Yine Yahya Kaptan, yine köpek terörü!

MAKALEYİ DİNLE

Yıllardır sokak köpekleri ile bir türlü başa çıkılamadı…

Sokak köpekleri cadde ve sokaklarda cirit atıyor…

Kocaeli’nin birçok yerinde sokak köpekleriyle ilgili şikayetler geliyor…

En çok şikayetlerin geldiği yerlerden biri de İzmit’in Yahya Kaptan Mahallesi’dir…

***

Yahya Kapan Mahallesi, İzmit’in en gözde yerlerinden biridir…

Gelin görün ki; bu mahallenin en büyük sorunlarından biri de sokak köpekleri…

Daha önceki zamanlarda mahalleden birçok şikayet gelmişti…

Sokak köpekleri birçok kez çocuklara ve büyüklere saldırmıştı…

***

Hatta bir defasında vatandaşın biri, cami müezzininin sabah namazına giderken sokak köpeklerinin önünü kestiğini, bu yüzden yolunu değiştirmek zorunda kaldığını, ezanı da biraz gecikmeli okuduğunu söylemişti…

***

Bunca habere rağmen, bunca sokak köpeklerinin insanları saldırmasına rağmen İzmit Belediyesi bir türlü kalıcı çözüm bulamadı…

Sokak köpekleri yine Yahya Kaptan Mahallesi’nde cirit atıyor…

Cumartesi günü saat 13.00 civarında Yahya Kaptan Mahallesi’nde yine sokak köpek vakası yaşandı…

Mahallede başı boş dolaşan bir köpek küçük bir çocuğu ısırdı.

Saldırgan köpeğin ayağından ısırdığı çocuk bir anda kanlar içinde kaldı.

Çocuğa köpeğin saldırısını gören çevredeki vatandaşlar çocuğu köpeğin elinden kurtararak hemen hastaneye götürdü.

Tedavi altına alınan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

***

Saldırıya uğrayan çocuğun fotoğraflarının sosyal medyada paylaşan Ömer Karaca isimli bir vatandaş, “Hepimiz hayvan severiz fakat Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki hayvan terörü artık son bulsun! Başıboş köpekler toplatılsın.

Bu çocuk köpek saldırısına uğramıştır” dedi.

Ayrıca Karaca, çocuğun köpeği kızdıracak bir şey yapmadığını köpeğin aniden çocuğa saldırdığını, bu tip durumların Yahya Kaptan’da ilk kez yaşanmadığını da ekledi.

***

Ömer Karaca doğru söylüyor, daha önce birçok kez sokak köpeklerinin insanlara saldırı haberini yayınlamıştık…

Ama yine aynı tas aynı hamam…

İzmit Belediyesi artık bu sokak köpeği terörüne bir son vermeli…

Daha kalıcı çözümler bulmalı…

Şimdiye kadar sokak köpeklerinin ısırdığı vatandaşlarda ölümcül bir tehlike olmadı…

Yarın daha kötü bir vaka olmadan gerek İzmit Belediyesi, gerekse Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bu sorunu biran önce çözmeli…

 

Katırcıoğlu, yeğenleriyle Bilim Merkezi’ni gezdi

AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, yeğenlerine üç yeğeniyle birlikte Bilim Merkezi’ni ziyaret etti. Yeğenler; Poyraz, Ela ve Meriç dünyayı ve bilimi düzeneklerle yakından tanıma ve anlama fırsatı buldular. Katırcıoğlu, Bilim Merkezi’nin çocukların ufuklarını geliştirmede büyük öneme sahip olduğunu belirtti.

 

Ellibeş, YGS birincisi Akın’a hediye verdi

İhsaniye Anadolu Lisesi Öğrencisi Enver Ferit Akın, YGS Sınavında Gölcük’te birinciliği elde ederken, Türkiye 735. si oldu. Akın, başarısından ötürü önceki gün Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i ziyaret etti. Başkan Ellibeş başarısıyla ilçemizi ülke çapında temsil eden Akın’ı tebrik etti. “Ben eminim ki önümüzdeki yıllarda Enver gibi başarılı çocuklarımızın sayısı oldukça artacak” diyen Ellibeş, Akın’a çeşitli hediyeler verdi. Biz de Akın’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Beyaz Zambaklar ağaç dikmeyi öğrendi

İzmit Yenişehir Mahallesi’nde faaliyet gösteren Beyaz Zambak Çocukevi minikleri Kartepe Belediyesi’nin öncülüğünde ağaç dike etkinliğine katıldı. 4-6 yaş grubundaki çocuklar etkinlikte ağaç dikmeyi öğrendiler. Miniklerin çınar, oya, akçaağaç, süs eriği, erguvan ve ıhlamur olmak üzere 50 adet fidanı minik elleriyle toprağa diktiler. Güzel bir etkinlik. Bu yaşta çocuklara ağaç sevgisini açılamayı çük önemsiyorum.

 

KYÖD’de bugün sergi var

KYÖD Kültür Sanat Komisyonu’nun organizasyonuyla kentimizin sanatçılarının eserlerinden oluşan Karma Sergi, bugün saat 18.00’de KYÖD’de sanatseverlerle buluşuyor.

 

Evlilik Okulu’nun en şanslı çifti

İzmit Belediyesi tarafından açılan ve yaklaşık bir yıldan beri faaliyette olan Evlilik Okulu’ndan şimdiye kadar 415 çiftin yararlandığı açıklandı. Belediyenin Kültür Müdürlüğü sorumluluğundaki Evlilik Okulu’na gidenler arasında çekilen kura sonucu bir çift ödüle layık görüldü.  Çekilen kura sonucunda Mücahit - Rabia Akgün çifti akşam yemeği ödülü kazandı. Cephanelik bölgesinde bulunan Livadi Restaurantta  akşam ödülü kazanan Akgün çiftinin keyfi yerindeydi.

 

Mümin Sekman’dan başarının sırları

Kişisel gelişim uzmanı Mümin Sekman “Her Şey Seninle Başlar” konulu konferansı ile Gebzelilerle bir araya geldi. İnsanların başarısızlıklarını bir takım sebeplere bağlamasının oldukça yaygın bir davranış olduğunu ifade eden Sekman, başarının sırlarını anlattı. Sekman, “Bir işi yapmanın başarı kabul edilebilmesi için o işi herkesin yapabiliyor olmaması lazım. Önünde hiçbir engel olmayan bir işi başarmak bir başarı değildir. İnsanlar başarısızlıklarını haklı ve mantıklı sebeplere bağlayabilir. Ama unutmamak gerekir ki haklı ve mantıklı sebeplerden dolayı ömür boyu başarısız olabilirsiniz. Önemli olan rağmen’leri ortadan kaldırıp sonuca odaklanmaktır. Başarıda en önemli araç iradedir, iradeli ve kararlı insanlar uzun vadede her zaman kazanır ve başarı kaçınılmazdır” dedi. Başarı için Mümin Hocanın sözlerine kulak verseniz iyi olur.

 

Başkan Ellibeş,Keskin’i unutmadı

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yıldönümü dolayısıyla, Gölcük İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Keskin’i makamında ziyaret etti.Ellibeş, “Bu önemli ve değerli görevi üstlenerek ilçemizde asayişi sağlamanızdan ötürü sizlere ve ekibinize teşekkür ediyorum ve Polis haftanızı kutluyorum. Ayrıca ülkemizi korumak için hayatlarını kaybeden şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Gölcük sizlerle çok daha güvenli” dedi. Ellibeş’in bu güzel sözleri, müdür Keskin’i mutlu etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR