Şuurlu Öğretmenlerin isteklerini bakın!

MAKALEYİ DİNLE

Şuurlu Öğretmenlerin isteklerini bakın!
Şuurlu Öğretmenler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Cemil Koral, önceki gün 4+4+4 olarak sınıflandırılan yeni eğitim sistemiyle ilgili açıklama yaptı.
Koral’ın açıklaması şöyle;
Zorunlu eğitimde yapılan değişikliklerde şekil değil muhteva önemlidir. Değişiklikleri, muhteva ile ilgili olmadığı için de ihtiyatla karşılıyoruz. Bu tasarı çocukların kalbine ne konulacağı konusunda bir çözüm sunmamaktadır. Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak eğitimde yapılması planlanan değişikliklerde aşağıda ki hususların dikkate alınması gerektiğini düşünüyoruz.
1- Cuma günü mesaisi, Öğretmen ve öğrencilerin rahatça namaza gitmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmelidir.
2-İlk dört yıldan sonra, hafızlık müessesesinin canlanmasını sağlamak maksadıyla kuran kurslarına yönlendirme imkânı sağlanmalı ve ikinci dört yılın müfredatını bu kurslarda tamamlama imkânı sağlanmalıdır. Kanada'da ve benzeri ülkelerde bunun başarılı örnekleri vardır.
3-Özel İmam Hatip Lisesi açmanın önündeki engeller kaldırılmalıdır.
4-Okullarda mescit açma yasağı kaldırılmalıdır. Bu yasak Anayasa aykırıdır.
5- Karma eğitim kaldırılmalı, bu yapılamıyorsa velilere tercih imkânları sunulmalı ve evde eğitime fırsat verilmelidir.
6-Osmanlıca seçmeli ders olarak okutularak milli kültürümüzden kopuk bir neslin yetişmesinin önüne geçilmelidir. Örnek dedesinin mezar taşını okuyamayan diplomalı profesörler yetiştirmemeliyiz.
7-Çıraklık ve mesleki eğitim daha cazip hale getirilmelidir.
8-Milli ve manevi değerleri yaşayan, örnek olan ve bunu öğreten öğretmenler yetiştirilmelidir.
9-İlköğretimin altı yaşında başlaması pedagojik açıdan sakıncalıdır. İlköğretim 1. sınıf kazanımları açısından değerlendirildiğinde; parmak kasları gibi motor gelişimini barındıran beceriler yetersiz kalabileceğinden, öğrencilerin okul hayatına başarısızlıkla tanışması ve özgüven konusunda olumsuzluklar oluşturacaktır.
**
İktidar ve eğitim yöneticileri Allah'ın rızasını kazanmak, Müslüman halkın duasını almak istiyorlarsa yapılacak değişiklikleri kınayanın kınamasına aldırmadan Önce Ahlak Ve Maneviyat eksenli yapmak zorundadırlar. Aksi halde son günlerde ilimizde de örneklerini gördüğümüz akrabasını katleden gençlik yetiştirmeye devam edeceğiz. Bu gibi olaylar geçmişten günümüze uygulanan eğitim sisteminin ürünüdür.”
**
Şuurlu Öğretmenler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Cemil Koral’ın açıklamaları böyle.
Bu açıklamayı okuduğumda kendimi “Suudi Arabistan’da” yaşıyormuşuz gibi hissettim.

HAS Partili meclis üyelerinden suç duyurusu
Darıca Belediyesi HAS Parti Meclis üyeleri, Ömer Öztürk, Ali Tulgar ve Abdullah Özkan, HAS Parti Darıca İlçe teşkilatında basın toplantısı düzenledi. Partililerin de katıldığı basın toplantısında meclis üyeleri, Darıca belediyesi Bayramoğlu mahallesi’nde bulunan 29K1B pafta 1215 ada 1 parsel 956 ada 1,2,3 parseller ve imar durumunda çocuk bahçesi olarak ayrılan yerlerde yapılan usulsüz satış ve kamu zararının meydana gelmesine sebebiyet vermekten Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, belediye encümen üyeleri ve Belediye İmar müdürlüğü ve Emlak İstimlak müdürlükleri hakkında Gebze Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını açıkladılar.
Meclis üyeleri, “Tadilatlarda tamamen kişilerin menfaati gözetlenmiş olup, tadilat hukuka uygun yapılmamıştır. İhale yapılması gerekirken yapılmamıştır. Darıca Belediye Encümeni kendisine verilmeyen takas yetkisini kanunlara aykırı olarak kullanmak suretiyle suç işlemiştir. Arazilere piyasa değerinde fiyat takdiri yapılmamış, gerçek değerlerin altında bedel belirlenerek belediye zarara uğratılmıştır. Yasaya aykırı işlemler yapanlar hakkında yasal işlem yapılmasını arz ediyoruz” dediler.

Ali Bardakoğlu, Kartepe’de seminer verecek
Kartepe Belediyesi, Kartepe Müftülüğü ve Marmara Ordulular Derneği işbirliğinde düzenlenen eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu’nun konuk olacağı “Hazreti Peygamber’in Ahlakı Işığında Aile ve Çocuklar” konulu program, bugün saat 19.00’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayacak programda Kartepe İlahi Grubu da çeşitli ilahileri seslendirecek.
Katılımın yoğun olması beklenen program için otobüsler Kartepe eski belde belediye binalarının önünden saat 18.30’da hareket edecek.
Ayrıca İzmit için Gültepe Cem Evi’nden kalkan araç ise Gültepe Muhtarlığı, Orduevi ve Halkevi durağından katılımcıları alıp salona ulaştıracak.
Aynı zamanda Başiskele Ordulular ve Korganlılar Derneği’nden ayrı bir araç etkinlik için hareket edecek.

MHP’ye üye katılımı
MHP Derince İlçe Teşkilatı, Çınarlı Mahalle temsilciliğinde önceki akşam düzenlenen üye katılım töreninde 32 kişinin daha rozeti törenle takıldı. Törende konuşan İlçe Başkanı Emin Şimşek, partiye yeni katılanlara hoş geldiniz diyerek, “Üye katılım programlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yeni katılımlarda partimiz daha güçleniyor” dedi.

HAS Partili gençler Çanakkale’ye gidiyor
HAS Parti Genel Merkez Gençlik Kolları örnek projeye imza atıyor. 18 Mart Çanakkale Destanı’nın yıl dönümü münasebetiyle partili gençler, Çanakkale’ye gidiyor. Marmara bölgesindeki bütün il gençlik kolları bu yapılan çalışmaya katılacak. İlimizden İl Gençlik Kolları Başkanı Hakan Gürhan başkanlığındaki 50 kişilik gençlik ekibi programa katılacak. 11 Mart’ta Çanakkale gidecek olan gençler burada tarihi yerleri gezmenin yanı sıra orada temizlik yapacaklar. 18 Mart’ta Çanakkale gidecek olanlar daha temiz bir yer bulacaklar.

Halk Eğitim’de Emlak Danışmanlığı Kursu açılıyor!
İzmit Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından “Emlak Danışmanlığı Kursu” açılacak. Katılmak isteyenlerin İzmit Halk Eğitimi Merkezi’ne başvurmaları gerekmektedir. Bilgi için 321 48 61 nolu telefon aranabilir.

Derince’de elektrik kesintisi
SEDAŞ’tan yapılan açıklamada bugün çalışma yapılacağı için 09.00 ile 13.00 saatleri arasında Derince Yenikent Mahallesi, Turgut Özal Caddesi, Begüm Sokak, Sönmez Sokak, Ergül Sokak, İsmetpaşa Caddesi, Doğuş Sitesi 9-10-11 nolu siteler ve çevrelerinde elektrik kesintisi yapılacak.
Yarın da saat 09.00 ile 12.00 saatleri arasında Derince Yenikent Mahallesi, Galaksi İş Merkezi, Kocaelispor Tesisleri ve civarı, Maliyeciler sitesinde elektrik kesintisi yapılacak.

Turna’dan dev yatırım!
1986 yılından beri yurt içi taşımacılığında önemli yeri olan Dilovası-Gebze arasında hizmetlerini sürdüren Turna Nakliyat, geçtiğimiz hafta otomotiv sektörünün dev kuruluşlarından olan Mercedes’le yaptığı 10 milyon euro'luk dev anlaşma ile filosuna 100 yeni araç daha kattı. Turna Nakliyat merkezinde yapılan teslim törenine Turna Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durna, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Durna, Cengiz Gündüz, Mustafa Durna ve Samet Durna ile Mercedes firması satış yetkilileri Güven Onan, Aydın Göktaş, Abdurrahman Zengin, Emrah Yalıngök ve Efe Tunalıoğlu ile Show Tv'de yayınlanan "O Ses Türkiye" yarışmasında yarı finale kalarak büyük beğeni toplayan Nurullah Çukan katıldı.

Vergi Dairesi Müdürü Yıldırım’ı ziyaret etti
Karamürsel Vergi Dairesi Müdürü Hanifi Demir, vergi haftası sebebiyle Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı ziyaret etti. Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen ziyarette vergi haftasının önemine değinen Müdür Hanifi Demir, Yıldırım’a çiçek hediye etti. Başkan Yıldırım, Vergi Haftası sebebiyle, Müdür Hanifi Demir ve çalışanlarını tebrik ederek, günlerini kutladı.
Karamürsel Vergi Dairesi Müdürü Hanifi Demir’e ziyareti sırasında Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz, Mal Müdürü Yunus Emre eşlik etti.BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Timsahlar renk körüdür.# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR