Shell’in ruhsat olayı (!)

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli’nin ve Karamürsel’in vergi rekortmenlerinden Muharrem Kaptan bir süre önce ölünce Karamürsel’de sahibi olduğu SHELL benzin istasyonu kapandı.
Yıllardır Karamürsel’e hizmet veren SHELL istasyonunun kapanması ile ilgili çeşitli söylentiler otaya atıldı.
Bunlar arasında “ Sahibi öldükten sonra ruhsat iptal edilirmiş, yok Muharrem Kaptanın varislerinden eşi yaşlı oğlu ise spastik-akli dengesi yerinde olmadığı için SHELL firması istasyonun çalıştırılmasına izin vermiyormuş!” söylentileri ön plana çıkarken,
SHELL’le ilgili olay adliye’ye intikal ettirilmiş.
Shell’in işletmecisi Muharrem Kaptan’ın varisleri eşi ve oğlu tarafından açılan RUHSAT davasında en son gelişmede ise mahkemenin 1 aya kadar biteceği ve Shell’in varisleri tarafından açılacağına dair haberler yayıldı.
Aradan 6 ay geçmesine rağmen 40 yıllık Shell benzin istasyonu hakkında mahkemede açılan dava bir türlü bitmedi.
Bu arada,Devlet yolu üzerinde kurulu SHELL istasyonu ile ilgili bir haber Karamürsel’e BOMBA gibi düştü.
“ SHELL’in açılmamasına neden, RUHSATI’nın SAHTE “olmasıymış !
(!)…
Evet, söylem doğru ise 40 yıldır Karamürsel’de faaliyet gösteren SHELL benzin istasyonu sahte ruhsatla çalışmış (!)
Son gelişme ile ilgili anlatılanlar da ilginç
Shell’in işletmecisi Muharrem Kaptan’ın sağlığında (bundan 20 yıl önce)ruhsatı ile ilgili sorun ortaya çıkmış. Ankara’dan Karamürsel Belediyesine yazılan bir yazı ile Shell istasyonunun RUHSATI istenmiş.
Karamürsel Belediyesi, Muharrem Kaptan’a ait Shell benzin istasyonu için tanzim ettiği RUHSATın aslını bulamamış ve ZAYİ’nden bir belge düzenleyip Ankara’ya göndermiş.
Ve o evrakla Karamürsel’deki Muharrem Kaptan’a ait Shell benzin istasyonu Muharrem Kaptanın ölümüne ( 2 yıl öncesine )kadar yasal olarak faaliyet göstermiş.
Muharrem Kaptan’ın ölümünden sonra sahibi olduğu Shell benzin istasyonu her nedense SHELL şirketi yetkilileri tarafından apar topar pompaları mühürlenerek işletmeye kapatıldı.
Önceleri eşinin çok yaşlı ,oğlunun ise akli dengesinin yerinde olmadığı gerekçesi ile SHELL firması tarafından Karamürsel’deki istasyona çalışma izni verilmemiş,deniliyordu.
Taraflar mahkemelik olup,Muharrem Kaptanın varisleri SHELL’den ,istasyonu çalıştırmalarına müsaade edecek kararın çıkmasını beklediklerini yakınlarına anlatırken ortaya Shell istasyonunun Ruhsatsız olduğu ve bugüne kadar sahte ruhsatla çalıştığı bombası düşüyor ve istasyonun açılmasının mümkün olmadığı yayılıyor.
İşte bu aşamadan sonra Karamürsel’de Shell’e ilgili yeni ve ilginç bir gelişme yaşanıyor.
Varislerine işletme ruhsatı verilmeyen Karamürsel’deki SHELL benzin istasyonunu , AKP Karamürsel ilçe başkanı, AKP Karamürsel İl Genel Meclisi üyesi ve bir Vakıf kurucusunun oğlunun 20 yıllığına kiraladıkları ve halen kapalı benzin istasyonunu 1 aya kadar açacakları söyleniyor.
Bu memlekette AKP’li olmak var!
AKP’li olursanız açılmayan kapı kalmıyor.
Baksanıza yıllardır sahibi oldukları benzin istasyonuna eşi ve babası öldükten sonra RUHSAT alamayan, daha sonra SAHTE ruhsatla çalıştığı için RUHSAT verilmeyen SHELL benzin istasyonuna
RUHSAT’ta alabiliyorsunuz.
AKP’li değilseniz isterseniz malın mülkün sahibi de olsanız işletmenize varisi de olsanız RUHSAT alamıyorsunuz.
SHELL benzin istasyonuna verilmeyen RUHSAT işini halletme becerisini gösteren AKP ilçe Başkanı ve İl Genel Meclisi üyesinin özel işlerinden vakit ayırıp biraz da Karamürsel’in Otopark,Terminal,Pazar yeri ve trafik sorunları ile ilgilenmeleri isteniyor.
Karamürsel’deki SHEEL Benzin istasyonunun KAÇAK RUHSAT olayının nasıl çözüldüğünü,
Sahiplerine verilmeyen ruhsatın KİRACILARA nasıl verildiğini hep birlikte göreceğiz..

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR