Allah sevdiği kuluna önce eşeğini kaybettirir, sonra da buldururmuş!

MAKALEYİ DİNLE

MHP Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek…

Önceki gün gazetemize mail gönderdi….

Şimşek, 60 Evler’e belediye otobüsü verildiği için Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

Şimşek’in mailini birlikte okuyalım;

“Derince’ye verilen son hizmet bilboardlarda boy boy afişe edilirken, ben şu ana kadar teşekkür edememenin mahcubiyetini yaşıyordum.

Bu vesile ile gecikmiş teşekkürü kaleme almaya karar verdim.

Derince ilçemize bağlı benim de ikamet ettiğim 60 Evler mahallemize belediye otobüsü tahsis eden Büyükşehir belediyemize teşekkür ederim.

Göreve geldiğinden beri Derince’ye özel bir önem verdiğini bildiğim belediye başkanımıza ayrıca teşekkürü bir borç bilirim.

 

***

 

Derince 60 Evler’e 30 yıl önce 60 tane ev varken belediye otobüsü vardı.

Gelişen bölge ve çoğalan nüfusa endeksli otobüs sayısı artardı.

Kendilerine teşekkürü borç bildiğim sayın başkanın döneminde Şubat 2014’te belediye otobüsleri kaldırılmış yerine eski köy midibüsleri gönderilmişti.

Teşekkürü neden borç bilmeyeyim en azından yaya kalmamıştık. 

Neyse ki dünyada teknoloji gelişiyor kooperatiflere bağlı midibüsler de bu gelişmeden nasibini alıyordu.

Alınacaklarını biliyorum ama bu konuda teşekkür etmeyeceğim.

Zira dünyada teknolojinin gelişmesini bile kendilerine rahatlıkla mal eden bir kabiliyete sahip olan zatı muhteremlere bunu yemediğimizi de anlatmalıyım.

Fakat çeşitli özelliklerinden dolayı takdir edilesidirler.

Mesela bir hakkınızı elinizden alıp bir süre sonra size bunu lütuf gibi sunma özelliklerini takdire şayan buluyorum.

Hak diyorum çünkü ulaşımımızın sağlanmasını belediyeler yapmak zorundadır, bu bizim hakkımızdır. “Allah sevdiği kuluna önce eşeğini kaybettirir, sonra da buldururmuş”.

Biz de Allah’ın sevgili kuluyuz ki otobüsleri iki yıl önce mahallemizden aldılar.

Şimdi de veriyorlar.

Sevinelim.

Mademki Metro veya Tramvay gelmiş gibi boy boy müjde afişleri asıyorsunuz.

Aklımızla alay edercesine…

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım iyisi mi teşekkür şimdilik borcum olsun”

 

***

 

60 Evler (Dumlupınar Mahallesi-Yavuz Sultan Mahallesi), Derince’nin en büyük mahalleleridir. Belediye otobüslerinin tekrar seferlere başlaması, mahalle için büyük önem taşıyor…

60 Evler’e belediye otobüs tahsisisin boy boy afişe edilmesi benim de garibime gitti…

60 Evler’den belediye otobüsünü kaldırarak zaten büyüt bir hata yapmıştınız…

Siz sadece hatanızı düzelttiniz…

 

Sokak kütüphanesine kitap desteği verdiler

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri, İzmit Belediyesi’nin sokak kütüphanelerine kitap desteği sağladılar. Toplumsal Sorumluluk Projesi kapsamında Yrd. Doç. Dr. Sevgi Türker Kaya  öncülüğünde öğrenciler Tuğçe Özdemir, Gamze Bozkurt, Ahsen Yalçın ve  Şeyda Özbekler  topladıkları 125 adet kitabı sokak kütüphanesine teslim ettiler. Belediye yetkilileri de üniversiteli öğrencilere duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiler. Yürüyüş Yolu’nun Vakıflar Bankası ve Ulugazi İlkokulu karşısındaki iki ayrı yerde bir süre önce sokak kütüphaneleri faaliyete geçirilmişti.

 

CHP’li kadınlarda evdeki hesap çarşıya uymadı

Delege seçimi… İlçe Başkanlığı seçimi… İl Başkanlığı seçimi… İl Gençlik Kolları seçimi derken önceki gün CHP’de il kadın kolları seçimi yapıldı… Mevcut başkan Hülya Yolcubal ve Kartepe eski Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyöyür aday oldu… Seçim öncesi Yolcubal’ın seçimi rahat kazanacağı düşüncesi hakimdi. Seçim yapıldı ve Sevim Pekyörür, 7 oy farkla seçimi kazandı. Demek ki, evdeki hesap çarşıya uymuyor. Pekyörür’ü kutluyoruz.

 

AKP’den BAYŞAD’a ziyaret

AKP İzmit Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve ekibi önceki gün merkezi Kocaeli’de bulunan BAYŞAD (Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği (BAYŞAD) Genel Merkezi’ni ziyaret etti. AKP heyetini genel başkan Osman Saraç karşıladı. Demirtaş, ziyaret sebebinin kitap okuma bilincinin arttırılması olarak açıkladı. Demirtaş, “Hem okuyalım, hem okutalım. Kitap durağında buluşalım” sloganıyla yola çıktıklarını, kitap okuma konusunda halkın duyarlılığını arttırmak ve evlerde atıl durumda bulunan kitapların halka arzını sağlamak amacı güttüklerini, hiç bir ayrım yapmadan toplumun her kesiminin bu konuda bir araya gelmesi gerektiğin söyledi. Ziyaret sonunda Saraç, Demirtaş’a kitabını hediye etti. Güzel bir proje. Kitap okuma oranının az olduğu ülkemizde bu tür kampanyaların sayısı artmalı dişe düşünüyorum.

 

Köşker’den altın öğütler!

Gebzeli gençlere yönelik hazırlanarak hayata geçirilen gençlik projesi 41 Genç 41 Gelecek Liderlik eğitimi projesinin ikinci dönem öğrencileriyle bir araya gelen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, gençlere ilk dersi kendisi verdi. Köşker gençlere, “Size sunulan bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek tarihini bilen, geçmişini tanıyan, milli değerlerini tanıyan ve özümseyen; kendine tarihine, milletine, doğaya dost birer birey olarak kendinizi geliştirin” dedi. Köşker haklı. Ama kendinizi en iyi şekilde yetiştirseniz bile, AKP’li olmadınız mı kapılar yüzünüze kapanıyor…

 

 

Dolabınızda durmasın!

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim, başarılı çalışmalara imza atıyor. Zaim, Üsküdar ve Tokat Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilen ‘Dolabınızda durmasın, sokakları ısıtın’ kampanyasının ilçemizde de uygulanması gerektiğini belirtti. Muhtar Zaim, ‘Sayın Valimizden, Sayın Kaymakamımızdan ve Gölcük Belediyemizden Üsküdar’da ve Tokat’ta hayata geçirilen bu kampanyanın ilçemizde de hayata geçirilmesini istiyorum. O bölgede kurulan duvarın muhtarlığımın yanına kurulmasını talep ediyorum. Çünkü bu duvar ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek” dedi. Fotoğrafta, Tokat Belediyesi’nin yaptığı çalışma görülüyor. Aslında ilginç bir çalışma. Denemekte fayda var.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR