Bu operasyonu cemaat değil milletin ta kendisi yapmıştır

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

Kimse kusura bakmasın kardeşim.

Kimin kime oy verdiğinin de zerre kadar önemi kalmamıştır.

Kocaeli, gelecek 5 yıl için kararını vermiştir. Hatta daha da ötesinde Kocaeli halkı nazarında 17 Aralık operasyonlarının, ortaya çıkarılan kasetlerin, sosyal paylaşım sitelerinde millete dinlettirilen ses kayıtlarının hiçbir anlamı yoktur…

Bu saatten sonra Kocaeli’de, bırakın yerel ya da genel seçimi, ağustos ayında iki turlu olarak yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimi için de halk kararını vermiştir.

Aralık ayından bu yana yapılan operasyonlar veya muhalefete imkan tanıyan diğer konulardan sonra şayet bu memlekette AK Parti hala iktidar, yerelde belediye başkanlıklarını ezici bir çoğunlukla alabiliyorsa, muhalefete düşen görev haddini bilmektir. Ben bu yazıyı yazarken, henüz İzmit seçimleri sonuçlanmamıştı. Açıkçası çok da önemli değil.

Sefa Sirmen, bu saatten sonra belediye başkanlığını kazansa ne olur, kazanmasa ne olur. Düşünsenize, koca bir Büyükşehir meclisinde tek başına bir Sefa Sirmen.

Sizce ne yapabilir, hangi konuya nasıl çözüm üretebilir?

Söyledikleri kendince doğrularını AK Partili baskın çoğunluğa karşı nasıl kabul ettirebilir?

Yine Büyükşehir’de AK Parti’nin ve dolayısıyla İbrahim Karaosmanoğlu’nun borusu ötecek. İstediği kararları, istediği şekilde geçirebilecek. Bu zamana kadar Büyükşehir’de CHP’li meclis üyelerinin yaptıkları itirazları gördük. Fakat ne elde edebildiler. Üstelik hem Büyükşehir meclisinde, hem de il genel meclisinde o tepkileri gösterenlerin önemli bir bölümü bugün CHP tarafından aday dahi gösterilmedi.

Ayrıca AK Parti’nin seçim başarısına gelince. Her zaman savunduğum bir gerçek vardı. AK Parti’nin elbette sıkıntılı olabileceği ilçeler bulunuyordu. Fakat belli ki muhalefet bunun kıymetini bilememiş.

İmkanı değerlendirememiş.

Oy anlamında kendisine doğru dönecek olan toplumsal yapının farkına bile varamamış.

AK Parti ise akıllı bir uygulamayı hayata geçirmiş, sonuç almış…

Yerel seçimler insan endeksli bir durum. Dolayısıyla millet, seçeceği belediye başkanında kendisinden bir şeyler görmek isteyecektir. İşte AK Parti, 30 Mart yerel seçimlerini bu havadan çıkararak genel seçim mantığı ile yönetti. Seçimleri etkileyecek olan adamcılık mantığını da bu şekilde yok etmiş oldu. Millet, seçeceği adama değil, yine liderine yöneldi.

Bu kapsamda;

Artık AK Parti, bu seçimde çok kişiyi emekli etmiştir. Siyasi arenadan silinecek olan çok isim vardır. Daha doğrusu her dönemin kadrolu adayı olarak milletin karşısına çıkan, yediden yetmişe herkese gerekli gereksiz sözler veren, gelene meclis üyeliği, gidene belediyelerde müdürlükler vaat eden, kısacası milletin gerçekçi dilinden anlamayan siyasilerin temizlenmesi için de 30 Mart tarihi belki de bir mihenk olacaktır.

Bir fırsat olacaktır…

Fakat her şeyi atın bir köşeye. Millet söyleyeceğini söyledi. Seçmenin söylediği bir söz vardır. Bu sözün günümüz lisanına çevrimi ise, “Artık oturun ve kendinizi yenileyin, biraz olsun milletin tarafında olun” şeklindedir.

Haaaa, bu arada emekli olacaklar çok demişken…

Ne dersiniz, İzmit Belediyesi’nin yaptırdığı emekli evlerinin belki de şimdi kıymeti ortaya çıkar…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR