Başarının sırrı paraya iyi yön vermek

MAKALEYİ DİNLE

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ile geçtiğimiz gün bir söyleşi yaptım.  Aslında çok merak ettiğim bir soru vardı, Başkan Üzülmez’e sormak istediğim…

1 yıl içerisinde belediyeyi 12 milyon lira kara geçiren söyleniyordu. Üzülmez’e bunun doğru olup olmadığını soracaktım.

Kuşkusuz ekonomi yapmak ve paraya yön verebilmek bir sanattır. Bunu yapan benim gözümde önemli bir sanatçıdır.

Karı artırmanın en bildik yolu tasarruf, ancak neyi nerden kısacağınızı bilmez, pazarlığınızı doğru kişiyle yapamazsak o tasarrufun faturası çok daha ağır sonuçlar yaşatabilir.

İşte bu yüzden Hüseyin Üzülmez’in tasarruf ve karlılık politikasını çok merak ettim.

Üzülmez’e “Birçok belediye para bulmak için taşınmazlarını sattığı ortamda belediyeyi nasıl kara geçirdiğini sordum…

Üzülmez, “Ben maliyet odaklı ekonomi odaklı bir yönetim modeli uyguluyorum. Maliyet muhasebesi uzmanıyım. Hayatım boyunca paraya yön vermekle uğraştım. Belki bu fıtrat nedeniyle ekonomi odaklı çalışıyorum.

Yaptığımız tasarruf politikasıyla 10-12 milyonluk bir tasarruf elde ettik” dedi.

İşinin ehli olmak başka bir şey tabi…

Kendisinin İzmit Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemden de biliriz.  Benzen birçok çalışmaya imza atmıştı.

Ekonomiyi iyi bilen paraya yön verebilen Üzülmez, bu dönem yaptığı karı yine Kartepeliler için harcayacak.

Güzel, maliyetli ve prestijli projeler hazırlayan Üzülmez yakında en önemli ve henüz duyulmamış projelerinden birini hayata geçirecek.

Üzülmez ve ekibi bu dönem bambaşka bir Kartepe için vura bismillah dedi.

Bekleyelim ve görelim…

 

Tüpraş’lı öğrencilerin başarısına destek olun

Tüpraş 50. Yıl Anadolu Lisesi öğrencileri vodafone freezone yarışmasına katılarak bu yarışmada finallerine kadar yükseldiler. Gösterdikleri başarıyla ilçenin ve okulun gurur kaynağı olan gençler şimdi Kocaelililerin desteğini bekliyor. Yarışmaya katılan Tüpraş 50. Yıl Anadolu Lisesi Öğrencilerdi Çağatay Alan (12C), Derya Öztürk (12C), Şira Öz(11D), Fatih Tunçtuğ (11A), Ferhat Çiğdem (10C), Yunus Emre Akdik (10C)’a başarılar diliyordum. Desteklemek için vodafone internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Hayata  Bağış Hatıra Ormanı bugün açılıyor

Organ bağışında bulunan donör aileleri, sağlık çalışanlarının katılımıyla  “Hayata  Bağış Hatıra Ormanı” etkinliği bugün yapılıyor. 25.000 adet ağaç  fidanının dikildiği hatıra ormanında ilimizden 11 donörün  adına  11 ağaç fidanı, 6700 organ bağışçısının adına 6700 adet ağaç fidanı dikilecek. Geri kalan  ağaç fidanlarının 25.000 bağışçı hedefine ulaşmakta yardımcı olacak kişiler adına dikilecek. Bu anlamlı tören Derince Çenedağ yolu üzeri Nenehatun İlkokulu’nun 2 km ilerisi saat 13.30’da başlayacak.

 

Yoksullara Yardım Derneği’nin kermesi Cumartesi günü açılıyor

Binlerce hayırseverin katkılarıyla ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına düzenlenen geleneksel Hayır Kermesi 2 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’da Perşembe Pazarı Alanında açılıyor. 5 Gün boyunca açık kalacak olan kermes için ücretsiz servisler kaldırılacak. Yoksullara Yardım Derneği elde edilecek olan gelirle ihtiyaç sahibi öğrencilerin bütçesine katkıda bulunacak.

 

Yeni Gölcük 5 yaşında

Emine ve Ersin Akboyun çiftinin sahibi olduğu Gölcük’te günlük yayın yapan Yeni Gölcük Gazetesi bu yıl 5. yaşını kutluyor. Yeni Gölcük Gazetesi, 5. yaş günü nedeniyle 9 Mayıs Cumartesi günü TEMAD Lokaline bir kutlama organize etti. Gazete yönetimi tüm Gölcüklüleri bu etkinliğe davet ediyor. Etkinliğin başlama saati 12.00 olarak belirlendi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR