Selahattin Hoca öyle bir dua etti ki…

MAKALEYİ DİNLE

Körfez’de geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen, Körfez İmam Hatip Mezunları Derneği Onursal Başkanı Selahattin Akgün, bir futbol kulübünün yemeğinde yaptırdığı dua ile gündeme geldi.

Futbol sever imam Selahattin Hoca, Tütünçiftlik Sahilinde Taşköprü Birlikspor'a Yarımca Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Veysel Şenol tarafından verilen yemeğe  katıldı. 
Yemek yendi ve yemek sonrası sıra duaya geldi.
Duayı yaptırmakta Selahattin Hoca’ya düştü. 
İki elini açarak dua etmeye başlayan Selahattin Hoca, şunları söyledi; 
“Ya rabbe lalemin Taşköprü Birlikspor'un kalesini dar eyle
Rakip kaleyi bol eyle
Şutlarımızı gol eyle
Kazasız sakatlanmadan futbolcularımız sezonu tamam eyle
Sonunda Taşköprü Birliksporu muzu Şampiyon eyle”


Bu polisin yaptığı büyük ayıp

Yasemin Solmaz isimli bayan komşusuyla olan münakaşası sonrası karakolluk olmuş. Taraflar birbirlerinden davacı olunca dilekçeler yazılmış, sorunlar anlatılmış ve imzalar atılmış. 
Buraya kadar olanlar herkesin başına gelecek cinsten. 
Ancak daha sonra, komşular arası tartışmaya müdahale amacıyla olay yerine gelen polis bir süre sonra Yasemin Solmaz Hanım’ın telefonunun şikayet dilekçesinden alarak, mesaj atmak suretiyle rahatsız etmeye başlamış. 
İlk mesajlarında, “siz haklısınız, üzmeyin kendinizi” gibi kelimelere yer vermiş. Daha sonra polis memuru dozajı arttırmış. 
Kendisine ağabey diye hitap eden Yasemin Solmaz’a ailevi meselelerini anlatarak, evliliğinin kötü gittiğinden bahsetmiş. 
Bu durumu önceleri aldırmayan Solmaz Hanım, “Olay günü apartmana gelen bu polisin, görülen davada olay günü yaşananlarla ilgili tanık olmasını istedim. O yüzden yazdığı mesajlara ters cevap vermedim. Ama ağabey diye hitap ettim polis memuru çağrılmasına rağmen mahkemeye gelmedi.  Ancak daha sonra rahatsızlığın seviyesi arttı” diyor.  Solmaz Hanım, bu durumu sosyal paylaşım sitesi üzerinden duyurdu. 
Paylaştığı yazışma metinlerinin üzerine de, “Körfez polis memurumuz görev mi yapıyor hatunların numarasını alıp yazılıyor şaştım bu işlere...” ibaresini kullanmış. 
Malımızı, canımızı ve namusumuzun emanetçisi bir kamu görevlisine yakışmayan bu hareketi kınıyorum.  

Oraya eşek kadar “ACİL GİRİŞ” yazmışlar hemşerim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Doğu Kışla Gençlik Parkı Anıtpark’a bakan kapısı aynı zamanda acil giriş kapısı yani ambulans giriş kapısı yapılmış. Acil durumlar için açık kalması gereken kapının girişinde arabalar geçmesin diye dubalar konmuş. Dubaların biri birini hareketli yapmışlar. Yani ambulans ve itfaiye araçlarına ihtiyaç duyulduğunda elektrikli duba indirilerek yol açılsın diye. 
Tam da o dubanın önüne “Acil Giriş” tabelası koymuşlar. Konulan tabelada öyle küçük müçük değil. Affınıza sığınarak yazıyorum, “Eşek” kadar bir tabela…
Be güzel kardeşlerim, o tabelayı hiç mi görmüyorsunuz. O arabaları bırakacak başka yer yok mu da acil giriş kapısına park ediyorsunuz. 
Tabelayı görmüyorsanız, ehliyeti nasıl alıyorsunuz…

Ankara’nın ardından

Geçtiğimiz Pazar akşamı yaşanan terör saldırısının ardından yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim. 
Olayın yaşandığı gün eşim ve çocuğum Ankara’daydı. Tamda saldırının olduğu gün Kocaeli’ye döndüler. 
Ben Ankaralı bir ailenin damadıyım.   
Eşimin babası askeriyede görevli bir memur, Şubat ayında Ankara, Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarına yönelik yapılan bombalı saldırının olduğu gün, patlamaya çok yakın bir noktada servis aracındaydı. 
Son saldırının yaşandığı Kızılay’da ise eşimin ağabeyinin bir kafesi bulunuyor. 
Yani Ankara’daki her patlama bizi iki defa üzüyor ve iki defa endişeleniyoruz. 
Patlayan bombalar, sivillerin canını almaya başladı. O siviller içerisinde Kürdü, Lazı, Gürcüsü de var. 
Onlarca insanın ölümüne sevinen hastalıklı beyinler, masum insanların canını yakmaya devam ediyor. 
Beyni yıkanan gençler, insanlıktan çıkmış bir kinle tüm topluma saldırıyor. Bu terörizmin en ileri gittiği seviyedir. Artık sabredecek sinir kalmadı, artık barış türkülerinin melodileri de kulak tırmalamaya başladı. 
Millet olarak teröre karşı tutumumuzu gözden geçirir olduk. 
Umarım bir bomba daha patlamaz ve ularım bu patlamaların failleri işledikleri insanlık suçunun cezasını hayatlarıyla değil, yaşam boyunca açı çekerek öder. 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR