Büyükşehir Belediyesi, Lale Devri üzerinden eleştirildi!

MAKALEYİ DİNLE

Saadet Partisi eski İzmit İlçe Başkanı ve il yöneticisi Mustafa Can, son zamanlarda sıra dışı açıklamalarda bulunuyor…

Sıra dışı eleştirilerde bulunuyor…

Can, bu kez sosyal medya üzerinden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin lale dikmesini eleştirdi…

Büyükşehir Belediyesi’nin şimdiki durumu ile Osmanlı döneminin son dönemine vurgu yaptı.

Lale Devrine atıfta bulundu…  

***

SP’li Can’ın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni lale üzerinden eleştirisini birlikte okuyalım;

“Uzun zamandır yazmamak için kendimi zor tutuyorum.

Milletimizin bu kadar sıkıntı ve problemi varken, bir lale muhabbeti, bir lale sevgisi aldı başını gidiyor.

Osmanlı zamanındaki Lale Devrini tekrar bir inceleyelim dedim gerçekten irkildim.

O gün de halkın ve koskoca imparatorluğun öncelikli sorunları görmezden gelip eğlence zevki sefa ya ve lükse düşmüşler ve koskoca imparatorluk çökmüş gitmiş.

 ***

İrkildim ne alaka demeyin çok alaka.

Ülkemizin ve kentimizin onlarca çok önemli problemleri varken her yanı lalelerle süsleseniz.

Ulaşımda sıkıntının önüne geçebilir misiniz?

 Engelli vatandaşlarımızın rahat etmelerini sağlayabilir misiniz?

 AVM’lerle mücadele etmeye çalışan çarşı esnafının sorunlarını çözebilir misiniz?

Zaman zaman çöp konteynerlerini değiştirerek çöp sorununu çözebilir misiniz?

 ***

Bunlara çözüm bulun lütfen.

Lale mi, tabi ki karşı değilim.

Kusura bakmayın arkadaşlar belediyelerin görevleri arasında yeşil alanı korumak var tabi ki, ama lale yetiştirmek, yok araştırdım bulamadım.

Allah rahmet eylesin babaanne kaleyi çok severdi ama onlar lale devri çocukları idi.

Lütfen hizmet edin makyaj yapmayın.

Şunu da unutmayın, büyük imparatorluklar çadırlarda kurulmuş fakat saraylarda yıkılmıştır.

Açın ve lütfen okuyun, Osmanlı’nın Lale Devrine benzeyen tarafımız var mı? Belki de benim ki kuruntudan ibarettir”

***

Saadet Partili Mustafa Can’ın eleştireli böyle…

 CHP’li, MHP’li veya başka bir partilinin bu eleştirileri doğal karşılanabilir…

Ama SP’li Can’ın Osmanlı döneminin son dönemindeki Lale Devri’ni eleştirmesini ve o devri şimdiki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne vurgu yapması çok önemli diye düşünüyorum…

30 saniyeyi bırak,89 buçuk dakikaya bak!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından kurulan Kocaeli Birlikspor’da futbolcuların maç başı ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle Büyükçekmece Tepecikspor maçının başlama vuruşuyla birlikte 30 saniye hareketsiz kalarak eylem yapması spor camiasında büyük yankı buldu. AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,önceki gün KocaeliAmatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu (KASKF) ziyaret etti. Ziyarette Ceyhan’a, Kocaeli Birlikspor’un maçın santrasıyla birlikte 30 saniye topa hamle yapmasıyla ilgili protestoyu sordu. Ceyhan, siyasi bir cevap vererek,”30 saniyeye değil, geri kalan 89 buçuk dakikaya bakmak lazım” dedi. Çok zekice bir cevap… Bu cevap gösteriyor ki; Ceyhan,siyasette pişmiş. Siyasette böyle manevralar yapmadın mı,bir adım ilerleyemezsin. Kocaeli Birlikspor, o maçı 2-1 kazanmışytı.

Posof’tan Baran’a ziyaretçi geldi

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, kardeş şehir olarak gördüğü Kars Ardahan’ın Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar'ı makamında ağırladı. Başkan Baran, kendilerini ziyarete gelen Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar’a teşekkür ederek Körfez’in tarihini ve önemli çalışmalarını anlattı. Körfez’de binlerce Ardahanlı ve Posoflu olduğunu dile getirdi. Ziyarette İŞKUR eski KocaeliŞube Müdürü Öztekin Kaşukci de hazır bulundu. Kocaeli’de Kars-Ardahan-Iğdır nüfusu 120 bin civarında. Önemli bir rakam…

Kartepe’de tespitler yerinde yapılıyor

Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde yapılan çeşitli yardımlar için başvurular dikkatle inceleniyor. Belediyeye yapılan tüm başvurular gezici ekip sistemi ile yerinde yapılan aile ziyaretleri ile tespit ediliyor. Toplanan veriler müdürlüğe ait özel program ile TC Kimlik No’ları ile sisteme kayıt edilmiş olması, tekrarlı kayıtları ve suiistimal edilecek açıkları da devre dışı bırakmış oluyor.

Bitmeyen mücadele Çanakkale!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanatçısı Mehmet Beyazıt Uzgaş’ın yazıp yönettiği ve Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Eğitmeni İnci Cevher Uzgaş’ın yönetmen yardımcılığını yaptığı “Bitmeyen Mücadele Çanakkale” tiyatro oyunu bugün 18.00’de SDKM’de sahnelenecek. Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri öğrencileri de oyuna destek verecek.

Down sendromlu çocuklara etkinlik

İzmit Belediyesi Down Sendromlu çocuklar için 21 Mart’ta Ramada Plaza İzmit Otel’de etkinlik düzenliyor.  İzmit Belediyesi engelli Ritim Grubunun da yer alacağı programda palyaço, yüz boyama, kum boyama gibi etkinlikler yapılacak. Etkinlik için 21 Mart 2016 Pazartesi günü saat 12.30 da Yeni Cuma  önünden çocuklar ve aileleri için araç kaldırılacak.

Dr. Necati Günaltay işyerini taşıdı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Necati Günaltay, yıllardır faaliyet gösterdiği İzmit Ömerağa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Ekşioğlu Apartmanı No: 130 adresindeki muayenehanesini İzmit Karabaş Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No: 158 adresindeki yeni yerine taşındı. Günaltay’ın yeni yeri, Güllüoğlu Baklavacı’nın yeni yerinin yanı. Günaltay’a yeni yerinde hayırlı bol kazançlar diliyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR