Ey Kocaeli! Ne zaman uyanacaksın?

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin belalısı CHP Büyükşehir Belediyesi eski meclis üyesi Fahri Örengül, yine Büyükşehir’e sataştı…

CHP’li Örenül bu kez Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edilen parkomatlar hakkında sosyal medyadan açıklama yaptı. 
Örengül’ün açıklamasını birlikte okuyalım; 
Parkomatları belediye kendisi çalıştıracakmış, ne trajikomik bir olay. 
İmar kanununa göre her inşaat ruhsatı öncesi mutlaka o binanın park alanı olma zorunluluğu var. 
Buna yapmayan kişiler belediyeye park ücreti ödüyorlar. 
Yani belediye aslında şu an ücretini aldığı yollar için önceden inşaat sahiplerinden park ücretlerini peşin almış durumda. 
Bu durumda kamuya açık alanların belediye tarafından paralı otopark olarak ilan edilerek kullanılması, yasaya aykırı olduğu gibi iki defa para tahsil etmek gibi vicdanlara da zarar bir uygulamadır. 
Belediyenin görevi yolları pazarlamak değil, yurttaşlarına kapalı, açık oto parklar yaratmak olmalıdır. 
Ayrıca belediyelerin park harcamaları için özel hesapları olmak zorunda. 
Belediye haksız para tahsil ederken bu paraları bir hesapta toplayarak şehir içinde kapalı park yerleri yapmak zorunda. 
Hem parasını tahsil ettiğin yolları yeniden paralı park olarak işleteceksin, hem bu paraları olmadık yerlerde kullanacaksın, kapalı otoparklar yapmayacaksın, böyle bir şey olur mu? Ayrıca belediyeye yılda 2 milyar doların üzerinde gelen Büyükşehir payı vs bulunduğuna göre belediye ne iş yapar, sadece para ve rant işleri ile mi uğraşır? 
Ey Kocaeli ne zaman uyanacaksın!”
***
Örengül’ün görüş ve düşünceleri böyle… 
Yıllardır şehir içindeki parkomat firmasıyla ve çalışanlarıyla sıkıntılar yaşanıyor… 
Hatırlanacağı gibi firma yetkilileri Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yeğenini de darp etmişlerdi… 
Anlaşılan bu parkomat olayı epeyce konuşulacak… 
Örengül, “Ey Kocaeli ne zaman uyanacaksın?” diye soruyor…
Kocaeli’nin ne zaman uyanacağını kestirmek zor… 

 

Leyla Atakan için anma etkinliği 
 
İzmit Belediyesi’nce her yıl olduğu gibi bu senede Leyla Atakan ve çalışma arkadaşları için anma etkinliği düzenlenecek. Belediyeden yapılan açıklamada, 45 yıl önce elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Türkiye’nin ilk kadın Belediye Başkanı Leyla Atakan ve çalışma arkadaşları Feridun Özbay, İsmail Kolaylı ve Abdurrahman Yüksel için bugün 2 ayrı yerde anma etkinliği düzenlenecek. Atakan ve çalışma arkadaşları için ilk anma etkinliği saat 11.00 de Bağçeşme Mezarlığında kabirleri başında yapılacak. Daha sonraki anma etkinliğinin ise 11.45 de Fevziye Camii’nde olacağı bildirildi. 

 

Cihan Hastanesi’ne  TEŞEKKÜR ETTİ 
 
Yahya Kaptan Mahallesi’nde faaliyet gösteren Özel Cihan Hastanesi, başarılı ameliyatlarına bir yenisi ekledi. Geçtiğimiz haftalarda Özel Cihan Hastanesi’nde burun ameliyatı olan Buket Kından,  Plastik Cerrahi Uzmanı Zübeyir Örter’a başarılı ameliyattan dolayı teşekkür etti. Daha iyi bir burna sahip olmak isteyen Buket Hanım, doktor araştırması yaptığını ancak en sonunda Zübeyir Örter’de karar kıldığını açıkladı.

 

Emine Gümüş'ün tayini Ayvalık’a çıktı

Körfez İlçe'de yaklaşık 5 yıldır PTT Müdiresi olarak görev yapan, renkli kişiliği ile herkesin taktirini kazanan Emine Gümüş'ün tayini, ailesinin de yaşadığı Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne çıktı. Gümüş'ün Körfez'den ayrılacak olması,  başta kurumundaki çalışanlar olmak üzere Körfez'deki bir çok kesim tarafından üzüntüyle karşılandı. 

Katırcıoğlu'ndan Salih'e ziyaret

AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Körfez Diş Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Zehra Coşkun Salih'i makamında ziyaret etti Katırcıoğlu, hastanenin çalışmalarıyla ilgili Salih'ten bilgi aldı. Milletvekili Katarcıoğlu’nun ziyareti Salih’i çok mutlu etti.

Toltar’dan Engelliler  Derneği’ne yer tahsisi

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın ilçedeki engelli bireylere duyarlılığı devam ediyor.  İlçenin Diliskelesi Mahallesi’ndeki belediyeye ait olan bahçeli çevre düzenlemesi yapılmış alan binasıyla birlikte  meclis kararıyla Dilovası Engelliler Derneğin’e tahsis edildi. Dilovası Engelliler Derneği Başkanı Abdulsamet Elden de Başkan Toltar’a teşekkür etti. Engelliler Derneği’ne yapılan her hizmeti çok önemsiyorum.

İzmit’in damadı olacak!

Belçika Beringen Belediye Meclis Üyesi Abdulkadir Yılmaz, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Belçikalı meclis üyesinin babası Selahattin Yılmaz da yer aldı. Yerel seçimlerde Sosyalist Partisi’nin en genç adayı olarak yola çıktığını söyleyen Belçika Beringen Belediye Meclis Üyesi Abdulkadir Yılmaz, “Türk toplumunu en iyi şekilde temsil etmek, onların sorunlarına en güzel şekilde çözüm aramak için yola çıktık. Orada ırkçılık hat safhada devam ediyor. Bununla mücadele ediyoruz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.  Hayırlı bir iş için de İzmit’te bulunduklarını da belirten Yılmaz “İzmit’in damadı olacağım. Temmuz ayında düğünümüz olacak” diyerek Başkan Doğan’ı düğünlerine davet etti. 

Başkan Üzülmez moral verdi

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, önceki gün Köseköy Mahallesi’nden Kemal Turan’ı, Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Mustafa Kasımoğlu’nun babası Hilmi Kasımoğlu’nu Arslanbey Mahallesi’nden Yakup Eryılmaz’ı, Kartepe Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü çalışanı Şadi Akdoğan’ın annesi Zeynep Akdoğan’ı, annesi Hatice Üzülmez’i, Emekevler Mahallesi’nde Elaattin Arslan’ı, ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Üzülmez’e meclis üyeleri Ahmet Atlı, Kemal Timur ve Özel Kalem Müdürü Harun Yılmaz da eşlik etti. 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR