Körfez Öğretmenevi’nde işler rayına giriyormuş!

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlarım;

Körfez Öğretmenevi’nde personele maaş verilmediği yönünde eksi bir çalışanın düşüncelerini köşeme taşımıştım. Körfez Öğretmenevi Müdür Vekili Kemal Aktaş, konuyla ilgili mail gönderdi.

Aktaş’ın açıklamalarını birlikte okuyalım;   

***

“Sayın, Mesut Akbulut. Körfez Öğretmenevi ile ilgili haberiniz:

Öğretmenevleri genel bütçeden yardım almadan kendi gelirleri ile faaliyet gösteren kurumlardır. Bu kapsamda zaman, zaman mali sıkıntılar içerisine düşebilmektedirler. Körfez Öğretmenevi de belli dönemlerde iş hacminin daralması sonucunda bir takım sıkıntılara maruz kalmış olup bunun neticesinde çalışan personellerin maaşları dahil çeşitli borçlar oluşmuştur.

***

Ancak Körfez Öğretmenevinde ocak ayı itibari ile yönetim değişikliği olmuştur. Bu tarihten itibaren kurumun mali, fiziki ve diğer alanlarda iyileştirilmesi için çalışmalar başlatılmıştır. Bu çalışmalar neticesinde faaliyet döneminde olumlu gelişmeler sağlanmıştır. Çok sayıda düğün, nişan, kahvaltı, müzikli akşam eğlenceleri yapılmış olup Ramazan sonrası için de pek çok rezerve alınmıştır. 

***

Ocak-Mayıs 2015 tarihleri arasında kurumda halen çalışan veya ayrılmış olan 14 personele toplam 76.000.00 TL. maaş ödemesi yapılmıştır. İşten ayrılmış olup başka işyerlerinde çalışmaya başlamış olan personellerimizin 2014 yılına ait alacakları ise taksitler halinde kurumun mali yapısı da dikkate alınarak ödenmektedir. Ayrıca tekdüzen muhasebe sisteminden anlayan herkes maaşların kasada tutularak kurumun karlı gösterilemeyeceğini bilir. Eşsiz bir doğal güzelliğe sahip öğretmenevinin, sorunlarını çözmüş, fiziki yapısını ve hizmet kalitesini iyileştirmiş bir kamu kurumu haline getirilmesi hedeflenmektedir. Bu doğrultuda önemli gelişmelerin sağlandığı bir dönemde bu tip asılsız konuların gündeme getirilerek kamuoyunun yanlış bilgilendirilmeye çalışılması manidardır”

***

Müdür Vekili Aktaş’ın görüşleri böyle…

Bizim Körfez Öğretmenvi ile bir sorunumuz yok…

Orada 9 personel çalışıyormuş…

İşler iyi giderse, daha fazla personel istihdam edilecekmiş…

Biz de Körfez Öğretmenevi’nin yaşaması ve daha çok personel istihdam etmesi için elimizden geleni yaparız…

 

CHP’li Haydar Akar hemen telefona sarılmış

2011 yılında üçüncü sıradan vekil seçilen Haydar Akar, 7 Haziran’daki seçimlerde 1 basamak atlayarak CHP’nin ikinci sırasından milletvekili seçildi. Akar, önceki gün CHP heyetiyle birlikte sel bölgesine gitti. Eşme’de bir dizi ziyarette bulunan ve halkın sorunlarını dinleyen Akar, gördüğü manzara karşısında şaşkındı. Halkın isyanı karşısında sessiz kalamayan Haydar Akar hemen telefona sarılarak Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İSU Genel Müdürü İlhan Bayram’ı aramış. Akar’ın bu davranışı, vatandaşları mutlu etmiş.

 

Tarhan'ın içi sızlamış

CHP Milletvekili Tahsin Tarhan da sel mağduru Eşme’ye gitti. Evleri su basmış, yollar çamur deryası. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla evlerini, sokarlarını temizlemeye çalışıyor. Her fırsatta fakirlikten bugüne geldiğini söyleyen, yoksulluğu bildiğini ifade eden Tarhan, bu görüntüleri görünce içi sızlamış. Tarhan ile birlikte geziyi inceleyen muhabir arkadaşımız, Tarhan’ın bu manzara karşısında içinin dolduğunu söyleyerek, ‘Tahsin Tarhan, her zaman fakirlikten ve garibanlıktan geldiğini söylerdi. Tarhan'ı mağdur insanların arasında onlara bakarken içinin dolduğunu görünce bir kez daha anladık ki Tahsin Tarhan hakikaten fakirlikten gelmiş. Bugün çok zengin olmasına rağmen yine de garibanın halinden anlayan bir insanmış ‘dedi. Tarhan’ın fakirlere ve düşkünlere bundan sonra da babalık yapmaya devam etmesini temenni ediyoruz.

 

Özdağ, hükümetin kurumasını istiyor

Kocaeli Ticaret Odası, 7 ilçede iftar programı düzenliyor. Gölcük ile başlayan program, İzmit ile sona erecek. KOTO Başkanı Murat Özdağ, Gölcük iftarında yaptığı konuşmada hükümetin bir an önce kurulmasını istedi. Özdağ,  “İş dünyasının önünü görebilmesi için temennimiz hükümetin bir an önce kurulmasıdır” dedi. Demesine dedi de, nasıl bir hükümet kurulacak. Her partinin kırmızı çizgisi var. Sanki AKP-CHP koalisyonunun kurulması için birileri düğmeye bastı… Ne dersiniz!

 

KOÜ ile Kültür Okulları arasında protokol imzalandı

Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Kültür Okulları arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokole göre, Kocaeli Kültür Okulları, üniversite personeli yakınlarına ve çocuklarına verilecek eğitim hizmetinde indirim sağlayacak. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için % 20, anaokulu öğrencileri için ise % 5 indirim sağlanacak olan protokol 2015-2016 eğitim – öğretim yılı için geçerli olacak. Bu tür anlaşmalar, personel için çok önemli. Geçim şartlarının zor olduğu günümüzde indirim, indirimdir…

 

Oldu da bitti maşallah!

Kartepe Belediyesi tarafından 1 Ağustos 2015 tarihinde yapılacak sünnet şöleni öncesi sünnet olmak için başvuran 107 çocuğu Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde doktor kontrollünden geçirildi. Muayeneye gelen aileler sağladığı imkan için Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ettiler. 07 çocuğun sünnetleri de Gebze’deki özel sağlık kurumunda önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek. Biz de bu güzel organizasyon için Başkan Üzülmez’e teşekkür ediyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

mercan kaya - Bir kaç ay içerisinde geçen sene yüzmilyarlar zarar eden öğretmenevini bu adam kara geçirirse kimse şaşırmasın.

Yanıtla . 0Beğen 26 Haziran 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR