Emniyet Müdürü Çalkavur göreve devam etmeli

MAKALEYİ DİNLE

İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur iki yıldan fazladır Kocaeli’n de bulunuyor. Daha önceleri Iğdır, sonra da Erzurum’da görev yapmış. Iğdır’daki tanıdıklarımız ve dostlarımız “Sayın Çalkavur Iğdır’da bulunduğu sırada Iğdır’a huzur geldi. Kendi personeli arasında da son derece sevilen ve saygı duyulan bir müdürdü” diyorlar. “Iğdır halkı olarak Yusuf Beyi unutmadık ve unutmayacağız” diyorlar.
Erzurum’lu olup orayla sıkı bağı olan birçok kişi de aynı duygu ve düşünceyi ağız dolusu ile söylüyorlar. “Yusuf Çalkavur Bey Erzurumluların unutamayacağı nadir müdürlerden birisidir” diyorlar. Iğdır ve Erzurumluların söyledikleri sözlerin, duygu ve düşüncelerin hakikat olduğunu biz Kocaeliler birebir görüp yaşadık.
27 Ocak 2010 tarihinden bu tarafa Kocaeli’n de İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan Yusuf Çalkavur Bey çalışkan, medyatik görüntülerden uzak, şovu sevmeyen, sakin görünüşlü bir yapıya sahip, kendini mesleğine adamış, alçakgönüllü bir kişi olarak hafızalarımızda ve kalplerimizde yer aldı.
Zamanını sağda solda şova değil, vazifesine adamıştır. Ekip çalışmasını öne çıkaran bir anlayışa sahiptir. Birimler arasında uyum ve koordinasyonu da başarılı bir şekilde yönettiğini meslek mensupları dile getirmektedir.
İki yıldır ilimizde ekip ruhu içinde başarılı çalışmaların yapıldığı hiç kimsenin dikkatinden kaçmamaktadır. Yusuf Bey sayesinde Kocaeli’nin diğer illere nazaran bir huzur kenti olduğunu yaşayarak görüyoruz.
Yusuf Çalkavur Beyi geldikleri tarihten altı ay sonra Kocaeli Azerbaycan Evi Derneği olarak ziyaret etmiştik. Kendilerinden herhangi bir talepte bulunmuş değiliz. Kişisel bir beklentimiz de yok.
Gayrimeşru anlayışında korkulu rüyası oldu. Böylesine bir bürokratı 60 yaşını doldurması nedeni ile emekliye ayırıp köşesine itmek halka haksızlıktır. Kocaeli’nin Yusuf Çalkavur Beye ihtiyacı vardır. Huzuru ve başarıyı devam ettirmek öncelikle hükümetin ve de Kocaeli Milletvekillerimizin görevi olmalıdır.
Sayın Milletvekillerimizin hepsinden beklenti ve ricamız Sayın Yusuf Çalkavur Beye Valilik Kadrosu verilerek Kocaeli’ne 5 yıl daha huzurlu ve başarılı ekip çalışmasını devam ettirmelerini sağlamalarıdır.
************************************************

Kocaeli’nde 23 Nisan (41 ülkeden 1000 çocuk)
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi dünya çocukları ile beraber kutlama amacı ile geçen yılda olduğu gibi 41 ülkeden 1000 çocuğun katılımı ile renkli bir şekilde 20-23 Nisan da Uluslararası Fuar Merkezinde çeşitli programlarla kutlamaktadır. Dünya çocukları birer kültür elçisi pozisyonun da olup ilimize gelmiş bulunuyorlar.
Ulu Önder Atatürk çocuklara Egemenlik Bayramı olarak kutlanması maksadı ile 23 Nisanı armağan etmiştir. Dünyada eşi ve benzeri olmayan bu armağan geleceği gören Atatürk’ün çocuklara unutulmaz bir hediyesidir.
Kocaeli her alanda olduğu gibi bu Egemenlik Bayramını da görkemli bir şekilde zengin programla kutluyor. Öncelikle Türkiye’nin ve özellikle de Kocaeli’nin adı bu etkinliklerle bütün dünyaya duyurulmaktadır.
Bugünün çocukları yarının büyükleridir. Bu çocukların buradan çok iyi anılarla ayrılması kulaktan kulağa yayılacak büyük bir propagandadır. Buraya harcanan para bir nevi geleceğe yapılan verimli bir yatırımdır.
İzlemeye devam edeceğimiz 41 ülkeden 1000 çocuğun katılımı ile gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri nedeni ile başta Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nu ve tüm ekibini kutluyor ve geleceğimiz dediğimiz çocuklarımızın bayramlarını tebrik ediyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR