CHP’li Alparslan günah çıkardı!

MAKALEYİ DİNLE

CHP İl Kongresi 3 Haziran’da İzmit Atatürk Spor Salonu’nda yapılmıştı...
Kongrede mevcut il başkanı Yalçın Kuşkan 333 oy alarak seçilmiş başkan olurken, diğer aday Servet Alparslan 215 oy almıştı. Özgür Kocaeli Gazetesi’nde haftalık yazı yazan Servet Alpaslan, köşesinde kongreyi değerlendirdi. Çok önemli ve doğru tespitlerde bulundu. CHP’liler bu yazıdan ders almalı.
Servet Alparslan’ın yazdığı yazının bir bölümü şöyle;
“CHP il başkanlığına aday oldum. Seçim sonrası Sayın Yalçın Kuşkan CHP Kocaeli İl Başkanlığı’na seçildi. Kongre salonunda da söylediğim gibi seçilen bizim de il başkanımızdır. Şunu hemen belirtmek istiyorum ki, rakip AK Parti stadyumlarda il kongrelerini yaparken, 1280 kişilik Atatürk Spor Salonu’nu dolduramamamız, daha çok yapacak işimiz olduğunu göstermektedir.
**
Bu durum; sadece düğünlere, cenazelere katılarak insanların en zayıf anlarında duygularını okşayarak, siyaseti örgüt içi mücadele olarak görerek siyaset yapmak, CHP’yi yerelde ve genelde iktidara getirmeyeceğini artık anlamak gerekir.
**
Buradan direk şahsımla ilgili olduğu için açıklık getirme adına bir konuya değinmek istiyorum. Bu da Sayın Hikmet Erenkaya’nın kongre anında ve sonrasında şahsımla ilgili bahsettikleridir. Bu kentte beni çok iyi tanıyanlardan biri olduğunu zannettiğim Sayın Hikmet Erenkaya’nın, birilerinin etkisi altında kalacağımı ima etmesi, bunu da bürokratlığımla ilişkilendirmesi, bu kadar süre siyaset yapmasına rağmen bürokrat siyasetçi ilişkisini anlayamadığını göstermektedir.
Sayın Hikmet Erenkaya bunları söylerken Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bir bürokratlık geçmişi olduğunu zannedersem unutmuştur. Siyaset yapmayı bireysel taviz almak olarak gören Sayın Erenkaya, benim neye taviz verip vermeyeceğimi, İSU Genel Müdürlüğüm ile kongreler süresince çok iyi anladığı için bu tutumu sergilediğini zannediyorum. Her ikisinde de taviz verseydim, Sayın Erenkaya böyle konuşmayacaktı. Oluşan tabloya bakıldığında da kimin tavizkar olduğu net bir şekilde ortadadır.
Bazı köşe yazarlarının ve bazı partililerin beni hala birilerinin adamı olarak göstermeleri, kongreyi hala doğru bir şekilde analiz edemediklerini göstermektedir. Bu zevat Sayın Sefa Sirmen’in, benim kurultay delege listesinde parti kimliği ile bulunduğunu hala anlayamamışlar veya anlamak istememektedirler.
Kongre süresince, kendilerini kanaat önderi olarak gösteren birilerinin delegelerin oylarını saat başı değiştirdiği iddiasına, bir il delegesi olarak inanmak istemiyorum. Hiçbir onurlu CHP delegesi kendisi ile adeta pinpon topu gibi oynayan kanaat önderlerine itibar edeceğini düşünemiyorum.
İl kongresi sona ermiş Sayın Yalçın Kuşkan kazanmış Ben ise seçimi kaybetmiş bulunuyorum. Ortada böyle bir gerçek dururken seçimin kaybedilmesinin sorumlusunun dışımda aranmasını doğru bulmuyorum. Liste yapılmasından sürecin yönetilmesine kadar sorumluluğun tamamen bana ait olduğunu belirterek, bu konuyu kapatmak istiyorum.
Kongre sonrası söylediğim gibi artık Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli örgüt seçimleri bitmiştir. Umarım kongre ile ilgili tüm söylemlerde sona erer. Bundan sonra tüm vaktimiz ve enerjimizi 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlere yönelik kullanmalıyız. Bu çalışmalar öncelikle örgüt içerisinden başlamalı, her sokakta aynı anda çalışma yapılacak şekilde organizasyon yapılmalı, örgüt seçimlerini ölçüt alarak hiç kimse hiç kimseyi ötekileştirmemelidir.
İlçe ve il kongresi süresince bazı kesimler tarafından fısıltı şekilde partililere ve delegelere pompalanan soy, sop ve hemşericilik kıskacından kendimizi mutlaka arındırmalıyız. Soy, sop ve hemşericilik ilişkileri ile örgüt seçimlerini kazanabilirsiniz ama asla belediye ve milletvekilliği seçimlerini kazanamazsınız.”
**
Sayın Servet Alpaslan, yazısının sonunda CHP’lilere uyarılarda bulundu. CHP’liler bu uyarılarda bulunsa iyi olur... Zira hepsi doğru tespitler... CHP İl Kongresi gösterdi ki, birileri delegelerle pinpon topo gibi oynamaya devam ediyor. Böyle giderse, yerel seçimlerde ön seçim olursa, birileri delegelerle pinpon topu gibi oynamaya devam edecek. İyi oynamalar...

Cumhuriyet Cafe şık oldu

Cumhuriyet Parkı’nda bulunan ve İzmit Belediyesi kuruluşu olan SARBAŞ tarafından işletilen Cumhuriyet Cafe yeni baştan yenilendi. Yaklaşık bir oy boyunca tadilatta bulunan kafe yeni haliyle daha güzel oldu. Her gün yüzlerce kişinin nefeslendiği Cumhuriyet Cafe, vatandaşlar tarafından da büyük ilgi görüyor. Aynı anda yaklaşık 100 kişinin yararlandığı asırlık ağaçlar arasındaki Cumhuriyet Cafe, sıcak yaz günlerinin vaz geçilmez mekanı oluyor.
Cumhuriyet Cafe’de çayın 1 lira, meşrubat 1,75 lira, soda 1 lira, kahve 5.5 lira, ayran 75 kuruş, limonata 1,5 lira ve tost 1,5 lira.Gölcük’te dezenfekte aracı

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in çevre ve doğaya faydalı hizmetlerin kazandırılması çalışmaları ve talimatları sonucunda, belediye kazandırılan Çöp Konteynerleri Dezenfekte aracı, ilçe genelinde mahallelerde çalışmalarına devam ediyor. Saatli çöp uygulaması kapsamı dışındaki mahallelerde bulunan çöp konteynerlerini araç içindeki dezenfekte ilaçlarıyla ve tazyikli su yardımıyla hijyenik hale getiriliyor.


Pehlivan ve Bayram çalışmaları inceledi
İSU Genel Müdürü İlhan Bayram ve Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan birlikte Körfez’de yapılan altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Mimar Sinan Mahallesinde yapımı devam eden yağmur suyu hattı çalışmasını inceleyen Pehlivan ve Bayram daha sonra Hacı Osman Mahallesinde kirli ve temiz su hatlarının tamamının değiştirildiği çalışmayı incelediler. Mehmet Akif Ersoy Caddesindeki yağmur suyu hattı çalışması yirmi gün sonra, Hacı Osman Mahallesindeki altyapı çalışmasının dört ay sonra tamamlanması hedefleniyor.


Maldivler’den yatırım çağrısı
Maldiv Cumhuriyeti Konut ve Çevre Bakanı Dr. Mohamed Muiz, ülkesinde yapılacak yatırımlarla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Kocaeli’ye geldi. Sekaparkı gezen Dr. Mohamed Muiz, öğle yemeğinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’la bir araya geldi. Muiz ülkesinde turistik tesis yatırımı yapacak girişimci işadamları aradıklarını söyledi. Tavuk çiftliğinin bulunmadığı ülkede Türk girişimcilerin çiftlik kurabileceği düşüncesi ortaya çıktı. Bakan Muiz, tavuk etinin dondurulmuş olarak Brezilya’dan ithal edildiğini ifade etti. Sekaprak’taki deniz uçağını ve yaptığı çalışmaları da inceleyen Bakan Muiz, “Maldivler, bin 200’den fala adadan oluşan bir ülke. Adalar arasındaki ulaşımı uçaklarla sağlıyoruz” dedi.


İzmit’te park sayısı artıyor

İzmit Belediyesi şehrin çeşitli yerlerinde inşa ederek halkın hizmetine sunduğu park ve oyun gruplarının açılışlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Son 3 yılda 60 yeni park yapan İzmit Belediyesi yeni yapılan park sayısını 100’e çıkarmayı hedefliyor.BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Fillerin hortumunda 7 litre su tutabildiğini,


GÜNÜN SÖZÜ


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR