Sığınmacılar ve bir Avrupa Birliği masalı daha!..

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye, Avrupa Birliği’ne (AB) katılmak için 1957 yılından bu yana, deyim yerindeyse “boşa kürek çekiyor!”

Çünkü AB üyelerinin gündeminde hiçbir zaman Türkiye’nin katılımı olmadı! Ama, Türkiye’de gelmiş geçmiş siyasi iktidarlar, “AB hikayeleri” ile bu milleti hayli oyaladılar ve uyuttular!

Kaç kişi hatırlıyor bilemem!

Tarih; 29 Ekim 2004. Yer Roma. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş bayramı gününde Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Papa 10. İnnocenzio’nun devasa heykeli önünde “AB Anayasası Nihai Senedi’ni” imzalıyorlar!

Öncelikle altını çizelim; bu papa, 1644-1655 arasında yaşamış, kendisinden önceki papa 8. Urbanius’u öldürtmüş, “Engizisyon döneminin en eli kanlı papası” olma özelliğini taşıyan, “TEK AVRUPA” düşüncesinin sahibi, “Türk ve Müslüman düşmanı” bir kişidir!

Erdoğan ve Gül’ün AB Anayasası Nihai Senedi’ni imza töreni, ülkemizdeki medyada, “AB Kapıları açıldı” diye yansıtılıyor!

Ancak, AB üyesi ve etkinliği yüksek ülkelerin siyasal karar vericileri, Türkiye’nin AB’ye katılmasına olumlu bakmıyorlar! Bunlardan biri olan Avusturya’nın dönem başkanlığı sırasında, ABD’nin de kulisleri sonunda, 3 Ekim 2005 tarihinde, “Müzakere Sürecini Başlatmak” üzere bir adım atılıyor! Yine, Türkiye medyası manşetleriyle bayram ediyor! “Viyana Düştü! MERHABA AVRUPA. Türkiye’nin 42 yıllık rüyası gerçek oluyor.” Manşetli haberler çıkıyor! ( 4.Ekim 2005)

Ama, “Rüya bitmiyor!”

Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy; “İmtiyazlı ortaklığa bile Kıbrıs şartı getiriyor!” ( 2.11.2006)

Almanya  Başbakanı Merkel; “Türkiye AB ile 50 yıl içinde yakınlaşabilir!” diyor. ( 18.3.2007)

Fransa Sosyalist Parti lideri Moscovici; “AB’ye girmek istiyorsanız, soykırımı tanıyın” diyor! ( 19.4.2007)

Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy; “70 milyon Müslüman’ı Avrupa’ya sokmam” diyor! ( 2.12.2010 )

Nihayet Papa 16. Benediktus çıkıyor sahneye; “Müslüman Türkiye AB dışında kalsın” diyor! ( 12.12.2010 )

Şimdi de, Avrupa ülkelerine koşan “Mültecileri” Türkiye’de tutmak ve kendi ülkelerini “Müslüman istilasından!” korumak için, Türkiye’ye yeni bir “RÜŞVET” sunuyorlar!  

“Suriyeliler başta olmak üzere, çeşitli Asya ve Ortadoğu ülkelerinden Avrupa’ya sığınmaya çalışan milyonlarca insanın Türkiye’de kalmaları, Avrupa’ya geçişlerinin önlenmesi koşulu ile Türkiye’ye 3 milyon Avro ödeyecekler!”

Ha bir de “AB’ye Ekim 2016’dan itibaren Türk vatandaşlarının vizesiz girip çıkabilmesi” var!

Var ama, “garanti” değil!

Türkiye’nin, 72 kriteri yerine getirmesi halinde!”

İşte size yeni bir “Avrupa Birliği Masalı” daha!

Tabi, AB ile ilgili gelişmeleri bilmeyen, dünya gerçeklerinden haberdar olmayan pek çok insan, gelecek yıl sonu itibariyle Avrupa’ya vizesiz girilebileceğini hatta iş bulup çalışabileceğini hayal edecektir!

AKP, bu masalın da “siyasi rantını” çıkaracaktır!

Ama, göreceksiniz ki; yine bir masalla kandırılmışız!

NOT:  Ek’te, yer alan kupürler, özellikle balık hafızalılar içindir!

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR