Gönüllüleri Platformuna karşı!

MAKALEYİ DİNLE

DP’li İbrahim Artvinli, Erdoğan

 

 

 

Cumhurbaşkanlığı seçimi 10 Ağustos’ta yapılacak…

Seçimde AKP’nin adayı Recep Tayyip Erdoğan, çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu ve Kürtlerin adayı Selahattin Demirtaş yarışacak…

**

İlk turda adaylardan biri yüzde 50’yi geçmezse, bu kez 24 Ağustos’ta ikinci tur yapılacak…

İkinci turda en fazla oyu alan iki aday yarışacak…

İlk turda Erdoğan seçilmezse, ikinci turda Kürtlerin adayı Demirtaş’ın kapısına çalacak.

Kürtlerden destek isteyecek…

**

Hangi tavizleri verecek belli değil…

Zaten Demirtaş da Erdoğan’ın ilk turda Cumhurbaşkanı seçilmesini istemiyor.

İstemiyor çünkü, ikinci turda Erdoğan, mecburen kapılarını çalacak.

İşte o zaman davulun tokmağı Demirtaş’ın, dolayısıyla Abdullah Öcalan’ın elinde olacak…

**

Bundan bir ay önce Kürt partisinin milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Diyarbakır’daki bir toplantıda ‘1 yıl sonra Abdullah Öcalan size hitap edecek’ demişti.

AKP’liler TBMM’de Abdullah Öcalan’ın kurtarmak için 6 yeni yasa hazırlıyor…

**

AKP’liler Erdoğan’ı ilk turda seçtirtmek için olağanüstü bir çaba içinde…

İftar sofralarında bile siyaset yapıyorlar…

Ramazan ayının güzelliği ile başlayıp, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden çıkıyorlar…

Yani dini siyasete alet ediyorlar…

Yani iftar yemeklerini bile siyasetin gölgesinde yapıyorlar…

 

**

Gerek il başkanı, gerek ilçe başkanı, gençlik kolları, kadın kolları, ilçe belediye başkanları yarış içinde…

Amaç, siyasette kendilerini garanti altına almak, daha iyi yerlere gelmek…

**

Bir sonraki hedefi Milletvekilliği olan İbrahim Karaosmanoğlu da ilimizde “Erdoğan Gönüllüleri Platformu” adında bir grup oluşturdu…

**

Hatırlanacağı gibi önceki gün Karaosmanoğlu Sırrıpaşa Konağı’nda  bir iftar verdi…

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Erdoğan Gönüllüleri Platformu” adına ilimizdeki 75 iş adamını bizzat aramış, Sırrıpaşa Konağı’nda iftara davet etmişti.

İftarda “Erdoğan Gönüllüleri Platformu” tanıtılmış, 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeleri istenmişti.

**

Karaosmanoğlu’nun bir programı büyük eleştiri almıştı. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, toplantı için “Devletin kaynaklarını kullanarak seçim yarışı içindeler” demişti…

**

DP Kocaeli eski milletvekili İbrahim Artvinli de “Erdoğan Gönüllüleri Platformu”nu eleştirdi. Artvinli, sosyal paylaşım sitesi twitter’deki hesabında şunları yazdı; Erdoğan Gönüllüleri Platformu kurulmuş Kocaeli’de. Fotoğraf çok net. Ben karşı platformdayım. Hür ve omurgalı irademle” diye yazdı.

**

Bu sert ve kararlı çıkışı yapan İbrahim Artvinli, büyük takdir aldı…

Zira şu sıralar, AKP’nin yarattığı korku imparatorluğu neticesinde kimsenin sesi çıkmaz oldu…

Bu çıkışı nedeniyle, bu kararlı duruşu nedeniyle İbrahim Artvinli alkış aldı…

 

 

 

CHP’li Güneş’ten

“Adalet Çağrısı”

 

 

CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş, Adalet Çağrısı ‘CHP için sosyal demokrasi seçeneği’ adında bir kitap çıkardı. Güneş, kitapla ilgili, “bu kitabı 65 yıldır iktidar olamayan ve ona bir yol göstermek için kaleme alındı. Umarım ses getirir” dedi. Bakalım Güneş’in kitabı ses getirecek mi?

 

 

 

Kliksa,Kocaeli’nin online

alışveriş haritasını açıkladı

Sabancı Topluluğu’nun yenilikçi online alışveriş platformu Kliksa, Kocaeli’nin online alışveriş haritasını açıkladı. Kliksa.com verilerine göre, Kocaelililer telefon, bilgisayar, TV ve görüntü sistemleri, elektrikli ev aletleri, anne-bebek ve oyuncak kategorilerine yoğun rağbet gösteriyor. Ürün bazında ise akıllı telefon, televizyon, tablet bilgisayar, bebek bezi ve elektrikli süpürge en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Kocaeli’nde online alışverişin büyük bölümü sırasıyla Gebze, Gölcük, Körfez, Derince, Başiskele, Kartepe ve Karamürsel ilçelerinde gerçekleşiyor. 

**

Kliksa.com verilerine göre Kocaelili kadınlar akıllı telefonun ardından en çok bebek bezi satın alıyor. Bebek bezini sırasıyla elektrikli süpürge, televizyon ve tablet bilgisayar takip ederken, %24’ü alışverişini tek çekimle, % 76’sı ise taksitlendirerek gerçekleştiriyor. Erkekler ise sırasıyla akıllı telefon, televizyon, tablet bilgisayar, USB bellek ve hafıza kartı satın alıyor. Kocaelili erkeklerin %28’i tek çekimi, %72’si taksitli alışverişi tercih ediyor.

 

Çöpleri yere atmayın

belediyeyi arayın!

 

İzmit Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu senede düğün, sünnet gibi cemiyetlerin sonunda oluşan atıkları topluyor. Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener, “Cemiyeti bulunan vatandaşlar, atıklarını çöp poşetleri içine koyup 318 00 00 numaralı telefonu aradıklarında ekiplerimiz kısa süre içinde bu çöpleri alacaklardır”dedi.

 

Zafer Şarlayan

KOÜ’ye gelecek

 

 

Yurt içi ve yurt dışı katılımlarla oldukça geniş bir eğitimci kadrosunu buluşturmayı hedefleyen Kocaeli Üniversitesi, 21. Yüzyılda Eğitime Kültürel Bakış teması ile 23. Eğitim Bilimleri Kurultayını topluyor. Yurt içinden başta İstanbul,  İzmir, Ankara, Adana, Konya, Trabzon, Bursa, Sakarya, Çorum, Isparta, Eskişehir, Afyon, Türki Cumhuriyetlerden Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan ve Kırgızistan ve Kosova, Bosna, Slovakya’dan eğitimcilerin katılması beklenen kurultayda  “Sevgi Eğitimi” projesi ile kabul edilen Zafer Şarlayan sözlü bildiri sunacak. Yoğun bir ilgi gösterilen Kurultay ile ilgili konuşan Şarlayan “Eğitimle ilgili atılan her adım, yarınları geliştirmenin yeni yollarını açmaktadır.” dedi. Herkesi kurultaya davet eden Şarlayan bildiri özetlerinin gönderim tarihinin 21 Temmuz 2014 tarihine kadar uzatıldığını bildirdi

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR