AKP’li Şeker, Türkiye’ye hangi gözlüklerle bakıyor!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, İzmit İlçe SKM programı kapsamında önceki gün Cedit Mahallesi irtibat bürosunda düzenlenen programla mahalle yönetimiyle bir araya geldi.

Toplantıda Hükümete yönelik yapılan operasyonların ülkenin gelişimini engellemek adına üretildiğini belirten İlyas Şeker, “Bu ülkede hırsızlık olmuş olsaydı, bu kadar proje, bu kadar hizmet nasıl yapılacaktı? Ülkemizin borçları nasıl ödenecekti? Eğer hırsızlık olsaydı, bu hizmetlerin hiç birinin yapılma şansı olmazdı.

17 Aralık operasyonları Gezi Parkı olaylarının devamı ve ülkemizin gelişmesini istemeyenlerin oyunlarıdır” dedi

**

Şu bir gerçek ki;

AKP hükümeti, sağlıkta ve yol yapımında başarılı çalışmalar yaptı…

17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunda bakan çocukları gözaltında, bakanlar istifa etti…

Bakanlar neden istifa etti?

Yolsuzluk ve Rüşvete bulaştıkları için…

17 Aralık’ta görüldü ki, yolsuzluk ve rüşvete suçüstü yapıldı…

**

İlyas Şeker, yukarıdaki açıklama yerine şöyle deseydi, sözleri daha çok itibar görürdü; “17 Aralık’ta görüldü ki, bu ülkede hırsızlık yapılmış. Buna rağmen hizmetler yapıldı. Ülkemizin borçları ödendi. Hırsızlıklara rağmen, birçok hizmeti başardık. Rüşvet ve Yolsuzluğa bulaşanlar istifa etti, biz yolumuza devam ediyoruz”…

**

İlyas Şeker’in yukarıdaki açıklamalarının altı boş.

İlyas Şeker, Türkiye’ye pembe gözlüklerle bakıyor…

Daha doğrusu baktırılıyor…

 

 

 

Erman Bey, Digiturk’e

dava açmaya hazırlanıyor

 

 

Erman Fedacı adlı vatandaş Digiturk’ten şikayetçi. 24 aylık taahhüt süresi bittikten sonra uydu alıcısını firmaya teslim eden ve bunun karşılığında belge alan Erman Bey’e yüklü bir fatura gelmiş. Üstelik fatura icra kanalıyla gönderilmiş. Digiturk’ün iddiasına göre söz edilen uydu alıcısı iade edilmemiş ve bunun karşıcığında icra masrafları dahil 912 TL borç çıkartılmış. Ürünleri teslim ettiğine dair elinde belgesi olan Erman Fedacı ise konuyla ilgili olarak ne avukata, ne de Digiturk’e derdini anlatamıyormuş.  Erman Bey, şimdi Digiturk’e dava açmaya hazırlanıyor.

 

 

 

 

Özcan Altıntaş

İZGAZ’dan şikayetçi


İki aylık faturasını yatırmadığı için Özcan Altıntaş’ın doğalgazı,  İZGAZ ekipleri tarafından kesilmiş. Vatandaş, habersiz kesilen doğalgaz nedeniyle öfkeli…

Önceden bir ihbar yapılmadan doğalgazı kesilen vatandaşımız, “İnsan nezaketen de olsa doğalgazı keseceğini söyler” diyerek İZGAZ’a sitem ediyor.

Faturalarını yatıran vatandaşımız daha sonra doğalgazını kendisi açmış. Bunu gören İZGAZ ekipleri iki açma kapama bedeli ve bir ceza işlemi uygulamış ve faturaların ardından yeni bir fatura daha eklemiş.

Kısacası 180 TL’lik borç olmuş 320 TL. Kapısında 1 ay içinde 4 İZGAZ faturası gören vatandaş,  kurumu tüketici hakem heyetine şikayet edeceğini söylüyor.

Savcı Özler’den Doğan

ve Rektör’e ziyaret

Emekli olan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, veda ziyaretlerine devam ediyor. Özler önceki gün İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sezer Komsuoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Özler, görev süresince kurumlarla iyi diyalog ve sürekli iletişim halinde olduklarını ve bu pozitif sinerjiden duydukları memnuniyeti dile getirerek Kocaeli’de görev yapmaktan ve Kocaali’ye hizmet etmiş olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Doğan ve Rektör de Özler’e ilimize yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederek, emeklilik yaşamında ailesi ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam diledi.

 

 

İndemak'ta kim

birinci olacak?

 

Sarımeşe’de faaliyet gösteren İndemak İndiksüyon ve Döküm Sanayi, çalışanları arasında satranç turnuvası düzenledi. Turnuvaya 14 personel katıldı. Turnuvanın sonunda dereceye girenlere çeşitli hediyeler vereceklerini söyleyen Finans Müdürü Mustafa Esat Öztürk, ödül törenine yönetim kurulu başkanı Ekrem Ataman’ın da katılacağını belirtti. Şimdi herkes kimin birinci olacağını merak ediyor.

 

 

Sırrıpaşa’yı 1231

kişi ziyaret etti

Büyükşehir Belediyesi’nin restore ettirdiği Sırrıpaşa Konağı’na ziyaretçi akını yaşanıyor. Bu eşsiz eseri yakından görmek ve tarihe dokunmak isteyen Kocaelililer, Sırrıpaşa Konağı’na her fırsatta konuk oluyor. Kent dışından gelenlerin de uğrak yeri olan Sırrıpaşa Konağı’nı bu yılın ocak ayında bin 231 kişi ziyaret etti

 

 

Gölcük’te tekerlekli

sandalye sevinci…

 

 

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Engelliler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği plastik kapak toplama kampanyası hızla devam ediyor. Kampanya kapsamında toplanan kapaklar ile alınan tekerlekli sandalyeler Gölcük Belediyesi Proje koordinatörü Çevre Mühendisi Serkan Aksöz tarafından Yazlık Merkez Mahallesi Ali Özdemir Caddesinde ikamet eden Mustafa Gümüş ve Düzağaç Mahallesi 29 Ada No:45’de ikamet eden Mustafa Güngör’e teslim edildi.

 

 

İzmit’te kiralık yerler

 

İzmit Belediyesi, mülkiyeti altındaki yerleri açık teklif usulüyle kiraya verecek. Emlak İstimlak Müdürlüğü’nden  yapılan açıklamada Tepeköy, Kadıköy, Erenler, Akçakoca konutları, Tavşantepe, Yahya Kaptan, Mehmet Ali Paşa ve Ayazma Mahallelerinde bulunan  büfe, baz istasyonu ve çay bahçesi için 12 Şubat Çarşamba günü ihale yapılacak. 90- 3300 lira arasında değişen fiyatlarla kiralanacak söz konusu yerlerle ilgilenenlerin 11 Şubat Salı gününe kadar Emlak İstimlak Müdürlüğü’ne başvurmaları gerektiği bildirildi.

 

TARİH

 

3 ŞUBAT 1931

Menemen Olayı hükümlülerinden 27 kişi idam edildi; mahkûmlardan biri idam sehpası önünden kaçtı.

 

 

BİLMECE

 

Defter kitaba ne demiş?

Cevap: Çok boşsun beeee demiş

 

 

Fıkra

 

Ne Kadar

Hoca hızlı ve yüksek sesle bağırmaya çalışıyordu. Biri onu gördü ve ona bir şey olduğunu sandı.

Hemen Nasrettin Hoca'nın yanına kadar koştu ve sordu,

"Hocam ne oldu?"

Nasrettin Hoca bağırmaya devam etti ve dedi ki,

"Ben, benim sesimin ne kadar uzağa gittiğini merak ediyorum..."

 

 

 

GÜNÜN SÖZÜ

 

İnsanlar hatalarını mutluyken değil ancak mutsuzken anlar. (Daniel Defoe)

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR