Belediyeler eşkıyalık mı yapıyor?

MAKALEYİ DİNLE

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayı Halil Kayın, toplatılan pankartlarına tepkisini sosyal medya üzerinden vermeye devam ediyor.

Kayın, son paylaşımında İzmit Belediyesi’ni ve Derince Belediyesi’ni AKP propagandası yapmakla eleştirdi.

“Belediyeler eşkıyalık yapmasın!” başlıklı paylaşımında belediyeleri eleştiren Kayın’ın paylaşımı şöyle;

**

“Saadet Partisi'nin pankartları belediyeler tarafından toplanmaktadır.

Bugün tüm ilçelerde şehir içinde sivil toplum örgütlerinin pankartları bulunuyor.

AKP'nin pankartları ile yan yana asılı olan Saadet pankartlarımız toplanıyor.

AKP pankartları duruyor.

İzmit Belediyesi’ne ait billboardlara AKP logolu görsel asılıyor.

Derince Belediyesi, web sitesinden AKP reklamı yapıyor.

Belediyeler AKP'nin reklamlarını hukuksuz olarak yapmaktadır.

Saadet Partisi'nin pankartlarını toplayıp, AKP'nin pankartlarının toplanmaması yanlı ve hukuksuz bir uygulamadır.

Belediyelerin AKP'ye zabıtalık ve reklamcılık yapması tarafımızdan belgelenmektedir. Gerekli yasal takibi yapacağız”

**

SP’li Kayın’ın açıklaması böyle…

Herkesin bildiği gibi Türkiye’de AKP baskısı var…

7 Haziran seçimlerinde koalisyonu istemedi…

Gücü, diğer partilerle paylaşmak istemedi…

AKP, koalisyon kurulmaması noktasında CHP ve MHP’yi suçluyor…

AKP isteseydi, bu iki partiyle koalisyonu çok rahat kurardı.

Ama Cumhurbaşkanı Erdoğan, koalisyon istemedi…

1 Kasım’ı işaret etti. 

Bakalım şu mübarek 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde nasıl bir sonuç çıkacak?

**

SP’li Kayın’ın şikayeti, diğer belediyeler için de geçerli…

YSK’nın “Haydi Bismillah” uyarısını bile dikkate almayan AKP’nin, “seçimi kazanmak için her yol mubahtır” mantığıyla hareket ettiğini her alanda görmekteyiz… AKP’nin kendisinden olmayanlara karşı ne kadar acımasız olduğunu, her fırsatta görmekteyiz…

 

Ensar, Yunus Akıl’ı unutmadı

CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi ve Ardahan eski Milletvekili, Gebzeli işadamı Ensar öğüt,  10 Ekim Ankara katliamında  ağır yaralanan KESK’e bağlı  Birleşik taşımacılık Sendikası eski Genel Başkanı  ve KESK Genel Meclis üyesi  Yunus Akıl’ı  hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Ankara Güven Hastanesi ‘inde tedavi gören Yunus Akıl’ı Posof Belediye Başkanı  Şükrü Bozyiğit  ile birlikte ziyaret eden Öğüt’e,  Battal ve Gazi Akın da eşlik etti. Öğüt, saldırıyı kınarken, AKP hükümetine tepki göstermeyi de ihmal etmedi.

 

SP’li Ahmet Özen’den hükümete gönderme

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayı Ahmet Özen, önceki gün Karamürsel İlçe Binası’nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Özen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek, “ İsrail askerleri Mescidi Aksa üzerinde pis postallarıyla dolaşıyor. Nerede One Minute’ciler” dedi. “İktidarı ve muhalefetiyle katil İsrail Cumhurbaşkanını yüce meclisimize sokup konuşturanlar ve ayakta alkışlayanlar bugün neden susuyor diyen Özen, “ Saadet Partisi mecliste olsaydı katil Cumhurbaşkanı meclise girip konuşma yapmaya cesaret gösteremezdi. Bugün iktidarda biz olsaydık terörist İsrail askerleri bırakın Mescidi Aksa’nın çatısında gezmeyi bahçesine bile yaklaşamazdı” diyerek iddialı bir açıklamada bulundu. Bakalım Saadet Partisi’ni bir gün Meclis’te görebilecek miyiz?

 

SP’li Nurettin Çelik, Atasayan’dan destek istedi

SP Kocaeli Milletvekili adayı Nurettin Çelik, önceki gün eski ANAP Kocaeli Milletvekili Bülent Atasayan’ı yerinde ziyaret ederek 1 Kasım erken seçimleri için destek istedi.  Samimi buluşmada Atasayan’ın siyasi tecrübesinde yararlanan Nurettin Çelik konuşmasının devamında, “Milli Görüş’ün yer almadığı hiçbir meclis bu ülkenin sorunlarına çare olamaz. Ondan al üç milletvekili,  öbürüne ekle beş milletvekili. Hiçbir şey değişmez. Nitekim değişmemiştir.  Saadet Partisi bir yana, diğerleri bir yana” diyerek kendisine destek istedi. Bakalım Atasayan, SP’yi destekleyecek mi?

 

AKP’li Çakır’ın koalisyon açıklaması

AKPli Sami Çakır, basamakları birer birer tırmanıyor… 2011 seçimlerinde 8’nci sına milletvekili, 7 Haziran’daki seçimlerde 7’nci sıra milletvekili adayı oldu. Seçilemedi.7 Haziran’da yapılacak seçimlerde bu kez 6’ncı sıradan aday gösterildi. Çakır’a göre 1 Kasım seçimlerinde koalisyon ihtimali olursa, MHP ile koalisyonun daha yakın olduğunu söylüyormuş. Nedeni de MHP’nin oyu düşecek ve koalisyona razı olacak. 7 Haziran seçimlerinde AKP, 1110 farkla altıncı vekili çıkarmıştı. AKP’ni aldığı oyun altında oy alırsa, 6’ncı vekillik tehlikeye düşer ve Ensar Vakfı’nın desteklediği Sami Çakır, Ankara’ya gidemez.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR