Olacağı buydu… Kulüpler birbirine girdi…

MAKALEYİ DİNLE

Bir garabet haline gelen 2. ve hele hele 3.Lig’lerde sonunda isyan bayrağı açıldı…

TFF dışında geliri olmayan kulüplerle, TFF’nin gönderdiğine burun büken zengin kulüpler arasındaki uçurum had safhaya ulaşırken, arpalık haline gelen belediye destekliler başarıya ulaşamıyor… Mahalle takımının bir üstü görünümündeki takımlar ise barılı olurken, önleri tıkanıyor…

Sonuç…

Ulusal ve uluslar arası bazda Türk futbolu iflas ediyor…

Sonra da koca koca adamlar, kafa yoruyormuş görüntüsü verip, çare arıyormuş gibi yapıyor…

Diğer yandan komisyonları cebe indiriyor…

İndira Gandi misali…

***

Önce habere bir göz atalım isterseniz…

“Kulüplerin toplantısında bardaklar havada uçuştu!

2. ve 3. futbol liglerinin şirketleşmesine dair tüzük tadili toplantısında kavga çıktı. Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın, değişikliklere itiraz eden Bayrampaşa Başkanı İsmail Hocaoğlu’na sinirlenerek kafasına bardak fırlattı.

İkinci ve üçüncü lig kulüplerinin şirketleşmesi konusunda yapılan tüzük tadili toplantısında çıkan kavgada bardaklar havada uçtu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun İstanbul Riva’daki merkezinde dün gerçekleştirilen toplantıda Centone Karagümrükspor Başkanı Cengiz Günaydın, tüzük konusunda tartıştığı Bayrampaşaspor Başkanı İsmail Hocaoğlu’nun kafasına bardak fırlattı.

Ortalık bir anda karışırken diğer kulüp başkanları ve yöneticiler araya girip kavganın büyümesini önlemeye çalıştı. Daha sonra TFF güvenlik elemanları salona girerek ortamı yatıştırdı.

 

HOCAOĞLU: SİZE Mİ KALMIŞ TÜZÜK YAPMAK!

Kavga ise şöyle başladı: Kulüplerin şirketleşmesine dair tüzük tadili için herkes görüşlerini dile getirdi. 2. lige kiplerinden Bayrampaşaspor Başkanı İsmail Hocaoğlu (üstte), 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı da olan Karagümrükspor Başkanı Cengiz Günaydın’a “Size mi kalmış tüzük yapmak. Niye yapıyorsunuz? O tüzüğü bir de biz görelim. Kendi başınıza tüzük hazırlayamazsınız. Getirin görelim” dedi. Bunun üzerine Günaydın, “Biz burada ne konuşuyorsak paylaşıyoruz. Her şeyimiz açık ve seçik. Demokrat bir şekilde konuşuyoruz. Sizin sıkıntınız nedir” dedi ve elindeki su bardağını Hocaoğlu’nun kafasına fırlattı.

 

CENGİZ GÜNAYDIN: ÜZGÜNÜM, KENDİMİ TUTAMADIM

Centone Karagümrükspor Kulübü Başkanı Cengiz Günaydın (üstte), yaşanan kavgayı doğrulayarak, “Pazarspor Kulüp Başkanı Hüseyin Ağabey (Yangın) ile çalışıyoruz. 2 aylık süreç var. Çabalarımızla kulüplerin kasasına 300-400 bin lira para girdi” dedi.

Federasyon gelirleriyle bir dertleri olmadığını kaydeden Günaydın, “Federasyonda toplantı oluyor, 25 kulüp başkanından 5’i söz alıyor. Biz bir şey yapınca ‘Sen kime sordun’ oluyor. Amaç kulüplerin menfaatine” dedi.

 

ÜSTÜNE GİTTİLER

Tatsız bir olay yaşandığını kaydeden Günaydın, “Pazarspor Kulübü’nün üstüne fazla gidilince ben de kendimi tutamadım. Üzgünüm. Bizler Türk kulüplerinin yaşaması için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.”

***

Haber bu…

Kafa belli…

Şirketleşme…

Biz de ise bir tek Derincespor ile Birlikspor şirket…

Geri kalanlar hasbelkader siyasetle yola devam etmek zorunda…

Bu bir kıvılcım…

Ve bu kıvılcım tutuşursa ligde yangın çıkar…

Bu kadar uçurumun olduğu bir yıl olmamıştı…

Van Persi nerede…

Karagümrük nerede?..

Hele hele Dersimspor nerede?..

Yazık günah…

Futbol iflas etmiştir ve bunun ilk emareleri verilmektedir…

Siyasetle futbol buraya kadar gider işte…

Neymiş?..

Futbol özerkleşmişmiş…

30 yıldır bu teraneyi okuyup duruyoruz…

Hikaye-i maslahat…

Geçiniz efendim geçiniz…

Futbol özerkleşmedi…

Daha da bağımlı hale getirildi…

Allah rahmet eylesin…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Hakan Yağcıoğlu - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ender - Hakan Bey yazarınız artık neden yazmıyor. Müdür olarak Erdem'i i dinlendiriyormusunuz yoksa

Yanıtla . 0Beğen 17 Eylül 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR