AKP Kandıra, Kazım Dinç’e neden öfkeli?

MAKALEYİ DİNLE

Önceki gün eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç’in Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu Harun’un Lastik İş Sendikası Sosyal Tesisleri’nde yapılan düğününde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elini sıktığını, “Acaba Kazım Dinç, Kandıra Belediye Başkanlığını mı düşünüyor?” diye bir yazı yazmıştım.
Yazıma cevap AKP Kandıra kurucu üyesi Ahmet Yazıcı’dan geldi.
Yazıcı, oldukça öfkeliydi.
Beni arayan Yazıcı, Kazım Dinç ile ilgili tepkisini dile getirip bana bir faks göndereceğini söyledi.
Ben de tamam dedim.
Yazıcı’nın gönderdiği faks şöyle;
Sayın Kazım Dinç, Sayın Başbakanımızın elini sıkmış da Kandıra Belediye Başkan adayı olacakmış.
Bu olmaz....
Olmamalı…
Çünkü Kazim Bey henüz AKP’li değil.
Bu dava işidir…
Gönül işidir…
Bizim davamızda 1994 senesinde çok kırmıştır ve hakaret etmiştir bizlere.
Kocaeli gazetesinin arşivlerinde vardır. (Muhabir Murat haberi yapmıştır).
Hakaret ettiği insanlardan şimdi Kandıra adaylığı isteyecekmiş, yok daha neler.
İki kez belediye başkan adayı olmuştu, kaybetti.
Bakan iken Kandıra’da seçim kaybetti.
Doğru Yol Partisi’nde Kandıra kongresinde desteklediği aday kaybetti.
Kazım Bey de kaybetti.
Şu anda Kandıra’da Ak Parti’de Kazım Bey ayarında 15 tane aday adayı vardır. Kazım Bey zamanında bize yapılanları biz hiç unutmadık. Bizim şuan ki idarecilerimiz de unutmamalı”
**
Ahmet Yazıcı’nın açıklamaları böyle…
Yazıcı’nın açıklamasına bakılırsa, AKP Kandıra teşkilatı, AKP kurulurken Kazım Dinç’in AKP ile ilgili söylediklerini içine sindirememişler…
Kazım Dinç’in AKP’den Kandıra Belediye Başkan adaylığıyla ilgili bir düşüncesi varsa, bu sürekli karşısına çıkacak gibi…

CHP’li Haydar Akar’dan
ucuz muhalefet söylemi!


CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, TBMM’de sürekli yazılı ve sözlü önerge vererek sorunları dile getiriyor. Kürsü konuşmalarıyla dikkat çekiyor. TBMM tatilde olunca Akar, İzmit’te çeşitli ziyaretlerde bulunuyor. Akar önceki gün Belsa Plaza esnafını ziyaret etmiş…
Akar, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı kastederek, “Biz haftalardır esnafımızı ziyaret ediyoruz. Görüyorsunuz ki belediye gerekli olmadığı halde yandaşlar para kazansın diye kazı çalışması yapıyor. Belediyecilik ne bir ağabey modeliyle ne de (Nevzat Doğan’ı kastederek) briyantinli saçlarla yapılır” demiş…
**
TBMM’de birçok soru önergesi veren, önemli söylemlerde bulunan Akar’ın Nevzat Doğan’ın dış görüşüşüyle ilgili eleştirmesi, ucuz bir muhalefet anlayışı olarak değerlendirildi.

Kılıç: Eczanem yok

Geçen günlerde “Gece, Kartepe’de hastalanmayın” başlığıyla bir yazı yazmış, vatandaşların sıkıntılarını dile getirmiştim. Vatandaşlar, Kartepe’de bir hastane istiyorlar.
Yazının bir bölümü şöyleydi;
İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Sağlık Müdürü, AKP İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyeleri bu konu üzerine eğilerek bu önemli sıkıntıya çare bulmalılar. İlçe halkı Köseköy’de oturan ve bir de eczane sahibi olan İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç’ın bu konuya çözüm bulmasını istiyorlar”…
**
Önceki gün İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç aradı.
Başkan Kılıç, Köseköy’de herhangi bir eczanesinin olmadığını söyledi.
Kılıç, “Kartepe’de sağlık konusunda bir çalışma içindeyiz. Elbette halkımızın mağdur olmasını istemeyiz. İlçedeki sağlık sorununu çözmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

Ramazan’a sevinçli girdiler

İzmit Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşları sevindirmeye devam ediyor. Belediye’nin Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından Kozluk ve Serdar Mahallelerinde ortopedik engelli 2 vatandaşa tekerlekli sandalye hediye edildi. Kozluk Mahallesi İnönü Caddesi No: 40 adresinde oturan ve yüzde 88 ortopedik engelli olan Sinem Tekirdağlı (16) ile Serdar Mahallesi Karaca Sokak No 41 adresinde oturan yüzde 93 ortopedik engelli Sebahattin Mitan ( 51)’e tekerlekli sandalyeleri Belediye görevlilerince teslim edildi. Mitan ve Tekirdağlı, İzmit Belediyesi’ne teşekkür ettiler.


AKP’liler Zümre bebeği unutmadı


Ak Parti İzmit Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş ve yönetim kurulu üyeleri, Siyasi-Hukuki İşler Başkanı Mustafa Kılıç’ın doğum günü olan 7 Mayıs 2012 tarihinde dünyaya gelen kızı Zümra Bebeği ziyaret etti. Tutuş ve yönetim kurulu AKP’nin en küçük üyesi olan Zümra Bebeğe iyi ki doğdun hediyesi verdi.

Viyadük altında 15
kamyon atık çıktı

Kulfallı Köyü yolu viyadük altına bazı kişi ve kurumlarca kaçak olarak atılan onlarca ton atık malzemesi İzmit Belediyesi tarafından temizlendi. İş makineleri yardımıyla bölgeden toplanan atıklar İZAYDAŞ’a götürüldü. İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, bölgenin sık sık bazı kişilerce kirletildiğini belirterek, “Vatandaşlar, bölgeye atık atanları görmeleri halinde Belediyemizin 444 41 00 numaralı telefona ihbarda bulunabilirler” şeklinde konuştu.

Boğazdan, Ellibeş’e veda ziyareti

Gölcük İlçe Emniyet Müdürü Bilal Boğaz, ilçedeki görevini tamamlaması ve Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Terör –Güvenlik ve Çevik Kuvvet Şubelerinden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atanmasından dolayı ilçede veda ziyaretlerine başladı. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret eden İlçe Emniyet Müdürü Boğaz, Gölcük’te görev yaptığı süre içerisinde göstermiş olduğu samimi dostluğundan dolayı Başkan Ellibeş’e teşekkür etti. Başkan Ellibeş ziyaretin anısına Bilal Boğaz’a bir Kalem seti hediye etti.


Kandıra’da yol seferberliği


Kandıra Belediyesi, Bağırganlı Köyü’nden Pınarlı Köyü’ne kadar olan yolda asfalt yama çalışması gerçekleştirerek, yolun daha kullanışlı hale gelmesini sağladı. Yaklaşık 10 kilometrelik yol üzerinde, Kandıra Belediyesi’ne ait araç ve iş makineleri ile yol onarım işlemi gerçekleştirildi. Çalışmada, 5 kamyon asfalt kullanıldı. Belediye ekipleri Çerçili-Akıncı köyleri arasındaki yolu da mıcır dökerek stabilize etti. Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, önümüzdeki süreçte de diğer köylerde aynı hizmeti yerine getireceklerini söyledi.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?


Eğer çok şiddetli hapşırırsan, kaburgalarından birini kırabileceğini…

KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR