Erdoğan’a ve Demirtaş’a oy yok!

MAKALEYİ DİNLE

Cumhurbaşkanlığı seçimi yarın yapılacak…

İlk kez vatandaşların oylarıyla Cumhurbaşkanı belirlenecek…

Adaylar;

Recep Tayyip Erdoğan

Ekmeleddin İhsanoğlu

Selahattin Demirtaş

**

İşçi Partisi Kocaeli İl Başkanı Neval Sağdıç, yarınki cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili bir açıklama gönderdi.

Açıklama ilginçti…

Bunun için bu açıklamayı köşeme almayı uygun buldum:

“Tayyip Erdoğan’a ve Selahattin Demirtaş’a oy yok” dilen Neval Hanım şunları söylüyor; “
Değerli Kocaeli Halkı;


Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez oluyor: Cumhurbaşkanı seçiminde PKK bölücülüğünün bile adayı vardır, ancak Milletin ve Cumhuriyetin adayı yoktur.
Bu Meclisin içinden Cumhuriyetimizi ve Vatan Bütünlüğümüzü temsil eden bir aday önerecek 20 milletvekili çıkmamıştır.  Halkımız Cumhuriyet Devrimini seçme olanağından yoksun bırakılmıştır. Böylece devrimle kurduğumuz Cumhuriyetimiz Çankaya seçiminin dışına sürülmüştür. Bütün adaylar “Açılım” denen ABD güdümündeki bölünme planını savunuyorlar.

**
Tayyip Erdoğan, Cumhuriyeti yıkan iktidarın başındadır ve Millî Hükümet mücadelesinin esas hedefidir.

Selahattin Demirtaş, “Açılım” adı verilen Türkiye’yi bölme planında Tayyip Erdoğan'ın ortağı ve PKK’nın memurlarındandır. Millî Hükümet için mücadelenin ikincil hedefidir.

Ekmeleddin İhsanoğlu ise, muhalefette bile değildir.  Amerika’nın AKP iktidarına verdiği göreve karşı koyacak birikime sahip değildir. Türkiye’nin devrimci ve emekçi birikimiyle birleşme eğiliminde değildir.

 

**

 

İşçi Partisi’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde temel siyasetini belirleyen esas bakış açısı,  iktidar mücadelesidir.   Seçmen düzlemine indiğimiz zaman, sandığa giden ve gitmeyen, geçersiz veya geçerli oy kullanan bütün yurttaşlarımızı kucaklıyoruz. Tamamlanmış bir seçimde “şu adaya oy ver” diyerek, onları yanıltmıyoruz. Tayyip Erdoğan saltanatını yıkma mücadelesinde, hangi oyu verirse versin halkı birleştiriyoruz!

**

Bütün yurttaşlarımıza 11 Ağustos sabahında daha büyük değer kazanacak esas görevi hatırlatıyoruz.  İktidar mücadelesinde hedef gösteriyoruz. Oysa “Üçüne de oy verme” denildiğinde,  hedef gösterilmediğinden, önderlik görevinden de  vazgeçilmektedir. Esas vuruşun yönünü doğru belirlemek stratejik başarının şartıdır. Öncü Parti ile sıradan protestocunun farkı da buradadır.


İşçi Partisi’nin Millî Hükümet programı var, iktidar stratejisi var, kurmay kadrosu var ve göreve hazırdır.

Tayyip Erdoğan’a ve Selahattin Demirtaş’a oy yok!
Cumhuriyet yıkıcılığına ve bölücülüğe oy yok!

Sandığa giden ve gitmeyen, geçersiz veya geçerli oy kullanan bütün yurttaşlarımıza sesleniyoruz;
Çankaya’ya tırmansa bile, Tayyip Erdoğan’ı milletimiz oradan kesinlikle indirecektir. Tayyip Erdoğan saltanatını yıkma mücadelesinde birleşelim! Hedefimiz, Milletin Hükümetini kurmaktır.”

**

Neval Hanım’ın açıklamaları böyle…  Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili çok şey yazıldı, çizildi… Seçim sonuçları yarın akşam saat 21.00 civarında belli olacak…

Bakalım nasıl bir sonuç çıkacak?

 

Derince’deki üst geçitte kablo krizi yaşanıyor!

Derince 44 Evler’de tünel yapıldı…

Tünel yapıldığı için de eski üst geçit yıkıldı…

Yerine yeni üst geçit yapıldı…

Ama gelin görün ki üst geçitten yürüyen vatandaşları elektrik çarpma korkusu yaşıyor…

Zira, vatandaşlar elektrik kablosunun altında üst geçitten yürüyor. Bu da vatandaşları korkutuyor… Vatandaşlar, yürüme yolundaki üst geçidin üstünden geçen elektrik kablolarının kaldırılmasını istiyor. Vatandaşlardan biri üst geçidin üstündeki kabloların fotoğrafını gönderdi. Gerçekten de tehlike arz ediyor. Yetkililere buradan sesleniyoruz; bu sorunu çözün…

 

CHP’li Veziroğlu açıklama yaptı

Büyükşehir eski Genel sekreteri CHP’li Kadri Veziroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmit mitinginde halkı kandırmaya yönelik bilgi verdiğini söyleyerek bir açıklama gönderdi. Açıklamayı birlikte okuyalım; “ Cumhurbaşkanı adaylarında Recep Tayyip Erdoğan İzmit'te yaptığı mitingde halkı kandırmaya yönelik bilgiler vermiştir. Başta Dilovası olmak üzere Kocaeli'nin birçok yerinde zehir saçmaya devam eden sanayi kuruluşlarından hiç bahsetmeyen Erdoğan, devletin resmi belgelerinde yer almayan hastanelerden bahsetmiştir. Başta şehir hastanesi olmak üzere hayali bir sürü yatırıma kat trilyonlar sarf edildiğine, cevabı, 10 Ağustosta halkımızdan alacaktır. Halkı kandırmaya çalışanlar devletin resmi belgeleri ile cevapları varsa açıklamamızı yalanlayabilirler. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından bu açıklamayı yapma zorunluluğu ile ve saygıyla kamuoyuna sunuyorum”… Açıklama böyle. Yorum sizin…

 

HTKP’den, IŞİD açıklaması

Halkın Türkiye Komünist Partisi (HTKP) İl Komitesi Girişimi, son operasyonları ‘’AKP-cemaat ittifakıyla kurulan bu rejim temizlenemez’’ diye değerlendirirken, Şengal’deki saldırılar için de, ‘’IŞİD çetelerine geçit verilmemeli’’ çağrısında bulundu.

 

AKP’li Aygün’den Ellibeş’e ziyaret

AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'i makamında ziyaret edip bir süre görüştü. Yapılan ziyaretten oldukça memnun olan Başkan Ellibeş, Milletvekili Zeki Aygün'e teşekkür etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR