Mustafa Koç

MAKALEYİ DİNLE

Mustafa Koç… Koç Holding’in üçüncü kuşaktan gelen patronuydu. Otuz milyar dolar civarında bir sermayenin yatırımlarını yöneten genç, yetenekli ve mütevazı bir iş adamı olduğunu herkes kabul ediyor. Ayrıca hak, hukuk kavramını özümsemiş çalışanlarınca sevilip sayılan bir patron.

Türkiye’ye devamlı katma değer sağlayan, vergi rekortmenler listesinin başlarında yer alan bir devasa holding yöneticisi.

Ölüm haberi duyulduktan sonra bütün televizyon kanalları hep ondan bahsederek nerede ise top yekün ve ulusal düzeyde yas havası dalga dalga yayıldı.

Yazılı ve görsel medya Mustafa Koç’ a kilitlenmiş durumdadır.

Mustafa Koç ile ilgili tek bir cümle olumsuz konuşan kişi yok.   

Ticari rakiplerinin tamamı ağız dolusu sözlerle methedip üzüntülerini açıklıyorlar.

Bu erken ölüm holdingde, bütün iş çevrelerinde ve de bütün ülkede üzüntüye sebep oldu.

Türkiye için büyük kayıp olduğunu kabul ediyoruz. Başta Koç Ailesine, holding camiasına, iş çevrelerine ve Türkiye’ye başsağlığı diliyor, Allah gani gani rahmet etsin diyorum.

 

OKULLARIN YARI YIL TATİLİ

Milyonlarca öğrencimiz sömestr tatiline girdiler. Aldıkları karneler nedeni ile sevinenler yanında mutlaka üzülenler de olacaktır.

Veliler karnesi kötü olan çocuklarını cezalandırma duygu ve düşüncesinden mutlaka kaçınmalıdırlar. Kuracakları her türlü baskıların ters tepeceğini düşünmelidirler. Onların seviyelerine uygun ikna edici arkadaş gibi yaklaşımlarının faydalı olacağını akıldan çıkarmasınlar.

Bu tatil döneminde onların eğleneceği, onların dinleneceği ve mutlu olacakları her şeyi imkanları ölçülerinde karşılamalıdırlar.

Geleceğimiz olan çocuklarımıza gereken önemi vermeliyiz. Bugünün çocukları yarının büyükleri olacağını unutmamalıyız.

Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve de başarı dolu bir tatil geçirmelerini diliyorum.

 

AKADEMİSYENLERİN HAYDAR ALİYEV KÜLTÜR EVİNİ ZİYARETİ

Türkiye ile Azerbaycan her konuda işbirliğini arttırma çabasındadır. İki ülkede akademisyen seviyesinde bugüne kadar iz bırakan bilim ve devlet adamlarını tanıtmak amacı ile bir kitap yazmak için yoğun çalışıyorlar.

Milletvekili Prof.Dr. Yaqup Mahmudov başkanlığında Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Tarih Enstitüsü; Azerbaycan Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Doç.Dr. İrade Memmedova, Cumhurbaşkanlığı yanında İdarecilik Akademisi’nin Tarih Bölümü Başkanı Doç.Dr. Firdovsiyye Ahmedova, Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Tarih Enstitüsü Rusya ile İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sevinç Aliyeva ve Başkan Yardmcısı Doç. Dr. Tofig Necefli ile Türkiye’den Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığından Bilimsel çalışmalar Müdürü Hasan Balcı başkanlığında heyet Haydar Aliyev Kültür Evini ziyaret ettiler.

Heyettekilere çalışmalarımız hakkında geniş bilgi verdik. Karşılıklı sohbet sonrasında Katliam Müzemizi ve Haydar Aliyev Kütüphanemizi gezdiler. Hazırlayacakları önemli bir eser olacak kitap hakkında çok yönlü bir araştırma yaptıklarını belirterek geniş bilgi verdiler.

Çalışmalarımıza taktir duygularını belirtip teşekkür ettiler. Her konuda destek olacaklarını bildirip Bakü’ye davet ettiler. Biz de kendilerine teşekkür edip uğurladık.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR