Pes doğrusu!

MAKALEYİ DİNLE

Bu kadar da olmaz.
Vallahi olmaz, billahi olmaz!
Yüzde yüz haksız olduğu bir konuda…
Kendini yüzde yüz haklı gösterme gayreti…
Başbakan Erdoğan’a özgü bir yetenek olmalı.
Şu “devlet-hükümet” polemiğinden söz ediyorum.
Recep Tayyip Bey, “PKK ile hükümet değil, devlet görüştü” diyor.
Erdoğan’ın, ABD’ye giderken söylediği sözleri aynen köşeme alıyorum:
“PKK ile görüşmeyi hükümet olarak biz yapmadık, ama devlet olarak bu görüşmeleri yaptığımızı parlamentoda dile getirdim. Eğer parlamentodaki tutanaklara bakılırsa bunlar görülür. Şahsımın veya hükümet üyesi arkadaşlarımın, hatta hatta MKYK vesaire, buradaki arkadaşlarımdan birisinin, ispat etsinler dedim, ispat edemezlerse şerefsizdirler, alçaktırlar dedim. Ne oldu? İspat ettiler mi? Devletin görevlisi MİT Müsteşarı herkesle görüşme yapar. Sadece terör örgütü mensubuyla değil, başkalarıyla da yapar. Özel temsilcim sıfatıyla da giden, yine devlet görevlisi olarak müsteşar yardımcılığı döneminde göndermişimdir, bir devlet görevlisidir. Kiminle gitmiştir? Yine MİT Müsteşarı ile gitmiştir. Bunları söylemiş biriyim ve bunu göğsümü gere gere yine söylüyorum. Devlet böyle bir kurumdur, böyle bir müessesedir.
Ama her zaman söylüyorum. 3-5 koyun gütmemiş adamdan bu ülkede siyasetçi olmaz. Bunların durumu bu. Siz netice almak istiyorsanız, bunları yapmak durumundasınız ve yapılan da budur. Söyledikleri sözleri aynen kendilerine iade ediyorum. Lütfen önce hükümet nedir, devlet nedir bunu bir öğrensinler. Her ikisi de…”

(BU MAKALENİN DEVAMINI KOCAELİ GAZETESİ'NDEN OKUYABİLİRSİNİZ.)

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar M.Tanzer Ünal - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR