Yelken Fiyaskosu !

MAKALEYİ DİNLE

Karamürsel Denizci Amiralin ismini taşıyan bir ilçe.
İlçe de 2 tane Yelken Kulübü var.
Birisi 4-5 yıllık,diğeri geçtiğimiz yıl kuruldu.
İlkinin Marina dedikleri ama “ Marinacık” olan yerde sözüm ona tesisleri var.
İkincisi ise, Karamürsel’in İzmit girişinde tesisi bir prefabrik baraka!
4 Temmuz Karamürsel’in “kurtuluş” bayramı.
Denizci Amiral’in kurtardığı adını taşıyan ilçenin kurtuluş gününde “YELKEN” yarışları olmaz mı,olur tabi.
Ama gelin görün ki, Kurtuluş bayramı dahil bu yıl Karamürsel de yapılacak 5 yarıştan 4 nü tesisi olmayan, 1 tanesini de “Marinacıkta” tesisi olan Yelken Kulübü yapacak.
Geçtiğimiz yıl yapılan yelken yarışlarında misafirlere karşı nasıl “rezil” olduğumuzu gördük.
Organizasyon olarak Karamürsel’deki yelken yarışları “ kendin çal kendin oyna” misali yapılıyor.
Yarışmaların açılış, madalya-kupa, kapanış törenlerinde bulunması gerekenler bile bulunmuyor.
İl Yelken Temsilcisi ve eşi, birkaç eş tanıdık dışında kimse yok.
Hükümet ülkede “ekonomi” diyerek tasarruf genelgelerini üst üste yayınlıyor.
Karamürsel için 2 Yelken Kulübü lüks değil mi?
İkinci Kulübün kim ve kime karşı ” niçin” kurdurulduğunu herkes biliyor.
Dün kanlı-bıçaklı olanlar bu gün aynı safta yer aldıklarına göre, Karamürsel de daha güçlü bir Yelken Kulübü ve daha iyi organizasyonla Yelken yarışları yapabilmek için tesisi olmayan Yelken Kulübü ile “ Marinacıkta” tesisi olan Yelken Kulübünün birleşmesi neden yapılmaz?
Birileri düğmeye bassın, birleştirsin bu 2 kulübü.
Birleşsinler ki, Tesisi olmayan bir Kulübün bu yıl 4, tesisi olanın 1 yelken yarışını düzenleme gibi “GÜLÜNÇ” ve Karamürsel gibi denizci ilçesinde gelişi güzel yelken yarışmalarının yapılması önlensin.
Ve de, Karamürsel’de yapılacak Yelken yarışmaları ELİT tabakanın kendilerini tatmin ettiği yarışmalar olmaktan kurtarılsın ayrıca Karamürsel’in adı bu yarışmalarla ulusal basında yer alsın.
*Esas derbi: Akçat-Ereğli arasında
Karamürsel gurubunda 2.ci Amatör kümenin esas derbisi yarın Akçat-Ereğli arasında oynanacak.
Geçen hafta İdmanyurdu ile berabere kalan Akçat, Ereğli karşısında alacağı galibiyetle (E) gurubunda şampiyonluğunu ilan edecek. Ereğli’nin galibiyeti halinde ise gurup birinciliğine İdmanyurdu ile birlikte Ereğli de ortak olacak.
Karamürsel stadındaki maç Cumartesi (yarın) saat 12.00 de başlayacak.
*Belediyenin maçında Belediyeciler yoktu
Karamürsel Belediye Spor Kulübünün Basketbol minik takımının Atatürk spor salonunda Değirmendere ile oynadığı lig maçı izleyenlerin nefeslerini kesti. Deplasmanda çocuklarını izlemek için gelen Değirmendereliler şeref tribününe sığmazken Karamürsel’den sadece Hikmet Özbağcı İ.Ö.Okulundan Şafak öğretmenin getirdiği bir gurup öğrenci Karamürsel Belediye takımını destekledi.
Engin Serdar Meylani, Karamürsel’de Basketbol adına iyi şeyler yapıyor. Öğrencileri hocalarından öğrendiklerini ellerinden geldiği kadar yapmaya çalışıyorlar.Değirmendere gibi güçlü ve tecrübeli takıma yenilmelerine rağmen mücadeleden vazgeçmediler. Engin hocaya ve öğrencilerine destek verilirse Karamürsel’de Basketbolün filizleri yeşerir,başak verebilir.
Üzücü olan, Karamürsel Belediye takımının maçını Belediyeden hiçbir kimsenin izlemeye gelmeyişiydi.
*Kaan Kaya evlilik hazırlığında
Karamürselli yağlı güreşçi Kan Kaya geçtiğimiz günlerde aile içinde yapılan törenle nişanlandı. Kırkpınar’ın gelecekteki Başpehlivan adaylarından Kaan Kaya ve nişanlısın kutlar, kuracakları yuvada kendilerine saadetler dileriz.
*İdmanyurdu tecrübe kazandı
U-14’de Türkiye şampiyonası gurup maçları için Kocaeli temsilcisi olarak Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporla birlikte Çorluda mücadele eden Karamürsel İdmanyurdu, guruptan çıkamadı ama çok önemli tecrübe kazanarak ilçeye döndü.
Günümüz de İzmit’e bile gidemeyen takımların olduğunu biliyoruz. İdmanyurdu’nun Çorlu’ya kadar gitmesi bile başarıya susamış Karamürsel için büyük başarı olarak kabul edilmeli..

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR