Yılın bürokratı Adnan Zamburka

MAKALEYİ DİNLEDeğerli okuyucularımız malumunuz olduğu gibi Kocaeli Gazetesi her yıl geleneksel olarak Büyük Jüri tarafından Kocaeli’nde DORUKTAKİLERİ belirlemektedir.
Kurum, kuruluşlardan gelen önerilerle ve gazete köşe yazarları, gazete çalışanları ön belirleme yaparak her branştan birkaç kişiyi aday gösterirler.
Daha sonra Büyük Jüri gösterilen adaylardan performansları göz önüne alarak bir kişiyi tercih etmeleri sonucunda dalında en başarılı kişi belirlenmiş olur.
Belediye başkanları, daire müdürleri, kurum ve kuruluşların temsilcileri, köşe yazarları bir önceki yılda Doruktakilerde belirlenmiş başarılı kişiler ve Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri Büyük Jüriyi oluşturur.
Kocaeli Gazetesinin bu uygulaması bir teşviktir. Kent adına seçilmiş kişileri motive ederek daha dikkatli, daha fazla çalışmaları ve başarılı olmaları adına teşvik ederek sorumluluk da yüklenmektedir.
Büyük Jüriye yurt dışı seyahatim nedeni ile katılamadım. Açıklanan sonuçları görüp kontrol edince ben burada olsaydım aynı adaylara oy verirdim düşüncesi içindeyim. Büyük Jüriyi isabetli seçimleri nedeni ile kutluyorum.
Doruktakilerde yılın çevrecisi, İzmit Belediyesi Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yılın bürokratı, Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, yılın sanatçısı Yönetmen Onur Ünlü, yılın eğitimcisi Tüpraş 50. Yıl Lisesi Müdürü Ali Paşa Naipoğlu, yılın Profesyonel Yöneticisi Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, yılın girişimcisi Yüksel Öztürk TheNess Otel, Yılın İşadamı Şerif kanık Kanık Şirketler Grubu ve yılın Polisi Faruk Çakmak, yılın Bilim İnsanı Doç. Dr. Ayşe Aytaç, yılın muhtarı Nuran Zaim gibi isimler Doruktaki kişi ve kurum temsilcileri olarak seçilmiş bulunuyorlar, Hepsini içtenlikle tebrik edip başarı dileklerimle kutluyorum.
Doruktakilere seçilmiş olan Adnan Zamburkan ile Ali Paşa Naipoğlu politik nedenlerle makamları ellerinden birkaç defa alınan kişiler olarak hafızalarımızdadır.
Kültür ve Turizm İl Müdürü Adnan Zamburkan yıllardır bu kentte politik tercih kullanmadan herkese eşit davranan, kucaklayıcı, sıcak ve samimi karakterde ve başarılı bir bürokrattır.
Benim bildiğim iki kez ayrı görevlere atama yapıldı. Hepsinde mahkeme kararı ile mağduriyeti önlenerek görevine döndü.
Çalışkan, temiz ve başarılı insanları yerinden yurdundan edip mesleğinden soğutarak küstürülmesini anlamak mümkün değildir.
Adnan Zamburkan’ın Kocaeli’nde ki bu başarılarını dikkatlerinden kaçırmayan Azerbaycan Diasporadan Sorumlu Devlet Bakanlığı Bakü’ye davet ederek bir plaket verdiler. Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı olarak Kocaeli adına ve Kültür Turizm İl Müüdürü Adnan Zamburkan adına gurur duydum. Tebrik edip kurumunu ve kendisini kutluyorum.
Bu talihsiz olaya bakınız ki Adnan Zamburkan üst görevlere taşınması gerekirken birkaç gün önce çiçeği burnunda yeni Bakan Ömer Çelik tarafından Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü emrine, uzman kadrosu ile tayini çıktı. Galiba kurt suyumu bulandırdın misali ile kuzuyu yemeğe karar vermiş.
Yazık, gerçekten çok yazık! Böylesine indi kararlar başarıyı yok etmek ve başarısızlığı teşvik etmekten başka bir şey değildir.
Sayın Adnan Zamburkan senin başarını bütün Kocaeli bilip takdir ediyor.
Gönüllerde taht kurduğunun en güzel kanıtı olarak Doruktakiler tarafından Yılın Bürokratı seçilmendir.
Yanlış hesap Bağdat’tan geri döner düşüncesi ile seni tebrik edip kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR