Kent Konseyleri Polat Alemdar’ın konseyi mi sanıyorlar!

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye’nin en çok seyredilen dizilerin başında Kurtlar Vadisi gelir…
7’den 70’e neredeyse herkes izler…
Çocukluk yıllarında atari reklamı vardı…
Reklamda sokakların bomboş olduğu izlenimi yaratılırdı.
Kurtar Vadisi’nin olduğu akşamlarda da sokaklar bomboş.
Hırsızlıkların da en çok Kurtlar Vadisi’nin olduğu akşamları oluyormuş…
Vatandaşlar o kadar kendini diziye kaptırmışlardı ki, dizinin önemli figürlerinden “Çakır” öldüğü için gıyabında cenaze namazı bile kılınmıştı.
Biz böyle bir milletiz…
Zamlara sesimiz çıkmaz, ama dizi icabı birisi öldü diye gıyabında cenaze namazı bile kılabiliyoruz…
******************************
Gelelim asıl konumuza…
Kurtlar Vadisi’nin başrol oyuncusu Polat Alemdar, birçok kişinin idolüdür…
Polat Alemdar’ın adı Çanakkale’de yapılan kent konseyinde geçti.
Çanakkale'de düzenlenen 3'üncü Türkiye Kent Konseyleri buluşmasında konuşan Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Sedat Yücel, Kent Konseyleri'nin ne olduğu konusunda yaşanan bilgi eksikliğine dikkat çekti.
Aynı zamanda AKP Gölcük İlçe Başkanı da olan Sedat Yücel, “Bazıları Kent Konseyleri'ni Polat Alemdar'ın konseyi zannediyor" diyerek ilginç bir tespitte bulundu…
******************************
Çanakkale Truva Otel'de, Türkiye Kent Konseyleri buluşmasının 3'üncüsü yapıldı. Buluşmaya Çanakkale Valisi Vekili Alper Faruk Güngör, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Av. Muharrem Erkek, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Sedat Yücel, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Bakı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG- MEWA) Genel Sekreteri Mehmet Duman, Birleşmiş Milletker Kalkınma Programı (UNDP) Demokratik Program Müdürü Leyla Şen ile bazı illerin Kent Konseyleri Başkanları katıldı.
******************************
Dönem Başkanı Sedat Yücel, Kent Konseyleri'nin bir siyasi görüşü olamayacağını, ne mevcut belediyelere muhalif, ne de onların arka bahçesi olmaması gerektiğini belirtti.
Kent Konseyleri'nin, şehrin önceliklerini belirleyip çalışmalar gerçekleştirmesi gerektiğini ifade eden Yücel, "UNDP ile kentler adına çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz. Bu çalışmaların kentlere yarar getirmesini istiyoruz. Ancak bir konudan rahatsızız. Kent Konseyi'nin dışında olanlar Kent Konseyleri ile ilgili Türkiye'de projeler üretiyor. Ama işin içinde çalışan, sahada olan, problemi anlatan, yaşayan insanlar bundan haberdar değil. Bir fayda elde edilecekse bu faydadan kentler yararlanmalıdır. Dolayısıyla herhangi bir kentteki güzellikler, Türkiye'deki diğer illerle de paylaşılsın" dedi.
******************************
Kent Konseyleri'nin ne olduğu ile ilgili kentlerde bilgi eksikliğinin olduğunu kaydeden Yücel, bazı kişilerin Kent Konseyi'ni, Kurtlar Vadisi dizisindeki Polat Alemdar'ın konseyi sandığını dile getirdi. Yücel, "Hâlâ Kent Konseyleri'nin ne olduğuyla ilgili kentlerde bilgi eksikliğinin olduğunu biz biliyoruz. Bazıları Polat Alemdar'ın konseyi zannediyor. Kent Konseyleri'nin daha iyi tanınması düzenli çalışmalardan geçiyor" diye konuştu.
******************************
Sedat Yücel’in konuşması ne kadar ilginç değil mi?
Bazılarının Kent Konseyi’ni Polat Alemdar’ın konseyi gibi görmesi…
Yücel şunu bilmeli ki; Eğer hâlâ birileri Kent Konseyi’ni Polat Alemdar’ın konseyi olarak görüyorsa, bunda en büyük suçlu Kent Konseyi yöneticileridir…
Kent Konseyleri, belediyelerin güdümünde olduğu müddetçe, “Belediyelerin, dolayısıyla siyasi partilerin arka bahçeleri” olarak görülmeye devam ederler…


Karamürsel İSU’dan bir şikayet daha var!

Geçen hafta gün Karamürsel’den bir mail geldi. İSU’dan şikayet ediliyordu. Maili yayınladık.
Önceki gün bir mail daha geldi.
Mailde şunlar yazıyordu;
“Karamürsel İSU’dan şikayet var” yazısı gazetenizde yayınlandıktan sonra İSU Karamürsel Müdürü bu şikayet yazısının hıncını almak için Karamürsel’de bu zamana kadar olmayan bir uygulamayı hayata geçirmiştir.
Bu uygulama iki fatura bilemediniz, üç fatura borcu olanlara “Suyunuz kesilecek” diye değil, “İcraya verileceksiniz” diye yazan yazıları Karamürsel’deki abonelere yollamıştır.
Daha düne kadar AKP yetkililerinin Enerji Bakanı’na Kocaeli’de SEDAŞ’ı vatandaşın iki fatura yüzünden elektriğini kesiyor diye şikayet ederken şimdi AKP’li bir belediyeye bağlı İSU’nun vatandaşa baskı yapması az bir borç için bile icra tehdidi yapması çelişki değil mi?
******************************
Buradan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram’a sesleniyorum…
Karamürsel İSU’dan büyük şikayet var…
Konunun takipçisi olursanız iyi olur…

Artvinliler’den Ellibeş’e ziyaret
Gölcük Artvinliler Derneği Başkanı Nihat Uzun ve dernek yönetimi, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'i makamında ziyarete edip dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ahmet Ark
Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Hamit Örgüç ve dernek yönetimi önceki gün Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark’ı makamında ziyaret etti. Başkan Örgüç, Ark’a derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ark, ziyaretten dolayı Örgüç ve yönetimine teşekkür etti.


Köşker, 7/24 Gebze’yi tanıtıyor

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, belediyecilik hizmetlerini vatandaşın ayağına getirecek kiosk dokunmatik cihazını Gebze Center’de düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı. Dokunmatik Hizmet Ekranından Gebze Belediyesi’nin hizmetleri anlatılacak.Dilovası Belediyesi Mobil İnternet Sitesi yayında!
m.dilovasi.bel.tr sitesine ister iphone ile ister diğer akıllı telefonlar ile bağlanarak ulaşabileceğiniz mobil site hizmete girdi. Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman; “İlçenin kentsel ve sosyal projeleri hayata geçirmekle birlikte Belediyemizi teknolojiyle buluşturma çabası içerisindeyiz” dedi.
Neden mobil site seçildi?
*Mobil siteler kurulum gerektirmez. Kullanıcılar diğer bilgisayarlardan nasıl sitenizi ziyaret ediyorlarsa her çeşit cep telefonlarından da o şekilde mobil sitenizi görebilirler.
*Mobil site her platformda çalışır ve tüm telefonları destekler.
*Mobil siteyi kullanıcılar silemez.
*Mobil site için sadece web adresin bilinmesi yeterlidir.


AKP Kandıralı gençler umre ziyaretlerinde
AKP Kandıra Gençlik Kolları Başkanı Murat Ölmez ve yönetimi umreden gelen Diyanet Sen Kandıra temsilcisi İrfan Yağız’ı evinde ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete köy imamlarından Resul Ölmez ve Mehmet Albayrak da katıldı. Gençlerle sohbet eden İrfan Yağız tavsiyelerde bulundu. Kutsal topraklara genç yaşlarda gidilmesinin önemine değindi. Gençlere zemzem suyu ve hurma ikramında bulunan Yağız, gençlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

“Hem kardeşim, hem de yoldaşım”
Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri görevine getirilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Gültekin Görüm’e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. AKP Gölcük eski İlçe Başkanı Mevlüt Demir, AKP İlçe yöneticileri mali müşavir Samet Taşdelen, mali müşavir Muhammed Turan ve işadamı Mehmet Orhan, Görüm’ü makamında ziyaret etti. Demir, “Gültekin Bey benim hem kardeşim, hem yoldaşımdır” diyerek dostluklarını bir kez daha pekiştirdiklerini dile getirdi.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Dünyada her dakikada düşük şiddette depremin olduğunu


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR