Yolcubal için gerçekten üzüldüm

MAKALEYİ DİNLE

CHP’de sonunda kongre süreci tamamlandı.

Nihayet bitti.

Çok sürüncemeli, serzenişli bir çalışma döneminin ardından genel kurullar tamamlandı.

Son aşamada ise kadın kollarında belirlenen delegeler sandık başına gitti ve yeni il kadın kolları başkanını belirledi.

Sevim Hanım, 137 oy ile başkanlığı elde eden isim oldu.

Kendisine başarılar dileyelim. Zira CHP’deki işinin kolay olmadığını kabul etmek gerekir. Çünkü tartışmaların gölgesinde bitirilen kongrelerin ardından hala kadın kotasının konuşulduğu bir dönemde başkanlık yapacağından dolayı gerçekten işinin zor olduğunu söylemeliyim.

Kadınların varlığını CHP içinde kabul ettirmek açıkçası çok kolay olmayacaktır.

Rakibi ise mevcut (eski) başkan Hülya Yolcubal’dı…

Hülya Hanım’ı seçim süreçlerinde şöyle bir takip etme şansım oldu.

Kendisi hakkındaki yorumumda en başında ifade etmeliyim ki, her ne kadar demokratik bir seçimle başkanlığı kaybetmiş ise de geride bıraktığı çalışma düzeni ve partisi için samimiyeti ile hep iyi niyet dilekleriyle anılacaktır.

CHP belki de sıcak tebessümü olan bir ismini, aktif şekilde siyaset yapabilecek bir kadını kaybetti.

Bugün biraz Hülya Hanım’ı değerlendirmek istiyorum.

Bir defa Hülya Yolcubal, sıcak tebessüme sahip bir siyasiydi CHP içinde.

Bunu karşısındaki kişiye de yansıtabilen, içten ve samimi gülüşü ile halk nezdinde olumlu etki bırakabilecek ender CHP’lilerden bir tanesiydi.

En azından ben öyle görüyordum kendisini.

Yani, yolda giderken Hülya Hanım’ın koluna girseniz, önce size bir sıcak bir tebessümde bulunur, sonra alır sizi Mc Donalds’a götürür. Böylesine güven veren bir isim maalesef CHP’de belki de hak ettiği değeri göremedi.

Fakat en başta söylediğimiz gibi demokratik bir seçim yapıldı, sonuçta az bir oy farkıyla da olsa Sevim Pekyörür sandıktan başarı ile çıktı.

Artık bu saatten sonra kim kiminle ne özel kulisler yaptı, kimler kuyu kazdı, kimler hangi hesapların peşine düştü, bunun çok fazla önemi yok.

Ancak Hülya Yolcubal’ın ben açıkçası CHP’ye katkı sağlayabilecek samimiyete ve ciddiyete sahip olduğu kanaatini edinmiştim. Ayrıca mevcut başkanlık düzeyinin de aynı paralelde çok başarılı olduğunu, kendisinin her yere yetişmek için canla başla mücadele verdiğine CHP’liler mutlaka şahitlik edecektir.

Hülya Hanım’ın seçilememesine CHP adına üzüldüğümü belirtirken, Sevim Pekyörür’e de başarılar temennimizi iletmekte fayda görüyorum. Kendisi de mutlaka derli toplu bir yönetim anlayışı ile hareket etmek isteyecektir.

Bunun için de geniş bir zamanı bulunuyor. Neticede seçim ortamında bulunmayacak. Kendince bir yönetim anlayışı oluşturma imkanı bulunuyor. Hülya Yolcubal’da ise bunlar yoktu. En zor dönemde, üstelik il kadın kolları başkanının zamansız istifasının ardından görevden kaçmayarak başkanlığı kabul etmişti.

İki tane çok önemli genel seçimi atlatmıştı.

Seçilememesi ise Yolcubal’ın sadece talihsizliği oldu.

Bu günleri de kendisi iyice düşünecek ve siyasi geleceğinde yaşadığı acı bir tecrübe olarak hafızasının bir köşesine not edecektir.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ali şeker - yolcubal chp de kadınları kokteylerden yemeklerden kurtarmış parti içiçekişmelerden uzak durmuş tüm ili ilçeleri sokak sokak gezip partisi için çalışmış chp için halkta olan algıyıdeğiştirmiş halk kesimlerine dokunmuş sorunlarına sahip çıkmıştır emeklerine tşkler pekyörür başkan bayrağı daha yukarı çıkaracaktır

Yanıtla . 0Beğen 10 Ocak 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR