DP’li Artvinli kimlere meydan okudu?

MAKALEYİ DİNLE

Seçim yaklaştı…

Seçim yaklaştıkça tansiyon artıyor…

Demeçler, açıklamalar, meydan okumalar havada uçuşuyor…

Önceki gün de DYP eski Milletvekili İbrahim Artvinli, şahsi sosyal paylaşım sitesinden DP yönetimini topa tuttu.

**

Oldukça sert eleştirilerdi…

Artvinli, “DP genel başkanı (büyüklerimiz yüreksiz ve ciğersiz) dedi ya. Ondan sonra koskoca partiyi 3/5 kişiye mahkum eden zihniyet hala körlükte inat etmekte. Sosyal medyada Gültekin Uysal’ın yakışıklı resimlerini koyup iktidara diyerek kendilerini kandırmaya bizi de uyutmaya çalışıyorlar” sözlerine yer verdi.

**

Eleştirilerine devam eden Artvinli açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Şimdi buradan soruyorum; yaşadığım şehirden örnekle 12 ilçenin kaçında teşkilat kaçında bina var.

Eğer yüreğiniz varsa bir il divanı yapalım o kahraman edayla dolaşıp afra tafralar yapan il başkanı ve onun hamisi olan artist ne diyecekler.

Hadi bakalım.

Ben neden bunları yazıyorum merak edenler vardır.

Her mahalle her köyden arıyorlar geliyorlar soruyorlar ne olacak partimiz diye.

Ne diyelim defalarca gittim yazdım yok.

Sadece şu var ben burada yazıyorum onu yerel basın alıp yayınlıyor oradan altına kimliğini gizleyen bir sürü tetikçi ahlak ve vicdandan yoksun yorumlar yapıp sözde eleştiri yapıyorlar.

**

Tekrar ediyorum gelin bir il divanı yapalım herkes eteğindeki taşları döksün.

Hiç olmazsa bu seçimde tabanı boynu bükük bırakmayalım.

Dünyada böyle tabanı olup tavanı olmayan bir parti yoktur.”

**

İbrahim Artvinli’nin sözleri çok sert…

DP, başarılı olmak istiyorsa, öncelikle iş barışı sağlamalı…

Sanırım yapılacak bir il divan toplantısı yararlı olacaktır…

Herkes kafasındakini söyler, ortak bir yol bulunur…

 

AKP’li Okur’dan okul müjdesi

AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur’dan Çayırova’ya 25 derslikli okul müjdesi geldi.  Yapımı hızla devam eden Demirsaç İlkokulu’nda çalışmaların hızla sürdüğünü açıklayan Okur, 2015-2016 eğitim öğretim yılında ders başı yapılacağını söyledi. Seçim yaklaştı. Okur, yerini garanti altına alabilmek için iyice düğmeye bastı.

 

MHP’li Gürsu’dan en az 4 vekil aday adayı istiyor

MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu, uzun zaman siyasetten uzak kaldı. 30 Mart seçimleri öncesinde genel merkez tarafından Körfez İlçe Başkanlığı’na atandı… Kısa bir süre içinde partisini toparladı. Yerel seçimlerde partisi oy patlaması yaptı, ama seçimi kazanmaya yetmedi. Gürsu, şimdi de hazirandaki genel seçimler için çalışmalarını sürdürüyor. Gürsu, seçimlerde en az 4 milletvekili aday adayının Körfez’den çıkacağını, bunun da bir ilk olacağını söyledi. Bakalım Gürsu’nun bu söylemi gerçek olacak mı?

 

 

AKP’li Çakır yine iddialı

2011’de yapılan genel seçimlerde AKP’den aday adayı olan Sami Çakır, yapılan temayül yoklamaları sonrasında 8.sıra milletvekili adayı olmuştu. AKP, 1 milletvekili daha çıkarsaydı Çakır, TBMM’nin yolunu tutacaktı. Çakır, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde de aday adayı oluyor. Çakır, yarın AKP İl Binası’na giderek başvurusunu yapacak. Bir önceki seçimde 8.sırada yer alan banka müdürü Çakır, bakalım bu seçimlerde daha üst sıralarda kendine yer bulabilecek mi?

 

 

İmad Erdoğan güçlü bir isim

Uzun yıllar İZGAZ Genel Müdürlüğü yapan İmad Erdoğan, daha sonra 2013 yılında Enerji Bakanlığı’nda müşavir oldu. Görev yaptığı yıllarda İZGAZ’da başarılı bir performans gösteren Erdoğan, Enerji Bakanlığı’ndaki görevinden istifa ederek AKP’den milletvekili aday adayı olacak. Erdoğan, ilimizde tanınan bir isim. Erdoğan istifa etmesine etti de, nereden milletvekili aday adayı olacağı açıklanmadı. Kocaeli’de ikamet ettiğine göre yüksek ihtimal ilimizden aday olacak. Ayrıca memleketi Düzce’den de aday olabilir.

 

 

Hasan Aydınlık ismi yabana atılmamalı

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği yapan Hasan Aydınlık, başarılı çalışmalarıyla dikkat çekti. Görev süresi sona erdiği için Ankara İlaç ve Tıbbi Cihaz Daire Başkan Yardımcılığına atandı. Aydınlık görevinden istifa ederek AKP’den milletvekili aday adayı olacak. Hasan Aydınlık ismi yabana atılmamalı diye düşünüyorum.

 

SP’li Alaattin Köksal, AKP’liliğini tescilledi

SP’de bir dönem Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği yapan Alattin Köksal, partisiyle ters düşmüştü. SP İl binasını satılması yönünde tartışmaların odağında kalan Köksal eski tabanıyla karşı karşıya kalmıştı. İhraç edilecek mi, edilmeyecek mi derken, partisinden ayrıldı. Sonrasında AKP’ye üye oldu. Uzun zamandır ortalıkta gözükmeyen Köksal, önceki gün sessiz sedasız AKP İl Binası’nda giderek milletvekili aday adaylığına başvurdu. Köksal’ın sıralamaya girmesi çok zayıf bir ihtimal.

 

Rektör Sadettin Hülaga Twitter’den başarı diledi

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sadettin Hülagü, üniversitedeki görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olacak üç profesöre twitter’dan başarı diledi. Hülagü, “Üniversiteden milletvekili adaylığı için ayrılan Prof.Dr. Cüneyt Özkürkcügil Prof. Dr. Muhip Kanko ve Prof. Dr. Ufuk Yıldız’a şans diliyorum” şeklinde twit attı. Prof.Dr. Ufuk Yıldız da, “Milletvekilliği adaylığım konusunda göstermiş olduğu anlayış, samimiyet ve destek için rektörümüz @ProfDrHulagu hocama yürekten teşekkürler” şeklinde twit attı. Biz de profesörlerimize başarılar diliyoruz. Özkürkçügil ve Kanko CHP’den, Yıldız da MHP’den aday olacak.

 

CHP’de Ali Akdemir Kandıra’ya gitmiş

30 Mart seçimleri öncesinde CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Prof.Dr. Ali Akdemir, epeyce çalışmıştı. Partililerin büyük bir çoğunluğu Ali Akdemir, aday olacak derken, genel merkezde daha büyük bir ağırlığı ve parası olan Tahsin Tarhan aday gösterildi. Prof.Dr. Ali Akdemir, bu dönem milletvekili aday adayı olmak istiyormuş. Akdemir önceki gün Kandıra’da görülmüş. Bakalım Büyükşehir adayı olamayan Akdemir, milletvekili adayı olabilecek mi?

 

CHP’li Tahsin Tarhan, Alpaslan Seymen ile dirsek temasında imiş?

Bir dönem SHP’nin Gebze İlçe Başkanlığını yapan Tahsin Tarhan, CHP’de siyasete iyice ısındı.  SHP Gebze İlçe Başkanı iken “CHP’Yİ ELEŞTİRİP AKP’Yİ ÖVÜCÜ” bir sözü hala hafızalarda… 30 Mart öncesinde CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Tahsin Tarhan, bu dönem milletvekili adayı olmak istiyor. Aldığım bilgilere göre Tarhan, CHP’de ağırlığı olan Alpaslan Seymen ile dirsek temasında imiş. Sık sık Seymen ile telefonla görüşüp, bir araya geliyormuş. Bakalım Tarhan-Seymen beraberliğinden nasıl bir sonuç çıkacak?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR