Ünal Köken işe borç ödemeyle başladı

MAKALEYİ DİNLE

Kandıra’nın yeni belediye başkanı Ünal Köken, kolları sıvadı. Tebrik ziyaretleri, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve belediyeyi tanıma süreci derken 30 Mart seçimlerinden sonra hayli zaman geçti.

İlçenin yeni belediye başkanı artık kolları sıvadı ve ilk icraat olarak piyasaya olan borçları ödemeye koyuldu.

Muhtarlarla yaptığı bir toplantıda, belediyenin piyasaya olan borçlarından bahseden Köken, Kandıra Belediyesi’nin gelirinin sadece vergi geliri ve iller bankasından gelen pay olduğunu hatırlatarak, “Vergi geliri ve iller bankasından gelen pay dışında hiçbir gelirimiz yok. Neyse ki 50 bin nüfusu geçtiğimiz için 150 bin lira gelen iller bankasındaki pay 450 bin liraya çıktı. O şekilde rahatladık. Geldiğimde 1 milyon 400 bin lira piyasaya cari borç vardı. Şu anda 350 bin lira kaldı. Geldiğimden beri piyasaya 1 milyon borç ödedim” dedi.

Piyasaya olan borçlarını bitirmeye kararlı olan Kandıra Belediye Başkanı Ünal köken, bu gidişle 2015 yılına sıfır borçla girer.

 

Sapakpınar Köyü’nde geleneksel mevlit etkinliği

İzmit Sapakpınar Köyü’nün geleneksel mevlit etkinliği Pazar günü yapılacak. Köyde her yıl düzenlenen ve ahrete intikal edenlerin ruhları için okunan Mevlit ve Kuran-ı Kerim için pazar günü Perşembe Pazarı alanından otobüsler kaldırılacak. Bu yıl 20’nci si yapılacak olan etkinlikte İzmit Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu bir konuşma yapacak. Kuran ve mevlit okumasını ise Ahmet Kurt, Hafız İbrahim Duman, Hafız Orhan Demirci ve Hafız Nazmi Varol yapacak.

 

Vali Hasan Basri Güzel Mersin basınıyla vedalaştı

İlimize atanan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde (MGC) Mersin basınıyla bir araya gelerek vedalaştı. Güzeloğlu, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO), onuruna verdiği veda yemeğine de katıldı.  Basın ile ilişkilerine önem veren ve basının kamu hizmeti için kullanan Güzeloğlu, son vedalarının ardından Mersin’den ayrılarak ilimize gelecek. Güzeloğlu 1 Ekim Çarşamba gününden itibaren yeni görev yenine başlayacak.

 

Bu uyarıyı dikkate alın “Küpesiz kurbanlıklar hastalıklı olabilir”

Kurban pazarı hareketli günler yaşıyor. Kurban bayramı öncesi hareketlenen pazarlarla ilgili ise İzmit Belediyesinden önemli bir uyarı geldi. Belediye yetkilileri “Küpesiz kurbanlık almayın” diyor. Veteriner Gökhan Kılıç, özellikle kurbanlıkların kulaklarında bulunan numaralı küpelerin çok önemli olduğunu belirterek” küpeler, hayvanın bir devi nüfus cüzdanı gibidir. Devlet kontrolündeki bütün hayvanlarda bu numara bulunur. Numarasız hayvanların kaçak  ve hastalıklı olma  ihtimali çok yüksektir” dedi.

 

Hakan Yağcıoğlu, sürekli Sarı Basın Kartı sahibi oldu

Sarı Basın Kartı sahibi olan gazetemizin Spor Müdürü Hakan Yağcıoğlu, Sürekli Sarı Basın Kartı almaya hak kazandı.  1986 yılının Kasım ayında meslekle tanışan Hakan Yağcıoğlu, ben ve benim gibi birçok kişinin de hocasıdır.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Sarı Basın Kartı Komisyonu tarafından alınan karara göre, Yağcıoğlu, sarı basın kartını bir ömür boyunca taşıya bilecek. Kendisini tebrik ediliyorum.

 

Bu adama çarpanı gören var mı?

29 Temmuz günün sabah saatlerinde İzmit Merkez’de bulunan 6. Noterin karşısında bir trafik kazası meydana geldi.

Selahattin Bıçakçı( 53) isimli vatandaşa bir otomobil çarptı.

Selahattin Bey’e çarpan bayan sürücü yanındaki beyle birlikte yaralıyı Kocaeli Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Buraya kadar her şey normal…

Bu konunun bu sütunlarda yer almasının nedeni ise bundan sonraki gelişmeler.

 

Selahattin Bıçakçı, kendisine çarpanlara, “Evim hemen karşı kaldırımda. Oraya giderek eşime kaza geçirdiğimi iletir misiniz? Yanıma gelsinler” demiş.

Ancak kazayı yapan kişiler bu isteği kabul etmelerine rağmen gidip de aileye haber vermemiş.

Kaza sonucu yaralanan ve hayati tehlikesi bulunan bu kişinin bilgi notuna (Trafik kazası) olarak işlenmemiş. Hastane polisi kaza yapan kişinin ifadesini ısrarla almamış, Yaralı şahsın eşi çalmadık polis kapısı bırakmamış.

Güvenlik kameraları bir türlü bu kazayı tespit edememiş.

Çalıştığı iş yerine kaza raporu götürebilmek için ter döken aile olayın kaza olduğunu ispatlayana kadar helak olmuş.

Naime Bıçakçı, eşine çarpan kişilerin bilerek korunduğunu söylüyor ve o gün o kazayı görenlere seslenerek, “ Eşime çarpan aracı gören varsa ne olur bize haber versin” diyor.

Unutmayın benzer bir olay bir gün bizimde başımıza gelebilir. Bu yardım çağrısına bir kulak verin…

 

Erenler Cedit’te pis koku

Kent Konut A.Ş. tarafından yapılan Erenler Cedit Konutlarının sakinleri, bina girişindeki pis kokudan şikayetçi. Evlerine taşındıkları günden beri bir türlü giderilemeyen  pis kokunun devam ettiğini söyleyen toplu konut sakinleri leş kokusuna benzer bir kokunun tüm binalara hakim olduğunu söylüyor. D-5 bloktan gazetemizi arayan bir kat maliki sorunun diğer bloklarda da yaşandığını ifade etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR