Sosyal elçileri kutluyorum

MAKALEYİ DİNLE

Türk milletinin genlerinden gelen birçok güzel özellikleri vardır. Bütün hoyratlıklara rağmen bu özelliklerin bazılarının hala yaşadığını görmek insanı teselli edip, sevindiriyor. Halk katmanında bu güzellikler birçok alanda devam ediyor diyebiliriz.

Mesela birisinin mutluluğunu paylaşmak ya da birisinin acısını paylaşmak.  Bildiğiniz gibi mutluluklar paylaşılarak çoğalır. Ya da acıyı paylaşmak, acılar da paylaşılarak azalır.

Bir güzel özelliğimiz de yardımlaşmadır. Nişanlanan yahut düğün yapan birisine davetlilerin takı takması da yardımlaşmaya, dayanışmaya güzel bir örnektir. Bugün bana, yarın sana yardım esasında vadesi belli olmayan bir nevi faiz verilmeden borçlanma suretiyle dayanışmadır.

Dinimizde bu dayanışma ve yardımlaşmayı öne çıkarmaktadır. Zekat, olanın olmayana vermesi, kurban kesenin kurban kesemeyene vermesi sosyal bir dayanışma ve yardımlaşmadır. Burada esas olan şov yapılmadan karşı tarafı rencide etmeden yapılması esasıdır.

Devlet bu yardımlaşmaları yapan bir takım kurumları oluşturmuştur. Bunların başında Kızılay, Çocuk Esirgeme Kurumu, Türk Hava Kurumu gibi kurumların yanında birçok irili ufaklı vakıfları sayabiliriz.

 

TEŞEKKÜRLER DERİNCE SOSYAL ELÇİLERİMİZ

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu olarak bütün gücümüzle ve samimiyetimizle Azerbaycan ile Türkiye arasında dostluk ve kardeşlik ilişkilerini kuvvetlendirmeye çalışıyoruz. Özellikle Kocaeli’nde başta Belediyelerimiz olmak üzere tüm Kocaeli halkı bizi teşvik ederek destek oluyor. Kurumlara, kuruluşlara ve tüm şahıslara sevgi ve saygımız ile teşekkür ediyoruz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin Sekapark’ta verdiği Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi, Derince ve Kartepe Belediyelerimizin açmış olduğu Haydar Aliyev Kültür Parkları ayrıca İzmit Belediyemizin bu yıl açtığı Hocalı Şehitleri Anıtı ve Cumhur Başkanı İlham Aliyev adına Hatıra Ormanını Azerbaycan kardeşliğine dostluğuna verilen önemin birer örneği sayabiliriz.

Derince’de Sosyal Elçiler adına Rasim Uyan Bey bizim çalışmalarımızı yakinen takip ettiklerini söyleyerek sizi takdir ediyoruz. Biz de size bir nebze yardım etmek adına aldığımız müşterek kararla 28 Kasım’da “Bir Millet, İki Devlet” adı ile Azerbaycan tanıtım günü tertipliyoruz. Kokteylli bir tanıtım ve dayanışma günü için davetiyemizi bastırdık, davetlilerimize gönderdik, dediler.

Bu tanıtım gününü taçlandırmak adına Sosyal Elçiler olarak bir günlük gelirimizi üniversitede okuyan Azerbaycanlı gençlerimize bağışlayacağız. Ayrıca bu öğrencilerimizi bir yıl bedava tıraş edeceğiz. Üniversitede okuyan kız öğrencilere de bir yıl bedava kuaför hizmeti verilecektir, dediler.

Böylesine bir fedakârca girişim bizleri çok memnun etti. Eminim ses getiren ve teşvik eden bir tanıtım olacaktır.

Federasyonumuz adına Haydar Aliyev Kültür Evi adına çoğunu tanımadığımız Elçilerin tamamına bu girişimin hayata geçirilmesinde önder olan Sayın Rasim Uyan kardeşimize içten çok teşekkür ediyoruz.

Bu destek ve teşvike layık olmaya çalışacağız.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR