Akfen Holding A.Ş.’den açıklama

MAKALEYİ DİNLE

Cevap ve düzeltme…

15 Nisan 2015 tarihinde “TUVTÜRK’ÜN YASALARA VE EMEĞE SAYGISI YOK MU” başlığıyla yayınlanan habere ilişkin olarak aşağıda açıklamayı yapma zorunluluğumuz doğmuştur. Yönetim yapılanması, insan kaynakları potansiyeli ve ödün vermeden sürdürdüğü şeffaflık politikasıyla Türkiye’nin örnek topluluklarından biri olan Akfen Holding kuruluşundan bu yana sürdürülebilir ve yenilikçi sektöre yatırım yapmaya odaklanan, tüm faaliyetlerini kaliteli , çevreye duyarlı, sağlık ve güvenlik koşullarına tam anlamıyla yerine getiren bir biçimde yürüten Türkiye’nin önde gelen şirketlerden biridir.

15 Nisan 2015 tarihinde “TÜVTÜRK’ÜN YASALARA VE EMEĞE SAYGISI YOK MU” başlıklı haberde belirtilen ve Akfen Holding’i yasalara ve emeğe saygı göstermeyen bir kuruluş olarak gösteren yazıda belirtilen hususlar gerçeklerle bağdaşmamaktadır.

Akfen Holding, TÜVTÜRK ortaklığında sahip olduğu tüm hisseleri 17 Ağustos 2009 tarihli Hisse Alım Sözleşmesi kapsamında Avrupalı girişim sermayesi fonu Bridgepoint Capital Limited’a devretmiş olup, devir işlemleri 27 Ekim 2009 tarihi itibarıyla tamamlanmıştır.

Akfen Holding’in hisselerinin tamamının devredilmiş olması sebebiyle 27 Ekim 2009 tarihi itibarıyla TÜVTÜRK ile hiçbir bağı kalmamıştır.

Düzeltilmesi özel önem arz eden bu hususları dikkatinize sunar, Akfen Holding hakkında yayınlanan gerçek dışı ifadeleri iş bu cevap ve düzeltme metnini yayınlamak suretiyle tekzip ettiğimiz hususunu kamuoyunun bilgilerine arz ederiz. Saygılarımızla

Akfen Holding A.Ş. Vekili Av. Mert Nihat TÜRKÖZÜ

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR