Körfez’deki büyük haksızlık

MAKALEYİ DİNLE

Her zaman söylemişimdir.

Körfez ilçeyi siyaseten diğer ilçelerden ayıran belli başlı bazı özellikleri vardır.

İlçemizde işin içinde bulunan her siyasetçinin bir şekilde ortaya çıkıp akla hayale gelmeyecek açıklamalar yapması bu ilçedeki heyecanı, aksiyonu birden ayaklandırabiliyor.

O bir şeyler söylüyor, öteki yanıt veriyor, beriki bizzat o şahısları ve diğerlerini ağır sözlerle itham ediyor.

Bu işler en çok da sosyal medya üzerinden yapılıyor.

Haliyle sürekli bir aksiyon halinde bulunan Körfez ilçede yerel yönetimin başında bulunmak da hem başkan hem da başkanla birlikte hareket edenler için çok zordur.

İsmail Baran da bu sıkıntıyı yaşıyor bana kalırsa.

Baran, ilçede yüzde 44’lük bir oy oranı ile seçilmişti. Ancak karşısında öyle ya da böyle yüzde 56’lık bir bölüm var. Dolayısıyla herkesi aynı anda, aynı şeylerle memnun edebilmek çok mümkün görünmüyor.

İsmail Bey’i, haliyle yaşadığım bölgede başkanlık yapması nedeniyle yakından takip ediyorum. Allah’ı var, işinin çok zor olduğunu kabul etmek lazım. Zira belediyenin içinde bulunduğu ekonomik durum pek de öyle parlak değil. Çözüm üretilmesi zor bir hal almış durumda.

Fakat bu işin sorumlusu olarak İsmail Baran’ı göstermeye çalışmak da açıkçası beyhude bir çaba olacaktır.

Baran’ın şanssızlığı kendisinden önceki yönetimlerin bıraktığı borçlardır. Her gelenin üzerine eklediği, yok battı-çıktı, yok bilmem ne, yok o, yok bu diyerek çektiği kredilerin borçlarını bugün kucağında bulmasıdır.

Haliyle daha düne kadarki yönetimlerin aldığı borçları görmezden gelenler, üç kuruşluk işleri 10 kuruşa yaptıranlara, “Adamıma dokunmayın” diyerek karışmayanlar, o günlerde yapılanları dikkate almayanlar bugün seslerini çıkarmaya başladılar.

Üstelik bunu yapanların büyük bir bölümünün bizzat AK Parti içinden birileri olduğunun görülmesi açıkçası tartışılması gereken başka bir mevzudur.

İsmail Baran’ın mevcut şartlarda başarılı ya da başarısız olup olmadığının kararını millet zaten verecektir. Bunun da zamanı bellidir. Ancak kendisinden istifade edemeyip, arpası kesilenlerin bugün sürekli olumsuz işlerle Baran’ı gündeme taşımaya gayret göstermeleri ciddi manada hatalı bir yaklaşımdır.

Daha düne kadar bizzat Körfez ilçenin imkanlarından bütünüyle yararlananlar, hazırladıkları baskıları buradaki birimlere kakalayanların arpaları kesilince haliyle üç buçuk atmaya başlamaları aslında çok doğal bir sonuçtur.

İsmail Baran’a elbette yüzde 100 başarılı diyemiyorum. Daha yapması gereken çok iş, yerine getirmesi gereken çok vaadi vardır.

Yapamadığı her iş için de mutlaka kendisine hatırlatmalarda bulunulacaktır.

Zira Körfez ilçenin kendisinden ve temsil ettiği partisinden beklentileri üst düzeydedir.

Fakat daha hiçbir şey ortada yok iken, iki yılı bile henüz doldurmamış bir başkanı yargısız infaza tabi tutmak hatalı ve yersiz bir davranış olacaktır.

Az önce belirttiğim üzere, yeri zamanı geldiğinde şayet eksiği noksanı varsa Baran’dan elbette hesap sorulacaktır.

Bunu sadece kamuoyu değil, bizzat milletin kendisi de yapacaktır.

Şunu unutmayın; en büyük ve gerçekçi hakem millettir.

Millet neyi, nasıl ve ne zaman yapacağını en iyi şekilde bilir.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR