Bakan Işık yerli otomobilin prototipini yayınladı

MAKALEYİ DİNLE

Yıllardır hemen her söyleminde yerli otomobil vurgusu yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bir sürprizle karşımıza çıktı. TÜBİTAK öncülüğünde geliştirilen yerli otomobilimizin prototip fotoğrafını sosyal paylaşım hesaplarında yayınladı.

Maskeli bir şekilde fotoğraflanan Türk malı otomobil heybetli bir görünüme sahip…

İç dizaynı sade ve geniş olarak tasarlanmış. Navigasyonu da olan otomobilin prototipini görenler, bu hayalin ne zaman gerçek olacağını merak etti.

Türk tipi otomobili ilk test eden Bakan Fikri Işık, prototipi yapılan aracı bir süre kullandı.

Heyecan veren yerli otomobil projesinde ilk kayda değer gelişmede böylece yaşanmış oldu.

 

İzmit Belediyesi’nde görev değişikliği

İzmit Belediyesi’nde geçtiğimiz günlerde bir görev değişikliği yaşandı. Başkan yardımcısı Güray Oruç’un görevleri arasında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi eklendi.

İzmit’te geniş bir kesim tarafından tanınan ve uzun yıllar İzgaz bünyesinde görev yaptıktan sonra İzmit Belediyesi tarafından transfer edilen Güray Oruç, ikili ilişkileri güçlü, yerel basınla ilişkileri kuvvetli bir isim. Belediye içerisinde de sevilen sabırlı ve yapıcı kişiliğiyle önemli birimlerin sorumluluğunu yürüten Oruç, bundan sonra İzmit Belediyesi’nin dışa açılan kapısı yani halkla ilişikleri de yürütecek.

Daha önce başkan yardımcısı Dr. Mehmet Ögren’e bağlı olan birim in sorumluluğunu alan Güray Oruç, sorumlusu olduğu Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ‘de Mehmet Ögren devretti.

Oruç ve Ögren’e yeri görevlerinde başarılar dilerim.

 

Selahattin Altınkaya ameliyat oldu

CHP Kartepe Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi eski Köseköy Belediye Başkanı Selahattin Altınkaya, geçtiğimiz günlerde ufak bir operasyon geçirdi. CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar da gençlik kolu başkanı Cihan Çakır,  kadın kolu başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür ve SKM başkanı Hamza Özcan yanına alarak, Altınkaya’yı geçmiş olsun ziyaretine gitti.

 

Kürşat Tüzmen bugün KSO’nun konuğu oluyor

Kocaeli Sanayi Odası(KSO) Meclisi ekte yazılı gündemi görüşmek üzere bugün saat 10.30’da  KSO Meclis Toplantı Salonunda toplanacak. Toplantıya konuk konuşmacı olarak Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ve Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Müdürü Mücahit Keskin katılacak.

 

 

Fotoğraf Kulübü’nün konuğu Altuğ Şenel olacak

Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübü'nün yeni sezondaki ilk konuğu 'Likya Yolu' fotoğraf sunumu ve söyleşisi ile KASK (Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği) Başkanı Altuğ Şenel olacak. Gerçekleştirdiği gezi ve etkinliklerle adından sık sık söz ettiren Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübü’nün yeni sezona hızlı başladı. Fotoğraf Kulübü’nün yeni sezondaki ilk konuğu, KASK (Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği) Başkanı Altuğ Şenel olacak. 16 Ekim Cuma günü Fuariçi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşecek olan 'Likya Yolu' konulu sunum ve söyleşiye bütün fotoğraf severler davetlidir.

 

Vatandaş yol ve ulaşım sorunun çözülmesini istiyor

Bahçecik’te oturan Reyhan Büyükkazaz isimli okurumuz evlerinin bulunduğu bölgede bir kazı çalışması yapıldığı ve daha sonra yolun toprak olarak bırakıldığını söylüyor. Reyhan Hanım bölge sakinleri olarak yaşadıkları sıkıntıların yerel yönetimler tarafından giderilmesini istiyor. Sıkıntılarını sıralayan Büyükkazaz, “Belediye’den yol istiyoruz. Her yer köy yolu gibi toprak içerisinde. En yakın otobüs durağı evlerimizin bulunduğu alana 2.5 km uzaklıkta. Bahçecik Damlar Mahallesi Fındıklı Mevki Erten Sokak sakinleri olarak sıkıntılarımız bu kadarda değil.  Belediye yada halk otobüsü olarak toplu taşıma aracımız bulunmuyor. Günün hiçbir saatinde ulaşım sağlanamıyor. Bu sıkıntılarımızın giderilmesini işitiyoruz” dedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR