BBP’li Serhat Duyar’dan Kurtlar Vadili gönderme!

MAKALEYİ DİNLE

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Danışmanı Serhat Duyar, ilginç söylemleriyle dikkat çekiyor…

Bir dönem il başkanlığı yapan Duyar, kısa zamanda kendini kabul ettirdi…

Sonra genel merkezde görevlendirildi…

7 Haziran’da yapılan seçimde BBP-SP ittifakında milletvekili aday oldu…

Seçim sonrasında yapılan büyük kongrede Genel Başkan Mustafa Destici’nin danışmanı oldu…

 

**

 

BBP Genel Başkan Danışmanı Serhat Duyar, önceki gün sosyal paylaşım sitesinden yaşanan son terör olaylarıyla ilgili Kurtlar Vadili ile göndermede bulundu.

 

**

 

İşte Duyar’ın paylaşımı;

“Geçmişte "Kurtlar Vadisinin" görevi ne ise "Fuat Avni'nin" de görevi o: Ergenekon operasyonlarında; önce Kurtlar Vadisi’nde sahneyi izliyorduk takiben haber bültenlerinde aynı sahneyi izliyorduk.

Şimdi ise Fuat Avniyi takip eder duruma geldik.

Acaba şimdi ne olacak...

Dün Kurtlar Vadisi ile ne yapıldıysa şimdide aynısı Fuat Avni ile yapılıyor. Olacaklara toplum hazırlanıyor.

Toplumun nabzını düşürüyorlar.

Böylece kimse de paniklemiyor.

Fuat Avni'nin kim olduğundan ziyade ne yaptığını düşünmek gerekmez mi?” 

 

**

 

Duyar’ın düşünceleri böyle…

Duyar’ın düşüncelerine katılıyorum…

Fuat Avni denen zat, birkaç gün önceden olacak olayları yazıyor, sonra da dedikleri çıkıyor…

Toplum, Fuat Avni’den neler olacağını öğreniyor…

Hükümet istese, Fuat Avni’yi hemen bulur…

Fuat Avni, zaten AKP’nin sözcülüğünü yapıyor…

 

SP 7’nci sırayı istiyormuş!

1 Kasım genel seçimleri öncesinde AKP ile SP arasında başlayan ittifak görüşmelerinde taraflar isteklerini dile getirdiler. SP kanadı en az 20 milletvekili isteyerek, seçimler sonrasında TBMM’nde grup kurmayı hedefliyor. AKP bu teklife sıcak bakmıyor. Milletvekili sayısından dolayı tıkanıklık yaşanırken bu durumun nasıl aşılacağını zaman gösterecek. SP kanadı tarafından AKP’ye yöneticilerine milletvekili istenilen illerin listesi verildi. Bu liste içerisinde Kocaeli’de bulunuyor. SP Kocaeli’de 5 ve 7’nci sırayı isterken AKP buna henüz cevap vermedi. SP kanadında en azından 7’nci sırada kesinlikle kendilerinin olması gerektiği yönünde görüş hakim. AKP’nin büyük kongresi sonrasında ittifakın nasıl şekilleneceği ortaya çıkacak.

 

MHP'li Yaylak'tan Diyarbakır açılımı

MHP eski il Başkanı ve milletvekili aday adayı Celalettin Yaylak, 1 Kasım’da yapılacak milletvekili seçimlerinde Diyarbakır’dan aday adayı olarak başvuru yaptı. Genel merkez onu nereden aday gösterir, ya da göstermez mi bilinmez ama bilinen bir şey var ki Yaylak terör olaylarının yaşandığı şu günlerde o bölgede siyaset yapmak isteyerek önemli bir mesaj verdi.

Kendisine neden Diyarbakır'dan aday adayı oldunuz diye sorduğumuzda ise şöyle anlatıyor: "Aslında ben Hakkari'de aday adayı olmak istedim. Fakat Hakkari için yoğun bir talep vardı. Diyarbakır il başkanımız da madem bu bölgeden aday adayı olmak istiyorsun gel buradan ol dedi. Ben de kabul ettim. Benim amacım milletvekili olmak ve bir makam elde etmek değil. Bu anlamda benim hiç bir beklentim yok. Sadece orada yaşayan dava arkadaşlarımızın ne kadar zor şartlarda siyaset yaptıklarını biliyorum. Bu anlamda onların yanında yer almak ve onlara destek olmak için oradan aday adayı oldum. Batıdan bir adayın o bölgede siyaset yapması arkadaşlarımıza moral ve motivasyon verecektir diye düşündüm."

Yaylak gerçekten de ülkenin batısında yaşayan bir insan olarak doğudaki partililerin ne kadar zor şartlarda siyaset yaptığını gören ve onların yanında yer alan bir anlayış ile örnek alınacak bir davranışa imza attı. Bakalım MHP genel merkezi Yaylak'ı aday gösterecek mi? Bundan sonraki süreçte de Yaylak'a yapacağı çalışmalarda başarılar dileriz.

 

Solakoğlu’dan AKP’ye tepki

Kocaeli eski Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, 12 Eylül askeri darbesinin yıl dönümünde sosyal paylaşım sitesinde düşüncelerini dile getirdi. Solakoğlu paylaşımında AKP iktidarını eleştirdi. İşte Solakoğlu’nun paylaşımı; “12 Eylül 1980 Askeri darbesinin üzerinden 35 yıl geçti, ancak "12 Eylül Hukuku" halen yürürlükte. Darbelere karşı olduğunu her fırsatta söyleyen ve 13 yıldır ülkemizi yöneten AKP, " Darbe Hukukunu" değiştirmek için hiç bir şey yapmadı”… Solakoğlu’nun görüşleri böyle. 35 yıl önce Askeri darbe vardı, şimdi de AKP darbesiyle karşı karşıyayız…

 

 

Selim Çakır’dan 12 Eylül hatırası

12 Eylül askeri darbesinin yıl dönümünde MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi Selim Çakır anısını paylaştı. Babasının yaşadıklarını kaleme alan Çakır işte paylaşımı;  “12 Eylül döneminde babam 1 silah, solcu 4 silah yakalatmış.. Babamın ikinci diğerinin ilk mahkemesi aynı gün. Hakim solcunun tahliyesini babamın tutukluluk halinin devamı diyince babam.. Hakim bey bir dakika bir şey söylemek istiyorum.. Az önce biri 4 silah yakalatmış serbest bıraktınız beni 3. Mahkeme için gün attınız. Anladım ki siz Ülkücü olduğum için bunu yapıyorsunuz.. Eğer 100 sene vermezseniz 100 bin defa ananı avradını.... diyince yaka paça tekrar cezaevine.. 3’ncü mahkeme salmış.. Yani Eylül, Ocak, Nisan fark etmez.. Ülkücü harekete ve mensuplarına her dönem saldırı varsa ,bizde her dönem zulme başkaldırı var”

**

Çakır, yaşanan terör olaylarıyla ilgili de sosyal paylaşım sitesinde önemli bir iddiada bulundu.  

İşte Çakır’ın iddiası; “AKP’li bir belediye başkanı 200 kadar doğulu işçi çalıştırıyor. İnşaatın bitmesine yakın işçilere para ödememek için ilçeye gidip vatandaşa işçilerin PKK’lı olduğunu anlatıp milleti provoke ediyor. Şantiyeyi basan vatandaşın elinden işçiler alınarak jandarma tarafından ilçe dışına çıkarılarak yollanıyor. Çalışan işçiler ekmeğinden ve emeğinden oluyor.. Yani AKP her olayda her şeyde rant hak yeme hırsızlık fırsatçılık devam...” Ciddi bir iddia. Bu iddiayı araştırmak lazım.

 

Muhtar Şöhretli terörü lanetledi

Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Aynur Şöhretli, terörü lanetledi. Gazetemize mail gönderen Aynur henım, “Türkiye Cumhuriyeti'ni ve masum insanları hedef alan, tüm terör olaylarını lanetliyoruz.     “Ülkemizin zor günleden geçtiği şu günlerde  siyasi görüşümüz ne olursa olsun birlik beraberlik içersinde  sağduyu ile  teröre karşı tek yumruk olarak, “ Türkiye Cumhuriyetinin büyük bir ülke olduğunu asla bölünmeyeceğini tüm dünyaya göstermeliyiz ”dedi. Aynur Hanım’ın bu söylemine canı gönülden katılıyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR