AKP’de Süleyman Soylu Ercüment Şahin’e ne dedi?

MAKALEYİ DİNLE

Demokrat Parti Genel Başkanlığı yaptığı dönemde yıldızı paylayan Süleyman Soylu, o dönemde partisinin içerisinde bulunduğu durumu düzletmeye çalışmasına rağmen bir sonuç elde edemedi. İlerleyen günlerde Soylu, genel başkanlıktan ayrılarak siyasete ara vermişti. Dört yıl önce Süleyman Soylu dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan teklif alması sonrasında AKP saflarına katıldı. Soylu AKP’ye giderken yalnız gitmedi. Kendi ekibinden kentimizin yakından tanıdığı önemli isimleri de götürdü. 4 yıldır parti içerisinde çalışmalarına aralıksız devam eden Soylu, bir taraftan da kamuoyunu bilgilendirilmesi noktasında konferanslara katılıyor.

***

AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in davetlisi olarak Gebze’ye geldi. Burada verdiği konferansta ülkemizde yaşanan gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Büyük ilgi gören Soylu’nun konferansına 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olan isimlerin de katılması dikkat çekti.

***

Bu durum da ne var diye düşünebilirsiniz. Gecenin sonuna doğru yaşanan “Adayım hoş geldin” söylemi parti içerisinde bütün dikkatleri bir isme yönlendirdi. O kişi de Ercüment Şahin’den başkası değildi. Soylu’nun konferansını dinleyen Şahin daha sonra kendisinin yanın gitti. AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AKP Milletvekili aday adayı olan Ercüment Şahin’i görünce “Oooooo, adayım hoş geldin” sözünü söyleyerek kendisini kucaklaması herkesin dikkatini çekti.

***

Öyle ki AKP eski İl Başkanı bu dönemde milletvekili aday adayı olan Mahmut Civelek, Ercüment Şahin’e gösterilen ilgi karşısında “Ercüment Abi hoş geldin” diyerek sarılması dikkatlerden kaçmadı. Soylu ve Şahin kısa bir sürede olsa görüşme imkanı buldular. Aralarında ne konuştukları bilinmez ama bilinen durum Soylu’nun bu sözü söylemesi ile adayını göstermiş olduğu şeklinde yorumlandı.

***

AKP içerisinde DP’den gelen isimlerin doğru dürüst bir şekilde değerlendirilmemesi partiye yakın kaynaklardan dile getirilmesine karşın somut adım atılmıyordu. Son 4 yıldır AKP içerisinde olan verilen her görevi yerine getiren bu isimlerin, bu dönem bir yerlerde olması gerektiğine dikkat çekiyor. Ercüment Şahin’in aday adayı açıklamasında hatırlanacağı gibi Kandıra’nın birçok önemli isimleri katılmıştı.

***

Öyle ki Belediye Başkanı Ünal Köken başta olmak üzere herkes Kandıra’dan bir ismin mecliste olması yönünde hem fikir. Şahin bu dönem bütün Kandıra’nın desteğini alarak seçilebilir bir yerde yer alabilmek için mücadele ediyor. AKP’lilerin bu kadar birlik olduğu başka bir ilçe bulunmuyor. Bakalım AKP Genel Başkanı Süleyman Soylu tarafından dile getirilen “Adayım hoş geldin” söylemi gerçek olacak mı?

 

 

Zafer Mutlu’ya önemli görev…

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Av. Zafer Mutlu, partide yapılan istişareler sonucunda  İl Seçim Karargah Kurulu başkanlığına getirildi. Seçim çalışmalarının koordineli ve başarılı bir şekilde yürütülmesi adına 7 Haziran seçimlerinde Zafer Mutlu sorumlu olacak. Mutlu’ya bu önemli görevde başarılar diliyoruz.

 

Zor’dan Üzülmez’e nezaket ziyareti

Göreve yeni başlayan Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sibel Zor, Doç. Dr. M. Ufuk Kasım ile birlikte Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e nezaket ziyaretinde bulundu. Zor, okul hakkında bilgi verirken, belediyenin eğitime ve eğitim kurumlarına verdiği desteğin artarak devamını beklediklerini ifade etti. Eğitime büyük destek verdiğini bildiğimiz Üzülmez, Kocaeli Üniversitesi’ne her türlü imkanı sağlayacaktır.

 

Siftah SP’den bereket Allah’tan!

Saadet Partisi Körfez İlçe Gençlik Kolları, sıkıntı içinde olan esnafa moral vermek, eski günlerdeki, ‘’Saadet altın dağıtıyor’’ efsanesini yaşatmak ve ‘’Ahilik şuurunu’’ yeniden canlandırmak için girişimlere başladı. SP’liler ‘’Siftah parası’’ adı altında sembolik olarak para dağıtıyor. Uygulamaya başlayan gençler, ilçedeki esnafın tek tek kapılarını çalıp, içinde mektup ve sembolik olarak 1 lira veriyor. Gençler, ‘’Siftahı bizden, bereketi Allah’tan’’ diyerek mesaj verdiler.

 

Gölcük’te Şehit Pilot Binbaşı’ya vefa

Gölcük Belediyesi ve Kocaeli Büyük Şehir Belediyesinin almış olduğu meclis kararları doğrultusunda 12 Ekim 2014 tarihinde Kartepe’de meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz’ in ismi Değirmendere D-130 Kara yolu üzeri Cumhuriyet sitesi önündeki üst geçide verildi.Belediyelerin bu jesti memnunluk yarattı.

 

MHP’de Gülen sesleri”

MHP’nin son dönemde Darıca’da etkili ve popüler isimlerinden birisi olan Arif Gülen’in milletvekili adaylığı konusunda çeşitli spekülasyonlar ortaya atılıyor. Kimine göre aday olacak, kimi ise aday olmayacak diyor. Arif Gülen ise şu aralar net bir şey söylemiyor. Siyaseti sabır ve uzun soluklu bir şekilde yapmak isteyen Gülen çevresinden bir takım kişilerin, “Aday ol kesin ilk iki içinde olursun” gazına da gelmiyor.  Ama bir yandan da adaylık istiyor. Bakalım Gülen’in akıbeti ne olacak?

 

AKP’li Nihat Ergün’den adım adım siyaset

Bilim Sanayi ve Ticaret eski bakanı, Kocaeli Milletvekili Nihat Ergün, aktif siyaset hayatını kapsayan 1985 ve 2013 yılları arasında yaşadığı ilginç anekdotları ‘Adım Adım Siyaset’ adlı kitapta bir araya topladı. AKP’deki üç dönem kuralı nedeniyle yeniden aday olamayan Ergün, kitabında 7 Haziran genel seçimlerinden sonra izleyeceği yol ile ilgili de ipuçları veriyor. Ergün’ün, “Madem siyaset yaptık bunca yıl. Nasıl yaptığımız ve ne yaptığımız belli olsun bari’ diyerek yaşadıklarını mümkün olduğunca şeffaf, açık yürekli bir şekilde anlatmaya çalıştığı kitabı okunmaya değer.

 

Doğan’a AKP’li aday ziyaretleri

7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde AKP’den milletvekilliği için aday adaylığı için başvuruda bulunan Kamu Hastaneleri Birliği eski Genel Sekreteri Hasan Aydınlık ve  İZAYDAŞ eski Genel Müdürü Recep Bilal Şengün, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti. Doğan, Aydınlık ve Şengün’ü kutladı. Ne de olsa Doğan, eski bir milletvekili. Doğan, vekilliği sırasında hiç oturmadığını söyledi.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR