Salonun soyunma odalarında sular, musluk yerine “tavandan” akıyor !

MAKALEYİ DİNLE

Yapıldıktan sonra kati kabulü 2 yıldır (eksikleri yüzünden) yapılamayan Karamürsel Atatürk Spor Salonu’nda soyunma odalarının “tazyikten” suların tavanlardan akması sonucu salonun su vanaları kapatılmış.
Nasrettin Hoca hikayesi gibi bir olay!
Soyunma odalarının muslukları “tazyik” önleyici edevat konulmadığı için, musluk açıldığında sular musluk yerine soyunma odalarının ”tavanından” odanın içine akmaya başladığı için yetkililerin çareyi kapamakta bulduğu söyleniyor.
Yani sizin anlayacağınız, Karamürsel Atatürk Spor salonunda “tazyik” korkusundan sular akmıyor!


Minik Erkekler Basketbol Ligi’nde, Statü-taraf olma ve ihmal mi?
Karamürsel Belediye Minik Erkek Basketbol takımının başına gelen pişmiş “tavuğun” başına gelmemiştir.
Grubunda oynadığı maçlarda ”statü” gereği en iyi durumda olduğu halde yerine “İzmit Belediye” takımı alınmış.
Bu konuda Karamürsel Belediyesi’nin ihmali büyük… Konuyla ilgili olarak Belediye spor yetkilileri uyarıldığı halde hiçbir girişim yapılmamış.
Karamürsel Belediyesi Minik Erkek Basketbol takımı oyuncularının velileri bu konuda çok kırgın ve takımın mağdur edilmesinden, minik sporcuların şevklerinin kırılmış olmasından üzgün.
Çocuklarının haklarının ihmal sonucu ve bir oldubitti ile haklarının kaybedilmesini hazmedemiyorlar.
Grubunda en iyi durumda olduğu halde başka bir gurupta ve Karamürsel Belediye minik erkek takımından durumu daha kötü olan “İzmit Belediyenin” tercih edilmesi epey düşündürücü.
İl Temsilcisi Metin Kaymaz, Karamürsel Belediye takımının hocası ile Litvanya’ya gitmeden önce durumu görüştüklerini açıkladı ama, hocanın bana yurtdışından gönderdiği “… bizim takım grup maçlarına kalmış. Gelince görüşürüz” maili, bu görüşmede “bir şeyler” saklı olduğunu anlatır gibi.
Federasyonun gönderdiği yazıda “statü” grubundaki “ en iyi ikinci takım” diyor ve bu takım başka gruptan Karamürsel Belediye minik erkek basketbol takımı adına yarışmaya devamı sağlanan İzmit Belediye takımı oluyor! Bu anlaşılır gibi değil.
Olayda, birilerinin “statüye” rağmen taraf tutması, statüyü uygulamada kıvraklık ve en önemlisi Karamürsel Belediye Spor Kulübünün ihmali affedilir gibi değil.


Statlarda içki içmek serbest mi?
Spor da Şiddet Yasası çıktı. Uygulamaya girdi. Ama nedense uygulamada “Amaaan sendecilik!”ten bir türlü kendimizi kurtaramıyoruz.
Mehmet Ali Kağıtçıda Ereğli-Kirazlıyalı arasında 1. Küme’ye çıkma maçını izliyoruz. Tribünün bir tarafında Ereğli taraftarları, diğer tarafında Kirazlıyalı’dan gelmiş sayıları 30 civarında bir gurup.
Tarih 11 Haziran 2011 günlerden Cumartesi ve saat 19.07.
Yani ertesi günü yapılacak seçimler için “seçim yasaklarının” uygulanmaya başlandığı saatler.
Bırakın seçim yasaklarını falan ama, o müsabakada Kirazlıyalı taraftarları arasında en az 5-6 kişinin ellerinde içki şişeleri tribünde oturdukları ve etrafa küfürler savurarak içkilerini yudumladıklarını bu statta görevli hiç mi gören görevli olmadı?
Merak eden veya statlarda böyle alenen içki içmek “yasak” diyenler varsa görüntüleri verebilirim.


Altınkemer Güreşleri 25 Haziranda
Her yıl Kırkpınar sonrası yapılan Karamürsel Altınkemer Yağlı Güreşleri, Pazar günü Sekada yapılacak güreşlerden 1 hafta sonra 25 Haziran 2011 Pazar gününe alındı.
Karamürsel’deki güreşlerin organizasyonu ile ilgili çalışmaları sürdüren Kadir Birlik, “Karamürsel güreşlerinin Kırkpınar öncesine alınmış olması Kırkpınar’a katılacak pehlivanlar için iyi bir sınav olacak ve belki de Kırkpınar’ın Başpehlivanın kim olacağı bu güreşlerde belli olacak” dedi.
Karamürsel Altınkemer güreşlerine, Ekrem Yavuz, Gökhan Arıcı ve son piyasa güreşlerinde en çok kürsüye çıkan genç yetenek Güngör Ekin’in iddialı olarak hazırlandıkları ve kendi seyircileri önünde Altıkemer’e sahip olmak için mücadele etmeleri bekleniyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR