Kocaeli Gazetemiz nice yıllara…

MAKALEYİ DİNLE

1995 yılında Ticaret Lisesi öğretmenliğinden emekli olduktan sonra Kocaeli Gazetesi’nde köşe yazarlığına başladım. Bazen haftada iki veya üç yazı yazdım. Uzun zamandır haftada bir yazı yazıyorum. Benim için de bir nevi okul olan Kocaeli Gazetesi sayesinde altı kitap sahibi oldum.

Makalelerimden oluşacak iki kitabım da yakında okurlarımıza sunulacaktır. Köşe yazısı yazmak için şart olan okuma, araştırma,  gündemi takip etme bizde bir alışkanlık haline geldi. Kişilerden ziyade olaylara bakarak, yazı yazmayı tercih ettim.

Kocaeli Gazetesi 42 yıldır Kocaeli halkının hizmetinde olup her konuda bilgilendirme yapan, mutlulukları duyuran, acıları paylaşan bir anlayışla yayın politikasını sürdürmeye devam ediyor.

Gazetenin mutfağında yetişen birçok kişi bugün gazete, dergi çıkartmaktadır. Yüzlerce kişi kendisini tanıtıp bugün iş ve aş sahibi olmuştur.

Kocaeli gazetesi her ne pahasına olursa olsun hep ilkeli davranarak, her tür güçlüğe gögüs gererek bugünlere kendisini taşıyıp kabul ettirdi.

Nerede olursam olayım okuyucuya saygım ve sorumluluğum nedeni ile yazılarımı aksatmadan gönderdim.

Bir şeyi burada belirtmeliyim ki hangi konuda olursa olsun, ucu kime ve kimlere dokunursa dokunsun, eleştiri dozu ne olursa olsun bir tek satır, bir tek kelime değiştirilmeden yazdığımız yazılar aynen yayınlandı.

Kocaeli Gazetesi iddialı ve ilkeli yayınları ile hep yoluna devam edeceği inancındayım.

Emeği geçenleri içtenlikle kutluyor, nice yıllara dileğimle başarılar diliyorum.

 

İSTANBUL SARIYER’DE ANMA TÖRENİ

Azerbaycan’ın Milli Lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 93. Yılı nedeni ile 10 Mayıs günü Haydar Aliyev Parkı’nda kalabalık davetlilerin katıldığı anma toplantısı yapıldı.

Başkonsolos Mesim Abdullahoğlu Hacıyev ve bir milletvekilinin konuşmasından sonra günün anlam ve önemini belirten bir konuşma da ben yaptım.

Belediyelerimizin Azerbaycan adına açtığı parklar, Kültür Evimiz, Kocaeli’deki faaliyetleri dile getirdim. Dokuzuncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in anlattıkları “Devlet kurmak, kurumlarını teşkil etmek zor bir iştir. Gardaşım Haydar Aliyev’i anası Azerbaycan’ı kurmak için doğurmuştur.” Sözlerini naklettim.

Her bir konuşmacı, kardeş ülkeler arasındaki ilişkilerin kuvvetlendirilmesi konusunu dile getirdiler.

 

8. KİTAP FUARIMIZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 8. Kitap Fuarı ile önemli bir hizmet yapıyor. Kocaeli bu etkinlikle öncelikle de sosyal medya alanında tanıtımını öne çıkarmış oluyor.

Birçok yazar kitabını sergiliyor, okuyucuları ile buluşuyor. Dostluklar zinciri oluşuyor. Bu faaliyetle kitap sevgisi ve önemi öne çıkıyor. Projeyi gerçekleştirenlere ve destek verenlere içtenlikle teşekkür edip kutluyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR