Akarsular satışa çıkartılacak

MAKALEYİ DİNLE

 

Yeni su kanunundan haberiniz var mı?

Meclis'e sunulmak üzere Bakanlar Kurulunun hazırladığı Su Kanunu Tasarısı ile tüm akarsuların 49 yıllığına özel şirketlere kiralanması gündeme geldi.

HES şirketlerine gün doğacak. Tüm akarsular 49 yıllığına özel firmalara kiralanacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu taslağın yasama yılı başında Meclis'e sunulacağını duyurdu.

Taslağa göre su kaynakları üzerinde, bulunduğu yerin sahibinin öncelikle faydalanma hakkı olacak. Suyun değerlendirilmesinde, içme ve kullanma, tabii hayat, zirai sulama, enerji ve sanayi, ticaret, turizm sıralaması izlenecek.

Taslağa göre Orman ve Su Bakanlığı, Ulusal Su Planı hazırlayacak. Ulusal su planına uyumlu bir de havza planı oluşturulacak.

Su kaynaklarını şirketler veya kişilere Devlet Su İşleri tarafından ücreti karşılığında 49 yıla kadar kiralanacak. Ücretlendirmeyi de Bakanlar Kurulu yapacak.

 

 

Çantasız girmem abi…

 

Kadınların çanta ve ayakkabı takıntıları sık sık esperilere konu olur.  Bazen çanta takıntısı ilginç enstantaneler sahne olabiliyor.

Tıpkı Kerpe Plajı’nda günlük kıyafetleriyle denize giren bu ablamız gibi.

Bu fotoğrafı köşeme girmesindeki tek neden elbiselerle denize girilmesi değil, elbiseyle birlikte çantasından vazgeçememesi. Bayanların en sevdikleri aksesuarlarının başında yer alan çantaların ne denli önemli olduğunu bu fotoğraf ile bir kez daha anlıyoruz.

Kerpe plajında çantasıyla denize giren bu kadını görenler, tebessüm etmeden duramadılar. Öyle ki bu ilginç anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekenler bile oldu.

Yeni müftü atamaları yapıldı

2014 yılı müftü atamaları yapıldı. Bu atamalar içerisinde bizim kentimizi ilgilendiren iki isim bulunuyor. Atamalar sırasında Darıca’ya Erzurum Palandöken İlçe Müftüsü Mustafa Baytar atanırken, Bakişkele İlçe Müftüsü İsa Aktaş, Tekirdağ Kapaklı İlçe Müftülüğü'ne atandı. Yeni müftülerimize başarılar dilerim.

 

 

Gebze’de otoparkçılar

yine vatandaş dövdü

 

Hiç uzatmadan meseleyi anlatayım. Gebzeli bir vatandaşımız yanında çocukları ve eşi varken otoparkçıların gazabına uğradı. Orta yaşın üstünde olan bir vatandaşımız ailesinin karşısında dövülerek hastanelik ediliyor. Buna artık dur demenin zamanı geldi.

Otoparkçıların dövdüğü adam sayısı arttıkça, vatandaş otoparkçılara karşı kin beslemeye başladı. Bunun yanı sıra, bu otopark meselesine yol veren yerel yöneticilerde. 

10 dakikalık park için ücret isteyen otoparkçıyla, vatandaş arasında çıkan tartışma bir kez daha kan dökülerek halledildi.

Gebzeli öfkeli, “Otopark firmasının eleman seçiminde mafyavari, eli sopalı, kavgacı elemanlar seçmeye özen gösteriyor" diyen bölge sakinleri otopark meselesinin biran önce halledilmesi gerektiğini söylüyor.

 

 

 

Ali Yeşildal

ölümden döndü

 

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal Uzuntarla'da ki evinde ölümden döndü.  Balkonunda yağan yağmuru seyreden Yeşildal’ın burnunun ucuna yıldırım düştü.

Birden ne olduğun şaşıran Yeşildal’ın verilmiş sadakası varmış. Evinde maddi hasar oluşturan yıldırım düşmesi, bölgede sıkça yaşanılan bur durum bir kez daha ucuz atlatıldı. Beton zemindeki kalebodurları bile kıran yıldırım balkonda bulunan tüpe isabet etseydi çok daha ciddi bir sorun yaşanıla bilirdi. Yeşildal ve ailesine geçmiş olsun diliyorum.

 

Bu haritada Kocaeli görünmüyor

 

Haber Türk Gazetesi’nin internet sitesinde dün yayınlanan bir haber vardı.

Haberde Türkiye’nin 2030 nüfus tahmini yapılıyordu.

Bu tahmin için, haberi desteklemesi amacıyla birde Türkiye haritasının fotoğrafı eklenmişti.

Ancak haritada Kocaeli ve bazı başka iller bulunmuyordu. Bu ilginç haritada Kocaeli yerine Gebze yazılmıştı.

Acaba benim mi haberim yok, Gebze il oldu Kocaeli, Gebze’nin ilçesi mi?

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR