Doğan, Mart Ayı Hedeflerini Açıkladı!

MAKALEYİ DİNLE

İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Nevzat Doğan, her ay müdürleriyle performans toplantıları yapıyor.
Toplantıda şubat ayında yapılan çalışmalar anlatıldı.
Mart ayında yapılması planlananlar masaya yatırıldı.
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, yapılan çalışmaları ve mart ayı hedeflerini şu şekilde açıkladı;
3 yıl içinde çok zorlu, ama bir o kadarda başarılı bir süreç geçirdik.
Kalitemizi, farkımızı, adaletli tavrımızı ortaya koyduk.
İzmit’te yaşayanlar, İzmit Belediyesi’nin farkını görmeye başladı.
Bu bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.
Bu algıyı oluşturmak tabi ki kolay olmadı.
Hepimiz çok çalıştık, kafa yorduk, emek verdik.
Başarılı süreç, halkın bizden beklentilerini de artırdı.
Bundan sonra işimiz daha zor.
Daha çok çalışmak ve daha çok proje üretmek zorundayız.
**
İzmit Belediyesi klasik bir belediye değil.
Olaylara yaklaşımı, hizmet kalitesi ve yönetim anlayışıyla farklılık yaratmış bir kurumuz.
Sizler bu kurumun yöneticileri olarak vizyon sahibi olmalısınız.
Klasik memur zihniyeti ile olaylara yaklaşmayın.
Sonuç odaklı olun.
Ekip çalışmasına önem verin.
Biz halkımızı hizmetleri ile şaşırtan bir belediyeyiz.
Bu yıl, nasıl daha farklı ve başarılı olurum? diye düşünün.
Yaptığımız işler öyle kaliteli olsun ki; halkımız helal olsun diyebilsin.
İyi bir gözlemci olun, çağın gereklerine ayak uydurun ve yeni fikirler üretmeye çalışın. Parayı ve zamanı doğru kullanın.
Az zamanda az para ile çok iş yapmalıyız.
Sistemin en hızlı şekilde, en etkin sonucu alarak işletilmesi olmazsa olmazınız olsun.
**
İletişim ve hızın egemen olduğu bir çağda prosedür yüzünden aksayan iş, yönetimin zafiyetini gösterir.
Yazışmalar yüzünden geciken ya da bekletilen işlere göz yummamız söz konusu dahi olamaz. Biz sorun odaklı değil, hizmet odaklı çalışıyoruz.
Hepimiz işin devamlılığı esas alınmalıyız.
Bu nedenle kalite ve standartları yazışma ile değil, hizmet ile yaratın.
Bürokrasi nedeniyle geciken bir iş istemiyorum.
Usulsüzlük yapmadan işleri hızlı bir şekilde yürütün”
**

Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri toplantının sonunda İzmit Belediyesi’nin vizyonuna yakışacak çalışmaları sürdüreceklerini belirterek desteklerinden dolayı Doğan’a teşekkür etti.
Belediyeciliği bilen birisi olarak, belediyelerde başkanın daire müdürleriyle aylık toplantılar yapmasını önemsiyorum.
Güzel bir uygulama.
Bu uygulama sayesinde belediyenin hangi biriminde aksamaların olduğu görülüyor.

Kaptan suçsuzdu!


1 Mart Üsküdar faciasında eşi İzmit Tekel Müdürü Şadan Dinçer ve iki kızını kaybeden, kendisi de 6 saat sonra Kurtaran savaş gemisi tarafından kurtarılan ve şu anda kendi isteğiyle Gölcük Huzurevi’nde kalan Ceyhan Dinçer unutulmadı. İzlider Başkanı Emine Ocal ve Kocaeli Sivil İnisiyatif Platformu Başkanı ve Çekül temsilcisi olan Numan Gülşah bu elim kazanın 54.yılında Ceyhan Hanımı ziyaret ettiler.
Bu ziyaret nedeniyle çok duygulandığını söyleyen Ceyhan Dinçer, Üsküdar’ın talihsiz kaptanı Mehmet Aşçı’nın mezarı ile ilgili çalışmaları sordu. Kurtulduğu andan itibaren kaptanın kaçmadığını ve suçsuz olduğunu savunduğunu söyleyen Ceyhan Dinçer, kaptanın öğlen namazı için abdest aldığını, aniden çıkan fırtına ile ayakkabılarını bile giyemediğini, 14 gün sonra bulunan cesedini bu nedenle ayakkabısız ve çorapsız olduğunu söyledi.

Petrol-İş’ten Yunan emekçilerine destek


Petrol-iş Sendikası olarak üyesi bulunduğu Avrupa Enerji ve Kimya Sendikaları Retunsee’nin 11 Şubat 2012 tarihinde Kavala’da aldığı Yunanistan işçi ve tüm emekçilerle dayanışma kararına Petrol-iş Kocaeli Şubesi de destek veriyor. Petrol İş Sendikası yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; Petrol-İş Sendikası olarak hem ülkemizde hem de dünyadaki emeğe karşı saldırılarda daha da duyarlı hareket ederek mücadele alanlarında sesimizi yükselteceğiz. Sendikal duruşumuz bu saldırıları bertaraf ederek dünyada açlığı, yoksulluğu, savaşı, zulmü insanlık gündeminden çıkartarak, barışı, demokrasiyi ve örgütlü toplum olmayı sağlayacaktır”. Şu bir gerçek ki Yunanistan’da işler iyi gitmiyor. Türkiye’deki bu sistem devam ederse, umarım bir gün Yunanistan gibi olmayız.


Derince’de kaçak yapıya geçit yok

Kaçak ve düzensiz yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyen Derince Belediyesi, kamu arazilerinde ve yeşil alanlardaki yapılaşmaya en ufak bir tolerans göstermiyor.
Bu bağlamda Derince Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri bir kaçak yapının daha yıkım işlemini gerçekleştirdi. Çenedağ Mahallesi Tezler Sokak’ta yeşil alana yapılan kaçak binanın yıkımı olaysız bir şekilde gerçekleşirken, ilçe genelinde kaçak yapılaşmaya izin verilmeyeceği kesin bir dille bir kez daha ifade edildi.

18’ine girdi, kan vermeye koştu

Türk Kızılayı’nın ‘’Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır’’ başlığı altında ‘’Sürekli Kan Bağışçısı’’ olunması çağrısına kayıtsız kalamayan İzmit Gazi Lisesi 12-Dil Sınıfı öğrencisi Nisan Çeliker, 18 yaşına basar basmaz İzmit Kızılay Kan Bağışı Merkezi’nin yolunu tuttu.
Bir yandan üniversite sınavlarına hazırlanan Nisan, ‘’Kan bağışında bulunmayı yıllardır çok istiyordum, ancak 18 yaşına girmem gerekiyordu. Ben de 18 olur olmaz kan merkezinin yolunu tuttum. İhtiyacı olan birilerine yardım edebileceğini bilmek çok güzel bir duygu’’ dedi


Hanımlar depremi yeniden yaşadı

İzmit Belediyesi Kadın Meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi’nde verilen eğitimde depremi tekrar yaşadılar. Deprem Haftası nedeniyle İzmit Kadın Meclis üyeleri Büyükşehir Belediyesi Sismoloji ve Deprem Eğitim Merkezini ziyaret etti.
Merkezde Jeofizik Mühendisi Saliha Aydın ve Jeoloji Mühendisi Musa Zengince tarafından verilen eğitim meclis üyelerince ilgiyle izlendi. Simulasyon platformunda 1999 İzmit Depremi yeniden yaşandı.
Deprem konusunda alınacak tedbirlerle ilgili bilgi sahibi olan İzmit Belediyesi Kadın Meclisi üyeleri bu eğitimlerin tüm bayanlara ulaştırılması gerektiğini söylediler.

Şuurlu Öğretmenlerden “Suudi Arabistan” modeli!

Şuurlu Öğretmenler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Cemil Koral, önceki gün 4+4+4 olarak sınıflandırılan yeni eğitim sistemiyle ilgili açıklama yaptı.
Koral’ın açıklaması şöyle;
Zorunlu eğitimde yapılan değişikliklerde şekil değil muhteva önemlidir. Değişiklikleri, muhteva ile ilgili olmadığı için de ihtiyatla karşılıyoruz. Bu tasarı çocukların kalbine ne konulacağı konusunda bir çözüm sunmamaktadır. Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak eğitimde yapılması planlanan değişikliklerde aşağıda ki hususların dikkate alınması gerektiğini düşünüyoruz.
1- Cuma günü mesaisi, Öğretmen ve öğrencilerin rahatça namaza gitmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmelidir.
2-İlk dört yıldan sonra, hafızlık müessesesinin canlanmasını sağlamak maksadıyla kuran kurslarına yönlendirme imkânı sağlanmalı ve ikinci dört yılın müfredatını bu kurslarda tamamlama imkânı sağlanmalıdır. Kanada'da ve benzeri ülkelerde bunun başarılı örnekleri vardır.
3-Özel İmam Hatip Lisesi açmanın önündeki engeller kaldırılmalıdır.
4-Okullarda mescit açma yasağı kaldırılmalıdır. Bu yasak Anayasa aykırıdır.
5- Karma eğitim kaldırılmalı, bu yapılamıyorsa velilere tercih imkânları sunulmalı ve evde eğitime fırsat verilmelidir.
6-Osmanlıca seçmeli ders olarak okutularak milli kültürümüzden kopuk bir neslin yetişmesinin önüne geçilmelidir. Örnek dedesinin mezar taşını okuyamayan diplomalı profesörler yetiştirmemeliyiz.
7-Çıraklık ve mesleki eğitim daha cazip hale getirilmelidir.
8-Milli ve manevi değerleri yaşayan, örnek olan ve bunu öğreten öğretmenler yetiştirilmelidir.
9-İlköğretimin altı yaşında başlaması pedagojik açıdan sakıncalıdır. İlköğretim 1. sınıf kazanımları açısından değerlendirildiğinde; parmak kasları gibi motor gelişimini barındıran beceriler yetersiz kalabileceğinden, öğrencilerin okul hayatına başarısızlıkla tanışması ve özgüven konusunda olumsuzluklar oluşturacaktır.
**
Şuurlu Öğretmenler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Cemil Koral’ın açıklamaları böyle.
Bu açıklamayı okuduğumda kendimi “Suudi Arabistan’da” yaşıyormuşuz gibi hissettim.


Komisyon, TÜBİTAK’ın denetliyor

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonunun AKP’li üyeleri Kocaeli Milletvekili M.Ali Okur, İstanbul Milletvekili Harun Karaca ve Elazığ Milletvekili Faruk Septioğlu önceki gün Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’i makamında ziyaret etti. Komisyon üyeleri, TÜBİTAK’ta inceleme ve temaslarda bulunmak üzere geldiklerini açıkladılar.
TÜBİTAK’da yaşanan ve basına yansıyan konuşmalar dehşet vericiydi. TÜBİTAK’ta çalışan 1048 personel “ideolojik solcu, Alevi, dinci, Ermeni, Yahudi, ülkücü” olarak fişlenmişti. Bakalım, komisyon nasıl bir rapor hazırlayacak?


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Pirhanaların üç ısırışta insan elini bileğinden koparabileceğini.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR