Baştopçu, MÜSİAD’ı yere göre sığdıramadı!

MAKALEYİ DİNLE

Uzun zamandır ortalıkta gözükmeyen AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, şu sıralar ilçe teşkilatlarını ve sivil toplum örgütlerini ziyaret ediyor.
Baştopçu önceki gün de MÜSİAD Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti…
Dernek başkanı Bilal Şengün ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet etti.
Baştopçu, konuşmasında MÜSİAD’a övgüler yağdırdı.

MÜSİAD’ın öncü ve yönlendirici bir kuruluş olduğunu, Ak Parti Hükümeti olarak MÜSİAD’tan birçok konuda yararlanıldığını belirten Baştopçu, derneğe şu övgülerde bulundu;
“Anadolu işadamının ufkunu açmak, ülke ekonomisine olan katkısını daha da arttırmak, üyelerinin dünyaya açılmasına rehberlik eden MÜSİAD, bir sivil toplum kuruluşu olarak üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmiştir. MÜSİAD yöneticileri, sızlayan sürekli talep eden olmaktan çok, sorun olarak gördüğü konuları dile getirirken çözüm önerilerini de ortaya koyan önemli bir kurumumuzdur. Hem şahsım hem de hükümette görev yapan tüm bakan arkadaşlarım MÜSİAD’ın bu yaklaşımından çok yararlandığımızı ifade etmek isterim. Bu anlamda tüm MÜSİAD camiasına teşekkürlerimizi iletmek isterim”
**
Baştopçu, Kocaeli ile ilgili olarak MÜSİAD’ın sorun olarak gördüğü konuları, çözüm önerileri ile birlikte bilgi notları veya rapor halinde kendisine veya ilgili makamlara iletmelerini istediğini belirterek; “Sivil Toplum Kuruluşları öncelikle temsil ettikleri kitlelerin, daha sonra da vatandaşlarımızın hükümetlerden, parlamentodan, devletten olan beklentilerini dile getirmede köprü görevini üslenmelidirler. Hiçbir hükümet, parlamento böylesi bir talebe hayır diyemez. Bu anlamda MÜSİAD zaten yaptığı çalışmalarla, parlamentoya ve hükümetimize taşıdığı konularla görevini hakkıyla yerine getiriyor. Bunu yerel anlamda da uygulamaya koymalıyız. MÜSİAD Kocaeli Şubesinin de bu anlamda önerilerini ve bilgi notlarını bekliyorum. MÜSİAD’ın kent yararına, vatandaşlarımız yararına olacak her önerisini bizzat destekleme sözü veriyorum” dedi.
**
MÜSİAD Kocaeli Şubesi Başkanı R. Bilal Şengün de, “Sayın vekilimizin bu sıcak ve yapıcı yaklaşımı bizi biraz daha cesaretlendirdi ve umutlandırdı. Bundan böyle kendilerini daha sık ziyaret edip sorunlarımızı dile getirmek ve paylaşmak için çalışacağız” dedi. Baştopçu, bu dönemden sonra yeni dönemde herhangi bir görev almak istemediğini MÜSİAD’da da tekrarladı.

En fazla ev kilise İzmit’te mi?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan gazeteci yazar Banu Avar’in söyledikleri hala tartışılıyor. Avar, emperyalistlerin misyonerlik faaliyetleri çerçevesinde İzmit’i pilot bölge seçtiğini söyledi. Avar, İzmit’i uyararak, “Türkiye’de 54 binin üzerinde Protestan ev kilisesi var. Bunun en büyük bölümü İzmit’te. İzmit bu konuda pilot bölge seçilmiş durumda. Feci yayıldılar” dedi. Herkesi birlik olmaya davet eden Avar, “Özellikle televizyonlardan bize verilmeye çalışılan gereksiz yüklemelere ve eğitim sistemine dikkat edelim. Bir liderin gelip bizi kurtarmasını da beklemeyelim. Bu da bir Hristiyan ve Yahudi fantezisi. Ruhunuzun elinizden alınmasına izin vermeyin” şeklinde konuştu. Avar’ın bu tespitlerine kimseden yalanlama gelmedi…


Karadenizliler parkı açıldı

İzmit Belediyesi tarafından Alikahya Karadenizliler Mahallesi’nde yaptırılan park düzenlenen törenle açıldı. Törene İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, belediye meclis üyesi Mahmut Öztürk, belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarı Celal Şar ile vatandaşlar katıldı. Doğan, hedeflerinin 5 yılda 100 yeni parkı hizmete açmak olduğunu, şimdiye kadar 60 parkın açılışını yaptıklarını söyledi. Park yaklaşık 200 bin liraya mal olduğu öğrenildi.
AKP Gölcük’te iki atama

AKP Gölcük İlçe Yeni Mahalle ve Donanma Mahallelerinde gençlik kolları başkanlarının atamaları törenle gerçekleştirildi. Yeni Mahalle’ye Mehmet Kaya, Donanma Mahallesi’ne Aydın Demir atandı. Törende gençlik kollarına katılan 100 gence rozetleri takıldı.


Annem-Babam okuyor!


İzmit Belediyesi ve İzmit Kaymakamlığı iş birliğinde, ilköğretim okullarında öğrenci ve velilerine kitap okumayı sevdirmek ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla yürütülen 'Annem Babam Okuyor' kampanyasının bu ayki buluşması İbrahim Süreyya İlköğretim Okulu’nda gerçekleşti. İzmit Belediyesi 12 bin kitap ile kampanyaya destek verdi.
Buluşmaya katılan ilçe protokolü veliler ve öğrencilere kitap okumanın faydalarını anlattılar. Kitap okuyan velilere teker teşekkür eden yöneticiler, en çok kitap okuyan veli olan Evrim İncesu’ya 12 kitaptan oluşan set hediye ettiler.

Tülin Keçeci’ye övgü

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi önceki gün Kocaeli Mali Müşavir ve Muhasebeciler Derneği Başkanı Tülin Keçeci ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarete dernek yönetiminden Seda Uçan Oruç, Remzi Özcan ve sayman Nihat Turgut katılırken, Kocaeli kent konseyi kadın meclisinden Gülcan Kocabıyık, Nezahat Çini ve Emine Ateş katıldı. Meclis başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu, “Ataerkil bir yapının hakim olduğu toplumumuzda, kadın başkanla birlikte yeni bir döneme başlayan mali müşavirler, Tülin hanımla birlikte hızla Kocaeli gündeminde yer alacaktır. Bu nedenle kadın olarak hayatın içinde olmak, ben de varım demek gerekiyor.” diyerek Tülin Keçeci’ye övgüler yağdırdı.AKP’den örnek davranış

AKP Kandıra İlçe Gençlik Kolları örnek bir çalışmaya daha imza attı. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Ölmez ve yönetim kurulu üyeleri, başlatılan kampanyada topladıkları mavi kapaklarla akülü araç teslim aldı. Gençler akülü aracı, Kocakaymaz Köyü Hacıgazi Mahallesi’nde oturan ve yürüme engelli 36 yaşındaki Aysun Candan’a teslim etti.


Feridun Özbay Caddesi yenileniyor

Havaların ısınmasıyla birlikte cadde sokak yenileme çalışmalarını hızlandıran İzmit Belediyesi, Feridun Özbay Caddesi’ni yeniliyor. Yama tutmayacak hale geldiği için caddede yenileme çalışması başlatan belediye alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yerleri granit ile kaplayacak.

Günde 120 ton asfalt!

Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt şantiyesi günde bin 200 ton asfalt üreterek kent genelinde ve ilçe belediyelerde yapılan çalışmalarda değerlendiriliyor. Yapılmış olan asfalt yama ve serim programı çerçevesinde asfalt şantiyesinin 2012 asfalt hedefi ise180 bin ton olarak belirlenmiş.BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

-Meşe ağaçları elli yaşından önce palamut vermez

KONUŞAN FOTOĞRAFAKP İl Başkanı Mahmut Civelek: Gel bakalım Aziz Alemdar (Derince Belediye Başkanı) ve Ahmet Ark (AKP Derince İlçe Başkanı), şöyle bir kolala girip basına poz verelim de herkes bizi mutlu sansın… Etrafa gülücük saçın. Aziz başkan zaten hep gülüyor, komutan Ahmet sen siyasette yenisin, sen de gül…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR