Seçim sonrası yeni bir işsiz ordusu…

MAKALEYİ DİNLE

7 Haziran seçimleri sonrası 1 milyon kişiyi ilgilendirecek yeni bir tasarı meclis gündemine gelebilir.

Tartışma konusu haline gelen Özel Güvenlik Görevlileri’nin kaderi meclisin vereceği karara göre şekillenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme taşıdığı konu, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın İstanbul Adalet Sarayı’nda şehit edilmesinin ardından yüksek sesle telaffuz edilmeye başlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da kamu kurumlarındaki özel güvenliğin durumunun gözden geçirilmesi ve gerekirse kaldırılması gerektiğini dile getirmişti. 

Özel güvenlik görevlileri kendileri için İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan ve güvenlik görevlilerinin dört gözle beklediği özel güvenlik düzenlemesi bir türlü meclis gündemine taşınamamıştı.

Özel güvenlik görevlileri devletten müjde beklerken şimdi işsiz kalma korkusu yaşıyor.

Bilinen  1 milyonu aşkın güvenlik görevlisi var ve bunların 280 bininin aktif olarak çalışıyor. Özel güvenlik uygulaması tamamen bitmesi durumunda 280 bin kişi işini, 1 milyon kişi ise iş umudunu yitirecek.

Umutlar 7 Haziran’dan sonra meclis gündemine gelmesi beklenen tasarının kimseyi işsiz bırakmaması.

Bu güne kadar hiçbir siyasi parti bu konuyu gündeme taşımadı. Sessiz sedasız devam eden sürece müdahil olan çıkmadı.

Güvenlik görevlileri kaderlerini tek başlarına yaşayacağa benziyor.

 

Türkkan 17 araç giydirdi

MHP’nin 2. Sıra adayı Lütfü Türkkan sahaya iniyor. Genel merkez tarafından yurtdışında görevlendirildiği için hafta sonu yapılan aday tanıtımına katılamayan Türkkan, kendisini merak edenlere bir mesaj iletmişti. Türkkan Hafta içi seçim startını vereceğini söylemişti.

Türkkan startını verdi hem de öyle bir verdi ki 17 araç giydirerek araçları ilçelere görevlendirdi.

Anlaşılan bu seçimlerde Lütfü Bey, kendinden beklenen özverinin fazlasını yapacak…

 

Mehmet Akif Yılmaz, Körfez’i gezdi

AK Parti’nin bu dönem en popüler adayı Mehmet Akif Yılmaz.

Onu popüler yapan farklı kriterler var. Birincisi Şevki Hoca’nın oğlu olması, ikincisi tüm aday adaylarının gözünü diktiği 5. sıraya sürpriz bir şekilde onun getirilmesi. Birde yakın çevresinden söylediği gibi sevecen ve samimi tavırları.

Mehmet Akif Yılmaz, Ak Parti seçmenini teveccühünü almış görünüyor. SKM  tarafından hazırladığı program dahilinde seçim çalışmalarını sürdüren Yılmaz, sanki 30 yıllık siyasetçi gibi kucaklıyor seçmeni.

İnsanlarla iletişim kurmayı iyi bilen Yılmaz ya dediğim gibi 30 yıllık siyasetçi yada bu onun fıkrarının bir özelliği.

Geçtiğimiz günlerde Körfez İlçesini, Başkan İsmail Baran ve İlçe Başkanı Osman Badem ile gezen Yılmaz, Körfezlilerden tam not almış.

 

İzciler Çanakkale’ye gidiyor

Çanakkale savaşlarının 100 yıldönümü nedeniyle Türkiye İzcilik Fedarasyonu tarafından Çanakkale’de organizesi edilen “57. Alayın izinde” kampı ve yürüyüş etkinliği yapılıyor. Kocaeli izcileri Kafile Başkanı Muzaffer Gündüz liderliğinde etkinliğe katılmak için Çanakkale Gelibolu’ya gidiyor.  Bugün saat 09.00 da İzmit Perşembe pazarından hareket edecek kafilenin kalabalık olması bekleniyor.

 

SEDAŞ ve TEİDAŞ, Sanayi Odası'na davet edildi

Elektrik kesintileri ile ilgili, TEİAŞ 5. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürü Kemal Göçer’in ile SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan’ın katılımlarıyla,  29 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 10.00’da “Elektrik Kesintileri İstişare Toplantısı” için Kocaeli Sanayi Odası Merkez Binası’nda düzenlenecek toplantıya katılıyor. Burada sanayicinin elektrik kesintileriyle ilgili problemleri masaya yatırılacak. Ayrıca  bu kapsamda, TEİAŞ ve SEDAŞ yetkilileri ile yapılan görüşmeler  neticesinde, bundan sonra bölgemizde gerçekleşecek planlı elektrik kesintileri sanayi odasının  web sayfasında da duyurulacaktır.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR