldukça geniş bir kesim tarafından tanınıyor.

 

Gölcük TOKİ’de Ürer başkan seçildi

Gölcük TOKİ konutları yönetimi, önceki gün Şirinköy Kültür Merkezi’nde olağan genel kurulu yaptı. Genel kurulda Osman Pekken divan başkanı seçilirken, Dursun Demir ve Murat Gündoğan da divan üyesi oldu. Tek listeyle yapılan seçimde mevcut başkan Veli Ürer, yeniden başkan seçildi. Ürer’in yönetiminde Muzaffer Algümüş ve Özcan Alkan, Denetim Kurulu’nda Cemal Kökce, Selçuk Apohan ve Murat Gündoğan yer aldı. Ürer ve ekibine başarılar diliyoruz.

 

Karamürsel’de kart hizmeti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı indirimli ve ücretsiz  seyahat kartı hizmetini Karamürsel Belediyesi’nde vermeye başladı. Zabıta Müdürlüğünde verilmeye başlanan hizmet kapsamında, 65 yaş üzeri, engelli ve engelli refakatçi ve 60 yaş indirimli seyahat kartları ilk basımları ücretsiz olarak veriliyor.  Kart dağıtımı 19 Mart 2016 Cumartesi günü mesai bitimine kadar devam edecek.

 

Kartepe’den Bayır Bucak Türkmenlerine yardım eli

Suriye’deki krizden etkilenerek Hatay’daki kamplara yerleşen, evlerini terk etmek zorunda kalmış olan Bayır Bucak Türkmenlerine Kartepe Belediyesi’nden yardım eli uzandı. Sosyal Yardım İşleri Müdürü Atilla Karagöz ve belediyenin kadın meclis üyeleri Nebahat Kılıç, Sevim Balaban ve Nurdane Erişti öncülüğünde Gönül Bağı Mağazası’ndan Bayır Bucak Türkmenlerine yardımda bulundu. Hayırseverlerin desteğiyle 18 koli kıyafet, 10 koli kuru gıda, 4 koli hasta bezi, çocuk bezi ve oyuncak gönderdi.

 

 

Bilgiye ulaşmada alışkanlık değişmiş

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde önceki gün “Dijital Deneyimi Yönetin” adlı seminer düzenlendi. Seminere LuckyEye Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Artan katıldı. Artan, teknoloji ile değişime uğrayan kavramlardan birinin de bilgiye ulaşma olduğunu söyledi. Artan, “Biz beğenilerimizi seçiyoruz, bilgi bize geliyor” dedi.  İş hayatı ile gerçek hayattaki zıtlıklarla ilgili açıklama yapan Artan, “Bilginin kişiyi bulduğu gerçek hayatın aksine iş hayatında, kişi bilgiyi arıyor ve bu durumda çatışma haline giren birey zorluk çekiyor” diyerek konunun önemini vurguladı. Şu bir gerçek ki, günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolaylaştı.

 

Doğan moral verdi

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, VM Medical Hastanesi’nde tedavi gören Ömerağa Mahalle Muhtarı Kamil Ulusoy ile Körfez Mobilya’nın sahibi Şenol Başoğlu’nu ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Başkan Doğan aynı hastanede yeni bebeği olan Başiskele Sahil Mahalle Muhtarı Sabri Tezer’i de tebrik etti. Doğan’a Muhtarlık İşleri Müdürlüğü Koordinatörü Mehmet Çetin ile Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş da eşlik etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR