“Hain” olmak!..

MAKALEYİ DİNLE

Siz isteğiniz kadar ısrar edin, Türkiye’yi Avrupa Birliği üyesi yapmayacaklar!

Neden yapsınlar ki?

Feodal Düzen kalıntısı “Aşiret-Ağalık düzeni” ve bu düzenin doğal kültürel parçası “Töre Cinayetleri” bu ülkede egemen.

Bu ülkede “kadın olmak” çile çekmek, şiddet görmek, koca ya da sevgili eliyle ölüm demek!

Bu ülkede, bir siyasetçi açıkça; “KİNDAR ve DİNDAR nesil yetiştireceğiz” diyebiliyor!

Bu ülkede, çocuk yaştan itibaren “beyinsel zinaya” uğrayanlar “Şeriat Düzeni” özlemiyle yanıp tutuşuyor! Ve bu özleme, hiç sevmedikleri “Demokrasiyi kullanarak” kavuşmak ve sonra demokrasiyi yok etmek istiyorlar!

 Bu ülkenin özel televizyon kanallarında “Anayasa’ya Din Devleti esasları konmalı. Meclis Anayasa Komisyonu’na Anayasa taslağımızı gönderdik” diyebiliyor birileri!

Daha da acısı, “Devlet Televizyonunda” Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ahlaksızca hakaret ve iftiralar yapılabiliyor!

Bu ülkede kardeş-kardeşe, baba-çocuğuna güvenemiyor!

Bu ülkede “çocuk yaşta evlilikler” utanılacak boyutta!

Bu ülkede milyonlarca insan açlık, işsizlik ve sefalet içinde!

Bu ülkede “Rüşvet ve Yolsuzluk” kolayca örtbas edilebiliyor! “Benim siyasi görüşümün insanları yolsuzluk yapsa da fark etmez” diyebilen “köleleşmiş seçmen” sayısı azımsanmayacak boyutta!

Ama bütün bunların üstüne “tüy dikecek” toplumsal ve siyasal özelliğimiz; “ÇOK KOLAY HAİN YARATMAK!”

Siyaset sahnesinde hemen herkes karşıtını “Hain” diye damgalıyor!

Özellikle de Cumhurbaşkanı “Hain” üretmekte rakip tanımıyor!

Bu ülkede, kahrolası bir “kardeş kavgası” yaşanıyor. Örneğin; şehit olan Mehmetçik, bir Kürt ailenin çocuğu! Kürtçe ağıtlarla toprağa veriliyor. Belki, o ailenin öteki çocuğu dağda PKK üyesi!..

Hani bir söz var; Ölen ben, öldüren benden!”

Her iki taraftan da “Analar Ağlıyor!”

“Analar ağlamasın” diye “Barış Süreci” peşinde koşmadık mı?

İmralı’ya yani APO’ya gidiş-gelişler nedendi? OSLO’da PKK siyasi liderleriyle varılan anlaşma neydi? “Dolmabahçe Mutabakatı” unutuldu mu? Kimi AKP’li milletvekillerinin “APO’ya övgüler” yağdırması boşuna mıydı?

Şimdi, çelişkiye bakın;

14 Mart 2016 tarihli gazetelerde; “AKP belediyesi teröristin evine taziye çadırı gönderdi” haberi yer alıyordu. AKP’li yönetimin iktidarda olduğu Konya-Selçuklu Belediyesi, Şubat ayında öldürülen, PKK’nın Suriye kolu YPG üyesi terörist Orhan Atıcı’nın ailesinin evine taziye çadırı göndermiş.Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, olayı “İş Kazası” olarak tanımlamış!

O taziye çadırını CHP’li bir belediye gönderseydi ne olurdu? AKP’liler, CHP’li başkanı “hain, terör destekçisi” diye damgalar, yandaş gazetelerde iri puntolarla teşhir ederlerdi!

Kürt ana-babanın Türk Ordusu mensubu asker çocuğunun cenazesine katılıyor, terörizme lanet okuyoruz.  Ama, “terörist” dediğimiz de bu ülkenin vatandaşı ve o da bir anne-babanın çocuğu. Bir şekilde kandırılmış, bir davaya inanmış ve “Ölümü seçmiş bir kurban!”

Şu gerçeğin altını çizelim;

“Bu ülkede bize yaşatılan terör belasının ardında ABD ve Avrupa Birliği üyesi kimi devletler var!

PATRON ONLAR!

Ötekiler, “kul, köle, fedai ve kurban!”

Şimdi, AKP’li bir belediye “Taziye Çadırı” göndermişse, belediye başkanı “Terörist” ya da “Hain” mi olur?

Siyasetçilerimiz, karşıtlarını “hainlikle suçlama” kolaycılığından vazgeçmeli ve siyasete bir “düzey” getirmelidirler. Açılan yaralar, “evlat acıları” kolay unutulmuyor. Eninde sonunda bu topraklarda birlikte yaşayacağız. Ve bir gün bizler de bedensel olarak yok olacağız. Önemli olan, insan ve toplum belleğinde, tarihin sayfalarında  “saygın bir isim” olarak yaşayabilmektir.

Allah aşkına; Ortadoğu’nun ilkel “hainlik kültürünün” esaretinden kurtulup olaylara “İNSAN” gözüyle bakalım. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR