Spora dönük gelişmeler

MAKALEYİ DİNLE

Kentten spor haberleri ve gelişmelerini sizlerle paylaşmak istiyorum: Futbol uzak ara önde gidiyor. Medyada ve sosyal medyadaki bir haberden söz edeyim; buz sporları diyoruz ama ziyarete giden ekip curling yöneticileri... Buz pateni başka, buz hokeyi başka, short track (= Hız Pateni), curling başka... Sanıyorum Spor İl Müdürünü de curlingçi yapmak istiyorlar... Onlara kolaylıklar diliyorum.

 

Geçen Salı akşamı spor ve siyaset karışımı bir faaliyet düzenlendi. Memnun olan var olmayan var. Yüzlerce yazı konusu çıkabilecek bir buluşma oldu aslında. Konuyu evet, hayır’a getirmeden şunu paylaşmak istiyorum: Başkanın konuşmasının içinden seçtiğim bir cümle çok önemli: “Spor, Spor Bakanlığına bırakılacak kadar basit bir konu değildir!” İşte, bizim odaklanmamız gereken nokta burası...

***

Belki 30-35 yıldan beri tanıdığım bir arkadaşım, yakamdaki “evet” yazılı çıkartmayı görünce şaşırdı. “Hocam, dedi seni böyle görmek çok güzel bir şey...Aslında Hayır vereceksin gibi görünüyorsun ama bunu görmek bile harika bir şey..” dedi...

 

Anlamıyorum, evet ya da hayır diyeceğim neremden anlaşılıyor? Bunlara neden takılıp kalıyoruz? Orada onlarca kulüp başkanı, spor adamı ve idarecisi var. Hiç birisi ile şimdiye kadar ne evet ne de hayır üzerine konuştuk. İnsanlar buna neden bu kadar önem veriyorlar... Bu bir seçim değil, referandum... Sonuçlarına hep beraber katlanmak zorundayız. Uzatmanın anlamı yok!

***

Bazı federasyon başkanları istifa etmiş. Seçimlerden bu yana 6-7 ay geçti. Neden bu türden gelişmeler yaşanıyor. Ne oluyor da bir başka istifa ediyor ya da istifa etmek zorunda kalıyor. Bazı federasyonların ise soruşturma geçirdikleri ve yakında başkanlıkların düşeceği şeklinde haberleri okuyoruz.

***

Spor Bilimleri Deneği Genel Kurulu 19 Mart 2017 günü yapılacak. Bazı değişikliklerin yaşanacağı şeklindeki konuşmalar gerçeğe dönüşecek gibi. Bu arada, 25 Mart 2017 günü de TMOK Genel Kurulu İstanbul’da yapılacak. Bakalım buralarda neler konuşulacak ve sporumuzun geleceği nasıl şekillenecek. Her iki toplantıya katılacağım. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

***

Kadınların daha çok spor yapması lazım. Hatta bunu anneleri de katarak genişletelim. Her spor tesisini kadınlar için açalım, başlarına bu işten anlayan egzersiz uzmanlarına verelim. Kadınlar spor yaparsa çocukları da yapar. Bunu unutmayın!

...

Bir haber okudum: “Taktik, maktik değil, bam bam bam...” Bunu söyleyen bir futbol çalıştırıcısı... Eğer böyle ise, bütün antrenörlük kurslarını kapatalım, Antrenörlük bölümlerini askıya alalım... Evet, küçük de olsa açıklamalarında bazı haklı olabileceği tarafları var. Taktik öncesi teknik ve mutlaka kondisyon şart... Muhtemelen kondisyon ve teknik yoksa taktik eleştirilmiş olabilir!

 

Hafta ortasında spora dönük gelişmelerin bazılarından söz ettim. Spora devam edin, sporla kalın... Sporsuz hayat, susuz bir göl gibidir. Değerlendirmenizi bu açıdan yapın!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yavuz Taşkıran - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR