Bugün yeniden Çanakkale olma zamanıdır…

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye coğrafi olarak çok belirgin bir yerde.

Bu belirginlik nedeniyle her zaman dış mihrakların gözü kulağı hep bu topraklarda olmuş. Özellikle 1453’teki büyük fetihle Osmanlı toprağı haline gelen İstanbul ile ilgili her zaman birilerinin beklentisi, hedefleri olmuştur.

Kısacası Türkiye’ye hayranlık duyan, Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan bu toprakların ticaret hacmindeki etkisinden istifade etmek isteyenler bir şekilde İstanbul’u ele geçirmek istemişler.

Bugüne dek bu işi yapmak isteyenler hep var olmuştur ve hep var olacaktır…

İngilizler, Fransızlar, Ruslar, Ermeniler, Sırplar, şunlar bunlar… Yığınla sayabiliriz bu topraklarda gözü olan ülkeleri.

Haaaa, unutmadan, tabi bir de ABD ve İsrail var tabi.

Aslında hepsi İsrail denilen terör devletinin uşağı ya, neyse…

Tarihimiz hep bu toprakları koruma mücadelesi ile doludur. Örneğin Çanakkale…

Türkiye’de ne kadar ırk varsa, ne kadar farklı dil kullanan varsa hepsi Çanakkale’ye gidip, canlarından vazgeçmişler. Bu Türk’ü için de, Kürt’ü için de böyle.

Fakat bugün ne yapılmak isteniyor, Ermeni kökenli olduğu çok bariz olan bir terör örgütünün ülkeye korku salmasına müsaade ediliyor. Belli ki, PKK terör örgütü, Ermeni çetelerinin günümüzdeki bir temsilcisi durumunda. Bu ülkenin kendisini müdafaa mecburiyetinde olması nedeniyle gösterdiği reaksiyonu da aynı Ermeni kafasındaki mantığın sahipleri savunmaya kalkıyorlar. Fakat o gerçekte cahil olan, ancak kendilerini aydın ve akıllı zanneden cenah önceki gün İstanbul’da patlayan bombanın sebep olduğu ölümlerin izahını yapamazlar.

Şuna emin olun bu şahıslar, -kökenlerinden beklendiği şekilde- Ankara’daki saldırılarda da, İstanbul’daki terör saldırılarında da aynı tepkiyi vermiş ve “O kadar olacak” mantığını savunmuşlardır…

Doğuda yürütülen operasyonları eleştirip, yakalanan ya da etkisiz hale getirilen teröristlerin ellerindeki keleşlerin nereden geldiğini sormayanlardan, terör saldırılarında ölen sivillerin haklarını sorgulamaya tenezzül etmeyen o kişilerden gelinen noktada vicdani bir sorumluluk yüklenmelerini elbette bekleyemezdik.

Evet, İstanbul’da yine bir terör saldırı meydana geldi. Yine siviller öldü. İnsanlara kıyıldı. Millet artık sokağa çıkmaktan korkuyor. Aslında yapılmak istenen de buydu, yani insanlara ölüm korkusunu yaşatabilmekti.

Fakat bunu düşününler maalesef bu topraklarda yaşayan insanların dedelerinin Çanakkale’de şahadet şerbetini keyifle içtiğini unutmuşa benziyor. Şurası asla akıllardan silinmesin ki, son Mehmetçik kalıncaya kadar bu ülke toprakları düşmana karşı, iman kudreti ile savunulacaktır.

Evet, bugün ülkemizdeki Kürt halkı ikiye bölünmüş durumda. Bunlardan İslam paydasında buluşanlar safını elbette Mehmetçikten yanı kullanıyor. Aksi düşünceye sahip olanların tarafı ise bellidir…

Şurası da kesindir ki, bu saatten sonra mesele artık AK Parti, CHP, MHP meselesi değildir. Ortada bir devlet varsa, tek bir vatan ve tek bir bayrak varsa, bu topraklara birileri göz dikmişse artık siyasetin birleşme zamanı gelmiş demektir.

Bu yüzden teröre karşı gösterilecek ne tepki varsa ya da nasıl bir ortak akılla mücadele verilmesi lazım geliyorsa gereken yapılmalı ve kullanılması icap eden söz söylenmelidir…

Siyasiler bugün ya milletin ve Mehmetçiğin tarafında olacak, ya da kendilerine milletin olmadığı yeni bir yol çizecek.

Hem de sonunun uçurum olduğunu bile bile…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR