Bu Sosyal Elçiler ayakta alkışlanır

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye öyle bir döneme geldi ki, çoğu kişi birbirine kuşkulu bakıyor…

Yapılan çalışmada, yapılan yardımlarda hep menfaat ön plana çıkarılıyor…

Çevrenize bir bakın, bu söylemlerin doğru olduğunu göreceksiniz…

***

Ama bazı vatandaşlar var ki, yaptıkları çalışmalarla “insanlık daha ölmedi” dedirtiyorlar…

Bunlardan biri de Sosyal Elçiler… 

Kendilerine Sosyal Elçi diyen bir grup, ilimizde başarılı çalışmalara imza atıyor.

Sosyal Elçiler’e Derinceli berber Rasim Uyan başkanlık yapıyor.

Yönetimde Şenay Şenocak, Yaşar Pekuz, Fatih Göz, Hakan Eryürek, Sibel Sarı ve Şenol Sözen yer alıyor.

***

Dün gazetemize gelen Sosyal Elçiler grubu başkanı Rasim Uyan ve yönetimden Şenay Şenocak, Yaşar Pekuz ve Fatih Söz, kendilerine verdiğim destekten dolayı bana çerçeveli bir belge verdiler…

***

Gelen heyete, “Sizler gönüllük esasına göre çalışıyorsunuz.

İşinizden zaman ayırıp bu tür çalışmalar yapıyorsunuz.

Her birinize ayrı ayrı teşekkür etmek lazım.

Menfaatin ön planda olduğu bir dünyada, sizin yaptığınız çalışmalar ancak şapka çıkarılır. Sizler çok güzel çalışmalar yapıyorsunuz.

Biz sadece yaptığınız çalışmaları kamuoyuna duyuruyoruz ”dedim.

***

Şimdiye kadar başarılı çalışmalara imza atan Sosyal Elçiler, bundan sonra da başarılı çalışmalara imza atmayı hedefliyorlar…

Bunları yaparken de hiçbir karşılık beklemiyorlar…

Sosyal Elçiler, 2016 yılında da bir dizi etkinlik yapacaklar…

Yapılan etkinlik ve kampanyalara devam edecekler…

***

Öncelikle atık pil kampanyasını daha geniş kitlelere yaymak istiyorlar.  

Kadına şiddete dikkat çekmek için Sosyal Elçiler’den oluşan bir grup, tiyatro gösterisi yapacak.

Mavi kapak toplayıp tekerlekli sandalye alınmasına destek veriyorlar. Okullara gıda ve giyecek yardımlarında bulunuyorlar.

İlimizde öğrenim gören Azerbaycanlı 140 öğrencinin (kız-erkek) 1 yıllık saç tıraşlarını ve kuaförlük hizmetlerini ücretsiz verecekler.

Azerbaycan’ın tanıtımı için etkinlik yaptılar. Şimdi de Azerbaycan kütüphanesi için kitap topluyorlar. Ayrıca diğer Türk cumhuriyetlerinin de tanıtımını yapacaklar.

 ***

Sizler de bu gönüllü grup olan Sosyal Elçiler’e destek verebilirsiniz…

sosyalelciler@gmail.com internet adresinden kendileriyle irtibata geçebilirsiniz…

 

Kocaeli’yi Kandıralı Hande Genç temsil etti

AKP  Genel Merkez Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu’nda yapıldı. Kongrede Kocaelili kadınlar da yerini aldı. Kocaeli ve tüm ilçelerinden kongre için otobüslerle Ankara’ya giden kadınlar, birbirinden farklı sürprizlerle yerlerini aldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu’nun salona girmesiyle Kocaeli kadınları, Kandıra’nın yöresel kıyafetleri ile dikkat çekti. Kandıra eski Belediye Başkanı İsmail Genç’in kızı, Kocaeli İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Hande Genç bir sepet dolusu ilimizin sembolü olan pişmaniyeyi Başbakan Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’na ikram etti. Hande, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

Baran’a Trabzonspor forması hediye ettiler

Trabzonlular Derneği Başkanı Nurettin Okutan, Yeniyalı Fahri Korutürk Okul Müdürü Adnan Deniz, işadamı Ali Osman Bayrak, Körfez Belediyesi Spor Kompleksi Tesis Müdürü Zekeriya Çetin önceki gün Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ı ziyaret ederek kendisine Trabzonspor atkısı ve isminin yazılı olduğu forma hediye ettiler. Belediye Başkanı İsmail Baran, kendisine verilen hediyeler karşısında memnuniyetini ifade ederek teşekkür etti.

 

Köşker: Hepimiz engelli adayıyız!

Gebze Belediyesi ve Gebze Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği seminere konuşmacı olarak katılan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Biz Gebze Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın engellerini aşması, engel sözcüğünü hayatlarından çıkarmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Köşker’in “hepimiz birer engelli adayıyız” söylemine katılıyorum.

 

TEMA VAKFI, Dilovası Temsilcisi Şenkuzu oldu

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), Dilovası faaliyetlerine başladı. İlçe Temsilciliğine de Irmak Şenkuzu getirildi. Erozyonla mücadele etmek ve doğal varlıkları korumak amacıyla 1992 yılında kurulan TEMA Vakfı Kocaeli Dilovası İlçe Sorumlusu Irmak Şenkuzu göreve başladı. Şenkuzu, ülke genelinde 570.000’i aşkın gönüllüsüyle birlikte yaşam anlamına gelen toprağa sahip çıkan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük sorumluluk olduğunu söyledi. Şu bir gerçek ki, hepimiz TEMA Vakfı’na destek vermeliyiz.

 

Körfez’de Hakan Tatlı, hediyelere devam ediyor

Körfez'in sosyal kişilerinden biri olan, sevdiği insanlara her daim hediye vermesiyle tanınan Hakan Tatlı, bastırmış olduğu kendine özel takvimlerin dağıtımına başladı. Gemici takvimi olarak bilinen özel takvimlerden bastıran Hakan Tatlı, sevdiklerine, dostlarına, arkadaşlarına ve müşterilerine yeni yıl ile ilgili takvimleri dağıtıyor.

 

Dolandırıcı uyarısı!

İzmit Belediyesi’nden dolandırıcı uyarısı yapıldı. Belediyeden yapılan açıklamada, bazı kişiler, İzmit Belediyesi ile Başkan Yardımcılarının adını kullanarak dolandırıcılık yapıyor. Yetkililer, bu kişilere itibar edilmemesini isteyerek “son günlerde belediyemizin ve başkan yardımcılarımızın adını kullanan bazı kişilerin, engelli çocuklar için para istediklerini duymaktayız. Belediyemiz hiç kimseden ne adla olursa olsun yardım talep etmemektedir. Vatandaşlarımız, bu gibi kişilere itibar etmesinler. Belediyemiz ve başkan yardımcılarımızın adını kullanarak dolandırıcılık yapanlar hakkında, polis 155’e veya belediyemizin 318 00 00 numaralı telefonuna ihbarda bulunulabilir” denildi. Siz siz olun, dolandırıcılara karşı uyanık olun.

 

Şehitler Anıtı’na çevre düzenlemesi

Derince tünel üstünde yer alan Şehitler Anıtı’nda bir yandan restorasyon çalışmaları devam ederken diğer taraftan da çevre düzenlemeleri yapılıyor. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un talimatı doğrultusunda sürdürülen çalışmalar kapsamında tünel üstünde dev bir Türk Bayrağı göndere çekildi. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR